Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie są najlepsze sposoby na puszące się włosy?

Jakie są najlepsze sposoby na puszące się włosy?

Zimą problem się nasila

Puszące się włosy

fot. materiał Partnera

Puszące się włosy to problem, który zna większość kobiet. Zdarza się zwłaszcza wtedy, gdy wyjątkowo zależy nam na idealnej fryzurze. Straciłaś już nadzieję, że uda Ci się kiedyś mieć gładkie i lśniące włosy jak na zdjęciach w kolorowych magazynach? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się fryzurą idealną

 

Pielęgnacja włosów to temat rzeka. Ilość masek i odżywek do włosów dostępnych w sklepach jest ogromna – jak wybrać spośród nich najlepsze produkty? Pierwszym krokiem do wprowadzenia świadomej pielęgnacji powinno być określenie porowatości włosów. Jest to jeden z najważniejszych aspektów, który może również pomóc ustalić przyczynę puszenia się włosów. Gdy dowiemy się już, jakiej porowatości są nasze włosy, o wiele łatwiej będzie dobrać kompleksową pielęgnację marki Hairlust. Wbrew pozorom problem puszących się włosów można łatwo rozwiązać. Wystarczy wprowadzić do pielęgnacji odpowiednie produkty, aby każdego dnia móc cieszyć się idealną fryzurą. O jakich produktach i rytuałach pielęgnacyjnych mowa?

Porowatość włosów a puszenie się

Ustalenie porowatości włosów w kontekście świadomej pielęgnacji jest niezmiernie ważne. Porowatość włosa to inaczej stopień rozchylenia jego łusek. Mimo stosowania odżywek i masek do włosów nie zauważasz poprawy ich kondycji? Problemem mogą nie być same produkty, a niewłaściwe dobranie do porowatości włosów. Wyróżnia się trzy główne rodzaje porowatości: niska, średnia i wysoka. Najszybszym sposobem na jej ustalenie jest badanie mikroskopem. Może spróbować również domowej metody, uwzględniając skręt włosów i reakcję na stosowane kosmetyki.

 

Jeśli chodzi o puszenie się włosów, to problem ten dotyczy głównie włosów średnioporowatych, gdy łuski włosa są nieznacznie odchylone na zewnątrz oraz włosów wysokoporowatych, kiedy to są one maksymalnie otwarte. Ustalenie porowatości to podstawa, aby dobrać najlepsze kosmetyki na puszące włosy, dzięki którym zyskasz perfekcyjną fryzurę. Zdrowe i gęste włosy, odporne na działanie czynników zewnętrznych to marzenie każdej kobiety.

Dlaczego włosy się puszą?

Niesforne włosy mogą sprawić, że jedyna fryzura, którą będziemy skłonne nosić to ciasno upięty kucyk. A nie o to przecież chodzi! Z problemem puszących się włosów borykają się często kobiety korzystające z zabiegu koloryzacji i częstej stylizacji z wykorzystaniem wysokich temperatur. Powoduje to, że wody tracą swoją naturalną wilgotność. Stają się matowe i szorstkie w dotyku, a łuski włosa ulegają odchyleniu, zamiast szczelnie do siebie przylegać.

 

Zdarza się również, że puszenie się włosów wynika z ich naturalnej kondycji. Skłonność do tego mają włosy cienkie, a także kręcone. Stają się one jeszcze bardziej niesforne, gdy zmieniają się warunki atmosferyczne, a wraz z nimi wilgotność powietrza. Puszczenie się włosów podczas deszczu jest wyjątkowo uciążliwe.

Pielęgnacja, która pomoże okiełznać puszące się włosy

Wbrew pozorom, aby wyeliminować puszenie się włosów, wcale nie trzeba sięgać po inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Równie dużą skuteczność mają profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Ważne jest, aby w ich składzie przeważały emolienty. Na uwagę zasługuje linia HairLust Hair Growth & Repair. Dlaczego właśnie te kosmetyki? Zawarte w nich składniki sprawiają, że włosy pokryte są cienką warstwą ochronną. Jej zadaniem jest zapobieganie przesuszeniu się włosów, a co za tym idzie – otwieraniu łusek włosa. Ogromną zaletą wspomnianych kosmetyków jest brak SLS w składzie.

 

Duże znaczenie ma nie tylko to, czego używamy do pielęgnacji włosów, ale też w jakiś sposób je myjemy. Przede wszystkim, włosów ze skłonnością do puszenia nie powinno się myć zbyt często. Co więcej, warto spłukiwać je zimną wodą, która sprawia, że łuski włosa zamykają się. W efekcie włosy są gładkie i lśniące, dużo bardziej podatne na układanie. Dobrym rozwiązaniem jest także suszenie włosów przy wykorzystaniu chłodnego nawiewu. Chociaż potrwa to z pewnością dłużej, to efekt będzie zdecydowanie lepszy niż w przypadku intensywnego suszenia tradycyjnie, czyli gorącym powietrzem.

O czym jeszcze pamiętać, aby cieszyć się gładkimi włosami?

Włosy ze skłonnością do puszenia się są zwykle bardzo przesuszone i zniszczone. Wprowadzenie do pielęgnacji wysokiej jakości kosmetyków o działaniu ochronnym i nawilżającym to podstawa. Warto zwrócić także uwagę na kilka mniejszych elementów, które świetne wesprą naszą walkę o lśniące i gładkie włosy. O jakie zasady pielęgnacji chodzi? Przede wszystkim, nie chodź spać z mokrymi włosami. Niestety pocierając nimi o poduszkę, możesz dodatkowo uszkodzić włosy. Z tego samego powodu dobrze jest wymienić bawełnianą poszewkę na bambusową, która nie tylko genialnie sprawdza się do włosów ale jest także cruelty-free w przeciwieństwie do jedwabnej! Materiał, z którego wykonana jest pościel, ma naprawdę duże znaczenie w kwestii pielęgnacji włosów.

 

Puszące się włosy są trudne do ułożenia. Można temu zaradzić, wprowadzając świadomą pielęgnację włosów dopasowaną do ich porowatości i skrętu włosa. Regularne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków pomoże zdyscyplinować każde włosy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ