Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie ubranka dla noworodka kupić do szpitala?

Jakie ubranka dla noworodka kupić do szpitala?

Od pierwszych godzin życia wygodnie i estetycznie

ubranka dla noworodka

fot. Alena Ozerova / Adobe Stock

Pakowanie torby do porodu może przyprawić niejedną mamę o zawrót głowy. Jakie ubranka dla noworodka zapakować do szpitala? Co przyda się zaraz po narodzinach maleństwa? Oto kilka istotnych zasad dotyczących kompletowania wyprawki do szpitala – dzięki nim zapewnisz swojemu dziecku komfort i wygodę już od pierwszych chwil życia

 

Ubranka dla noworodka do szpitala – materiały bezpieczne dla skóry

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu każdego rodzica – po miesiącach przygotowań zarówno mama, jak i tata mogą otoczyć długo wyczekiwane maleństwo opieką i miłością. Jednak, aby pierwsze spotkanie z pociechą przebiegło bez żadnych komplikacji, jeszcze kilka tygodni przed terminem porodu warto skompletować wyprawkę do szpitala – ubranka, czapeczki oraz „niedrapki” powinny stanowić jej podstawę.

Warto wiedzieć:
Im wcześniej rozpoczniesz przygotowania torby do szpitala, tym lepiej – dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i będziesz mogła całkowicie skupić swoją uwagę na maluszku.

 

Z czego powinny być wykonane śpioszki i pajacyki dla noworodków? W trakcie zakupów postaraj się wybierać ubranka z oddychających i naturalnych tkanin. Do najpopularniejszych należą bawełna organiczna i bambus, ale też lyocell (materiał wykonany z włókien celulozowych). Podczas poszukiwań wybieraj egzemplarze w stonowanych kolorach – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie wypłowieją w trakcie prania w wysokich temperaturach.
Planujesz niebawem rozpocząć przygotowania do wizyty na porodówce lub jesteś w trakcie kompletowania ubranka dla noworodka na wyjście ze szpitala? Sprawdź ofertę sklepu Mokida, dzięki której w szybki sposób dokończysz pakowanie torby: https://mokida.com/

Wyprawka do szpitala – ubranka w odpowiednim rozmiarze

Zastanawiasz się, w jakim rozmiarze zakupić pierwsze śpioszki dla maluszka? Przede wszystkim pamiętaj, że Twoja pociecha niezwykle szybko rośnie, dlatego nie wypełniaj dziecięcej szuflady kilkunastoma maleńkimi ubrankami dla noworodków. Jeżeli chcesz przygotować się na poród i przywitanie dziecka ze spokojną głową, postaraj się zapakować do torby body i pajacyki w rozmiarze 56 oraz 62.
Dalsze uzupełnianie garderoby maluszka zacznij po powrocie ze szpitala. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do poszukiwań idealnych śpioszków i kaftaników poznać wymiary dziecka – przede wszystkim wzrost pociechy oraz jej obwód klatki piersiowej. Podczas zakupów staraj się wybierać ubranka o rozmiar większy niż aktualny.

Zestaw ubranek dla noworodka do szpitala – lista niezbędnych rzeczy

W torbie do szpitala powinny znaleźć się takie ubranka:
body – od 3 do 5 sztuk;
• pajace – od 3 do 4 egzemplarzy;
półśpioszki – 2 pary;
kaftaniki – 2 modele;
kombinezon – wystarczy jedna sztuka.

 

Liczbę potrzebnych ubrań dla noworodka warto uzależnić od panującej pory roku. Martwisz się, że kompletując wyprawkę, o czymś zapomnisz? Bez obaw – dodatkowe body czy półśpioszki do sali dostarczy tata malucha lub bliski członek rodziny.

Pamiętaj:
W wyprawce dla noworodka do szpitala warto też uwzględnić rękawiczki „niedrapki”, czapeczki oraz skarpetki. Na pewno przydadzą Ci  się też pieluszki tetrowe oraz miękki kocyk.

 

Podczas kompletowania ubranek dla maleństwa nie zapomnij o ich odpowiednim przygotowaniu. Zarówno wyprawkę do szpitala, jak i śpioszki przechowywane w domowej komodzie należy przed użyciem wyprać (z pomocą delikatnych środków w 60°C) oraz przeprasować. Dzięki temu pozbędziesz się z ich powierzchni pozostałości poprodukcyjnych oraz różnych drobnoustrojów, które mogłyby zagrozić zdrowiu maleństwa.

Pakowanie torby do szpitala może być trudne i stresujące, dlatego postaraj się podejść do tego ze spokojem. W kompletowaniu wyprawki i wyborze pierwszego ubranka dla noworodka do szpitala pomoże Ci przyszły tata, a w segregowaniu i układaniu najpotrzebniejszych rzeczy ‒ przyjaciółka lub inna bliska osoba. Jeżeli o czymś zapomnisz, nie przejmuj się – w każdej chwili będziesz mogła dokupić najpotrzebniejsze akcesoria dla Twojego maleństwa.

Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ