Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie są zalety i efekty depilacji laserowej?

Jakie są zalety i efekty depilacji laserowej?

Skuteczna jak żadna

delacja laserowa

fot. Pixabay

Jeśli zmagasz się z problemem wyrastających włosków, które jeszcze na dodatek mają ciemny odcień i są bardzo widoczne, to depilacje laserowa jest właśnie dla ciebie. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych dostępnych na rynku. Dzięki nowoczesnej technologii pozbędziesz się włosków na bardzo długi czas, a jednocześnie zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
• jakie są zalety depilacji laserowej
• jak wygląda zabieg depilacji laserowej
• co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej

 

Coraz więcej pacjentów decyduje się na zabieg depilacji laserowej. To najlepszy sposób na usunięcie niechcianych włosków skutecznie i na długo. Choć ten zabieg kosmetyczny z pozoru może się wydawać drogi, to jednak jest on bardzo skuteczny i wart swojej ceny. Praktycznie każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej, warto więc zastąpić nim tradycyjne metody usuwania włosków takie jak golenie maszynką, zabiegi depilacyjne z pomocą depilatora czy wosku. Depilacja laserowa to z pewnością ogromny komfort, szczególnie laserowa depilacja bikini.

Depilacja laserowa ‒ o czym warto wiedzieć?

Zalety depilacji laserowej to bezsprzecznie trwałość wykonywanego zabiegu oraz to, że pozbędziemy się niechcianych i trudno dostępnych włosków na długo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki jaką jest depilacja laserowa wiązka lasera dociera do najbardziej niedostępnych miejsc i usuwa najbardziej oporne włoski, niezależnie od tego czy są to przykuwające naszą uwagę czarne grube włoski czy rozjaśnione włoski na opalonej skórze. Dzięki postępowi medycyny depilacja laserowa możliwa jest także na opalonej skórze.

 

Warto przed zapisaniem się na zabieg depilacji laserowej skonsultować się z lekarzem, by dowiedzieć się czy możemy się poddać takiemu zabiegowi. Dodatkowo specjalista doradzi nam, ile zabiegów depilacji laserowych będzie dla nas koniecznych do usunięcia niechcianych przez nas włosków. Pamiętajmy, że zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i o wiele bardziej komfortowy niż tradycyjna depilacja z pomocą depilatora, maszynki do golenia, a nawet wosku. Jeśli chcesz poddać się bezbolesnej depilacji to depilacja z użyciem wiązki lasera jest właśnie dla ciebie. Co prawda część pacjentów twierdzi, że czuje dyskomfort w trakcie depilacji laserowej, jednak są to odosobnione przypadki, ponieważ kwestia odczuwania dyskomfortu zależy od naszej odporności na ból. Większość pacjentów uważa depilację laserową za właściwie bezbolesną metodę pozbycia się niechcianego owłosienia z każdej części ciała.

Jak wygląda zabieg, jakie są efekty depilacji laserowej i czy rzeczywiście wart jest swojej ceny?

Jeśli chodzi o przebieg samego zabiegu depilacji laserowej, to wiązki lasera kierowane są na miejsce, gdzie chcemy wydepilować niechciane włoski. Pamiętajmy, że efekt depilacji laserowej nie jest natychmiastowy ‒ włoski nie odpadają od razu, tak jak w przypadku tradycyjnej depilacji, tylko znikają dopiero chwilę po zabiegu. Aby pozbyć się całości niechcianych włosków musimy poddać się serii zabiegów. Ilość zabiegów depilacji laserowej zależy od konsultacji ze specjalistą. Po jednym zabiegu włoski ulegają jedynie przerzedzeniu (znika ok. 30% owłosienia), dopiero po kilku zabiegach depilacji laserowej znikają całkowicie.

 

Po zabiegu włosy wypadają przez około 2-3 tygodnie. Końcowy efekt zależy od rodzaju owłosienia, rodzaju lasera oraz ilości wykonanych zabiegów. Niemożliwe jest uśpienie wszystkich cebulek włosów na zawsze. Aby podtrzymać efekty depilacji laserowej https://www.depilacjalaserowa-wroclaw.pl/efekty.php i zapobiec odrastaniu pojedynczych włosów konieczne jest wykonać zabieg raz w roku.
Co ważne, depilacja laserowa nie powoduje podrażnień i wysuszenia skóry, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod depilacji. Chwilę od wykonania zabiegu depilacji laserowej skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona, jednak to mija bardzo szybko. Jeśli mamy wrażliwą skórę, to depilacja laserowa z pewnością będzie dla nas dobrym rozwiązaniem.

 

Część osób może zastanawiać się, czy depilacja laserowa to tani zabieg. Dla wielu z nich seria zabiegów może wydawać się dużym wydatkiem, jednak warto go podjąć. Jeśli policzymy sumę wydatków na tradycyjne metody depilacji, to w dłuższej perspektywie depilacja laserową będzie nam się dużo bardziej opłacać. Zabieg depilacji laserowej pozwala na trwały i bezbolesny efekt, dlatego warto w niego zainwestować.

Gdzie zapisać się na zabieg depilacji laserowej?

Kiedy już poznaliśmy wszystkie zalety depilacji laserowej i wiemy, że to jeden z najbardziej bezpiecznych i najbardziej trwałych sposobów depilacji. Warto zastanowić się, gdzie możemy poddać się takiemu zabiegowi. Warto udać się do wyspecjalizowanych salonów kosmetycznych bądź centrum urody, gdzie będziemy mogli wydepilować się laserowo. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj lasera jaki jest oferowany do depilacji laserowej. Dobrze jest wybierać te najnowocześniejsze formy depilacji laserowej, które pozwolą nam się depilować dosłownie przez cały rok, niezależnie od tego czy nasza skóra będzie opalona czy nie.

 

Jeszcze kilka lat temu prostsze formy depilacji laserowych wykluczały depilację po opaleniu ciała i rozjaśnieniu włosków. Dziś, dzięki postępowi medycyny estetycznej nic nie stoi na przeszkodzie by poddawać się depilacji raz laserowej kiedy tylko chcemy. Jedynym wyjątkiem jest to, byśmy na 4 tygodnie przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej nie wykonywali żadnych zabiegów mechanicznej depilacji, by skóra nie była podrażniona i nie utrudniała nam zabiegu. Korzystajmy zatem ze zdobyczy medycyny estetycznej.

Aby znaleźć gabinet kosmetyczny wykonujący depilację laserową bikini lub innej części ciała, wystarczy poszukać w Internecie placówek w naszej okolicy. Z pewnością znajdziemy takie, które mają dobre opinie i spełniają nasze kryteria.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ