Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Rozsądnie skalkulowane wakacje

Rozsądnie skalkulowane wakacje

Wakacje to czas relaksu, więc nietrudno o chwilę nieuwagi. Dowiedz się, jak się ubezpieczyć

jak ubezpieczyć wakacje

Ubezpieczenie na wakacje / fot. Hrvoje Grubisic / Unsplash

Zbliża się wyczekiwany czas urlopów i wakacyjnych podróży. Planując wyjazdy, wielu z nas zapomina, że wypadek lub nagła choroba może się zdarzyć w każdym czasie. Są to nieprzyjemne sytuacje, o których nie chcemy myśleć, przygotowując się do wyjazdu lub pakując nasze dziecko na kolonię

wakacje

Bez względu na to, czy wykupiliśmy wyjazd w biurze podróży, czy organizujemy go na własną rękę, warto ponieść dodatkowy koszt wynoszący kilkanaście złotych dziennie. / fot. Hrvoje Grubisic / Unsplash

Bez względu na to, czy wykupiliśmy wyjazd w biurze podróży, czy organizujemy go na własną rękę, warto ponieść dodatkowy koszt wynoszący kilkanaście złotych dziennie. To koszt ubezpieczenia, które powala na uniknięcie bardzo poważnych wydatków w sytuacji przykrych zdarzeń. Ale jaka polisa będzie odpowiednia? Najlepiej – przygotowana indywidualnie.
Przede wszystkim powinniśmy ubezpieczyć koszty nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania za granicą, bo ich leczenie jest najdroższe. Jeśli dojdzie do tych zdarzeń, polisa powinna pokryć finansowanie wizyt lekarskich, zabiegów ambulatoryjnych, np. badań krwi, RTG, EKG, USG, pobytu i leczenia w szpitalu, leczenia stomatologicznego w razie ostrych stanów zapalnych i bólowych, transportu do placówki medycznej, naprawy lub zakupu okularów i protez oraz akcji poszukiwawczej w górach i na morzu, prowadzonej przez wyspecjalizowane jednostki.

Indywidualnie opracowana polisa będzie również zawierała pokrycie kosztów szkody wyrządzonej przez klienta osobie trzeciej, czyli tzw. OC. Może ono obejmować m.in. uszkodzenie mienia hotelowego, pogryzienie przechodnia przez psa klienta, zniszczenie mienia przez jego dzieci, uszczerbek na zdrowiu spowodowany przez klienta innej osobie, koszty obrony, w razie gdyby poszkodowany dochodził swych praw przed sądem. Wakacje to czas relaksu, więc nietrudno o chwilę nieuwagi i zapomnienia. Warto też uwzględnić ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

Przy zakupie polisy podróżnej, krótko- lub długoterminowej, należy pamiętać o właściwym doborze sum ubezpieczenia. Polisy, którymi jesteśmy objęci z racji wykupu wycieczki mają wąski zakres i najniższe sumy ubezpieczenia, które mogą okazać się niewystarczające.
Dodatek do wakacyjnej podróży w postaci polisy pomoże nam uniknąć nieprzewidzianych wydatków i zwiększy poczucie bezpieczeństwa na wyjeździe.

Joanna Dywan

Joanna Dywan / fot. materiały prasowe

Joanna Dywan
tel.: 600 016 669
dywan.joanna@aviva.com.pl

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Online Ekspert Compensa 20 czerwca, 2018

    Polecam ubezpieczenie Compensa Voyage. Kupując polisę na narty trzeba zwrócić uwagę, aby ochrona obejmowała refundację kosztów nieprzewidzianych wizyt lekarskich do odpowiednio wysokiej sumy. Polisa powinna też zapewniać pokrycie kosztów ewentualnego transportu z powrotem do Polski. Do ochrony warto też dołączyć OC w życiu prywatnym, które może przydać się, jeśli spowoduje Pani wypadek na stoku oraz NNW. Zapraszam na https://turystyka.compensa.pl/, gdzie można kupić ubezpieczenie Compensa Voyage bez wychodzenia z domu, w 5 minut.

  • Bartek 10 stycznia, 2019

    Wakacje powinny być dobrze skalkulowane, ale też dobrze jak są świetnie zaplanowane i to niekoniecznie przez was. Nie każdy ma do tego rękę i czas. Warto może postawić na firmy, które zrobią wszystko za was. Jakbyście interesowali się żeglarstwem to zajrzyjcie na https://www.globtourist.com Firma zajmuje się czarterem jachtów, organizowaniem rejsów

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ