Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Jakie są najciekawsze i najstraszniejsze horrory do obejrzenia na Netflix?

Jakie są najciekawsze i najstraszniejsze horrory do obejrzenia na Netflix?

Co warto zobaczyć?

Ukazująca się zjawa.

Jakie są najciekawsze horrory? / fot. Pixabay

Najciekawsze horrory? Potrafią wbić widza w fotel! Mało tego, powodują, że decydujemy się nie gasić światła na noc. Najstraszniejsze horrory to dobra opcja na spędzenie długich, jesiennych wieczorów pod warunkiem, że lubisz odczuwać strach. Przedstawiamy wam najlepsze horrory, które zyskały popularność na przestrzeni ostatnich lat

 

Jakie horrory są najstraszniejsze? Motywy 

Jakie są najstraszniejsze horrory? Z pewnością te mrożące krew w żyłach. W ciągu ostatnich dekad powstało wiele horrorów, które opowiadają o zjawiskach paranormalnych. Występują w nich duchy, bohaterowie doświadczają opętania przez demony, mieszkają w nawiedzonych domach. W światowej kinematografii nie brakuje również horrorów opartych na faktach. 

 

Może cię zainteresuje:

Seriale z seksem – dziesięć doskonałych pozycji na wieczór

Horrory o duchach

Interesują cię horrory o nawiedzonych domach i duchach? Oto kilka propozycji. 

Najstraszniejsze horrory o duchach i demonach:

„Duch” reż. Tobe Hooper (1982)

Steve i Diana Freelingowie razem ze swoimi dziećmi przeprowadzają się do nowej posiadłości. Wkrótce zaczynają się wydarzać niepokojące, niewyjaśnione sytuacje, bowiem nawiedzają ich niebezpieczne duchy. Po pewnym czasie małżonkowie dowiadują się, że przed laty znajdował się w tym miejscu stary cmentarz. Najmłodsza córka Freelingów zostaje porwana w zaświaty przez demony.

 

„Kobieta w czerni” reż. James Watkins (2012)

Jeżeli chodzi o najstraszniejsze horrory paranormalne, takowym jest „Kobieta w czerni”. Jest to horror oparty na powieści Susan Hill o tym samym tytule. Młody notariusz przybywa do Domu na Węgorzowych Moczarach. Jego zadaniem jest uporządkowanie dokumentów po nieżyjącej właścicielce. Wkrótce jej duch zaczyna nawiedzać prawnika. W mężczyznę wciela się Daniel Radcliffe znany z „Harry Potter”.

 

„Dziewczyna z trzeciego piętra” reż. Travis Stevens (2019)

Don Koch razem ze swoją żoną dokonują zakupu wiktoriańskiego domu. Mężczyzna zaczyna remontować go na własną rękę. Podczas remontu, na jaw wychodzi mroczna przeszłość posiadłości. Obecne tam duchy nie dają za wygraną. 

 

„Przerażacze” reż. Peter Jackson (1996)

To horror komediowy. W miasteczku Fairwater dochodzi do śmierci ponad trzydziestu osób, której przyczyną są owiane tajemnicą zawały serca. Wychodzi na jaw, że zgony te powodują obecne w tym miejscu duchy. Frank Bannister, który jest detektywem do spraw nadprzyrodzonych postanawia wziąć sprawy we własne ręce. 

 

„Shutter – widmo” reż. Banjong Pisanthanakun (2004)

Horror z Tajlandii. Tun i Jane powodują wypadek. Potrącają kobietę, która umiera na miejscu, po czym uciekają z miejsca zdarzenia. Para robi wszystko, aby prowadzić normalne życie, jednak pewne, nadzwyczajne rzeczy zaburzają ich spokój. Na zdjęciach Tuna dostrzegają niepokojące widma, a także zaczynają ginąć bliskie im osoby. 

 

Horrory na faktach

Które najstraszniejsze horrory oparte na faktach obejrzeć? 

„Egzorcyzmy Emily Rose” reż. Scott Derrickson (2005)

 

Ten film to prawdziwa historia! Horror jest oparty na historii dziewczyny z Niemiec, Anneliese Michael. Odprawiono nad nią serię egzorcyzmów, co w 1976 roku przyczyniło się do jej śmierci. W trakcie procesu sądowego stwierdzono, że przyczyną zgonu było zagłodzenie. W związku z tym dwoje duchownych otrzymało karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. W obsadzie znaleźli się między innymi Jennifer Carpenter, Ton Wilkinson i Laura Linney.

 

„Demon. Historia prawdziwa” reż. Courtney Solomon (2005)

Jeżeli chodzi o najstraszniejsze horrory na faktach, ten z pewnością zalicza się do tego grona. Film opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce w 1818 roku w stanie Tennessee. Pewnej nocy dom Bellów nawiedza duch. Jest to skutek konfliktu Johna Bella z niejaką Kate Batts, która jest uważana za czarownicę i rzuca na rodzinę klątwę. 

 

Dom do dzisiaj jest miejscem, do którego przybywa tysiące pielgrzymów i badacze zjawisk nadprzyrodzonych. 

 

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną” reż. Tobe Hooper (1974)

Amerykański horror oparty na faktach. Pięcioro młodych ludzi: Sally, Frank, Pam, Kirk i Jerry podróżuje przez Teksas. Wkrótce postanawiają zabrać autostopowicza. Mężczyzna zachowuje się w dość niepokojący sposób. W pewnym momencie Frank zostaje przez niego zraniony i zaczyna dziać się przerażająca historia!

 

Amityville” reż. Andrew Duglas (2005)

Horror przedstawia wydarzenia z 1974 roku. W nocy z 13 na 14 listopada doszło do tragedii w jednej z rezydencji w tytułowym miasteczku. Najstarszy syn rodziny DeFeo, Ronald Junior z niewiadomych powodów użył strzelby, w wyniku czego zabił członków rodziny. Zamordowaną rodzinę znaleziono w łóżkach, leżeli oni na brzuchach. Wyglądało to tak, jakby oczekiwali na śmierć. Nawiedzony dom przy Ocean Avenue 112 do dzisiaj jest miejscem odwiedzin fanów mrocznych historii. 

 

Horrory o opętaniu

 Pora na najstraszniejsze horrory o opętaniach! 

„Opętanie” reż. David Koepp (1999)

Horror na podstawie powieści Richarda Mathesona. Wskutek niefortunnej sesji hipnotycznej, nieszczęśliwy mężczyzna zaczyna mieć niepokojące wizje. Sprawa staje się bardziej skomplikowana, gdy na jaw wychodzi, że wizje jego syna są niemalże identyczne.

 

„Zbaw nas od złego” reż. Wes Craven (2010)

Główni bohaterowie urodzili się kilkanaście lat wcześniej w noc śmierci brutalnego mordercy. Psychopata odradza się po 16 latach i zaczyna siać spustoszenie w rodzinnym mieście. Jego cel to siedmioro nastolatków, którzy urodzili się w niewłaściwym dniu…

 

„W sieci zła” reż. Gregory Hoblit (1998)

Jeżeli interesują cię najstraszniejsze horrory o opętaniu, „W sieci zła” jest dla ciebie!

 

 Detektyw Hobbes (Denzel Washington) doprowadza do ujęcia psychopatycznego zabójcy Reese’a, który wkrótce potem zostaje stracony

 

— czytamy w opisie filmu. 

 

Po pewnym czasie detektyw przybywa na miejsce, w którym doszło do przerażającego morderstwa. Okazuje się, że sprawca działa dokładnie w taki sam sposób jak Reese. Wkrótce Hobbes odkrywa coś szokującego. 

Chodzi bowiem o pewnego demona, który przemieszcza się pomiędzy ciałami. 

 

Zobacz także:

Najlepsze seriale o relacji matka-córka, które musisz obejrzeć

Jakie horrory na Netflix?

Jakie horrory na Netflix warto obejrzeć? Serwis oferuje wiele filmów grozy zarówno nowszych jak i tych nieco starszych. Oto kilka z nich.

Najciekawsze horrory  Netflix

 „Lśnienie” reż. Stanley Kubrick (1980)

Jack Torrance (Jack Nicholson) wraz z rodziną przeprowadza się do hotelu Overlook, gdzie otrzymuję posadę stróża. Bohater jest początkującym pisarzem, dlatego najbliższe miesiące pragnie poświęcić  na napisanie książki. Jego chęci nie idą zgodnie z planem, a w hotelu położonym na terenie indiańskiego cmentarza zaczynają wydarzać się zaskakujące sytuacje. 

 

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” reż. Bartosz Kowalski (2020)

 Grupa uzależnionych od technologii nastolatków trafia na obóz odwykowy w środku lasu. Mroczna siłą zamierza sprawić, by już zawsze zostali offline. 

—  czytamy w opisie filmu. 

 

To polski horror, który w 2020 roku miał swoją premierę na Netfliksie z powodu pandemii koronawirusa, z czym wiązało się zamknięcie kin. W obsadzie znalazły się między innymi Julia Wieniawa i Wiktoria Gąsiewska. 

 

Rok później, 27 października 2021 roku na Netfliksa trafiła kontynuacja filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”. 

 

„Nawiedzony dom na wzgórzu” reż. Mike Flanagan (2018)

Jeśli chodzi o polecane horrory na Netfliksie, ten był najchętniej oglądaną produkcją podczas Halloween w 2018 roku. „Nawiedzony dom na wzgórzu” powstał na podstawie powieści Shirley Jackson o tym samym tytule. Akcja skupia się wokół piątki rodzeństwa, którzy wychowali się w słynnym, nawiedzonym domu. W pewnym momencie najmłodsza siostra odbiera sobie życie. Wydarzenie powoduje, że muszą oni rozprawić się z duchami z przeszłości. 

 

„Kingdom” reż. Shinsuke Sato (2019)

Z zaświatów powraca nieżyjący król, którego niesprawiedliwie uznano za zdrajcę. Nagle po świecie roznosi się nieznana choroba. Odważny książę podejmuje decyzję, aby stawić czoła siłom zła w celu ocalenia swoich poddanych. 

 

Lista TOP 10 najlepszych horrorów

Czas na top10 horrory! Netflix ma kilka swoich propozycji. Jakie są polecane horrory? 

Top10 najstraszniejsze horrory:

„Lupin” reż. Louis Leterrier, Marcela Said (2021)

Złodziej-dżentelmen Assane planuje zemstę na rodzinie, która przed laty wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu. Bohater kradnie diamentowy naszyjnik, lecz nie wszystko idzie po jego myśli.

„Polowanie” reż. Craig Zobel (2020)

Horror, którego zakazano puszczać w kinach. Historia dwunastu obcych sobie ludzi, którzy pewnego ranka budzą się na polanie. Nie mają pojęcia, w jakim miejscu się znajdują ani jakim sposobem się tam znaleźli. Nie są świadomi tego, że zostali oni wybrani właśnie na Polowanie.

„Ostatnia wieczerza” reż. Bartosz M. Kowalski (2022)

Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1957. Ksiądz porywa dziecko, by je zamordować. Jego zdaniem, niemowlak stanowi niebezpieczeństwo dla świata, gdyż jest kolejnym wcieleniem demona. Trzydzieści lat później do klasztoru znanego z obrzędów egzorcyzmów trafia inny ksiądz, który z początku zdaje się być nowym członkiem zgromadzenia. Cel jego zjawienia jest jednak inny, bowiem ma on związek z sytuacjami sprzed kilkudziesięciu lat. Wkrótce w klasztorze na Dolnym Śląsku zaczynają się dziać nadzwyczajne rzeczy. Zakonnicy starają się zatuszować prawdę. 

„Egzorcysta” reż. William Friedkin (1973)

Dwunastoletnia córka aktorki zaczyna zachowywać się w dziwny sposób. Lekarze nie wiedzą jak jej pomóc. Przerażona matka wzywa na pomoc księdza stwierdzającego opętanie dziewczynki przez demona. Wkrótce na pomoc rusza także doświadczony egzorcysta, ojciec Merrin. 

„Dziewiąte wrota” reż. Roman Polański (1999)

Zamożny kolekcjoner Boris Balkan zleca specjaliście od starodruków, Dean’owi Corso znalezienie dwóch pozostałych egzemplarzy księgi „Dziewięć Wrót Królestwa Cieni”. Wyrusza on w podróż, podczas której wydarzają się niespodziewane rzeczy. Corso odnajduje księgi. Zawierają one przepowiednie, które zaczynają się urzeczywistniać. 

„Rytuał” reż. Mikael Hafstrom (2011)

Horror oparty na książce Matta Baglio „Obrzęd. Tajemnice współczesnych egzorcystów”. Młody diakon, Michael Kovak trafia w Watykanie na księdza – ojca Lucasa, który przedstawia mu zupełnie przeciwną, mroczną stronę wiary. Kovak zostaje zmuszony do zmierzenia się ze swoimi demonami. 

„Nawiedzony dwór w Bly” reż. Mike Flanagan (2020)

Akcja rozgrywa się w Anglii, w latach 80. XX wieku. Henry Wingrave przyjmuje do pracy nową, amerykańską nianię, która ma sprawować opiekę nad jego bratankiem i bratanicą będącymi sierotami. Mieszkają w dworze Bly. Kobieta nie jest świadoma tajemnic jakie skrywa rezydencja. 

 

„Obecność” reż. James Wan (2013)

Małżeństwo Roger i Carolyn Perron by zapewnić bezpieczeństwo swoim pięciu córkom, przeprowadzają się do zaniedbanego, wiejskiego domu. Po pewnym czasie zaczynają wydarzać się tam niepokojące rzeczy. Rodzina wzywa na pomoc słynną parę badaczy zjawisk paranormalnych – Eda i Lorraine Warren. Odkrywają, że mieszkańców nawiedza poprzednia lokatorka domu – wiedźma Batsheba. Wobec tego podejmują decyzję o zorganizowaniu egzorcyzmów. 

 

„To” reż. Andres Muschietti (2017)

Horror na podstawie powieści Stephena Kinga z 1986 roku o tym samym tytule. W miasteczku Derry od wielu lat wydarzają się tajemnicze zaginięcia. W pewnym momencie zjawia się bestia, przez którą dziecięcy bohaterowie doświadczają strachu. Czy uda im się wygrać z potworem? 

 

„Pogromcy duchów” reż. Ivan Reitman (1984)

Amerykańska komedia grozy. Trójka doktoratów parapsychologii: Venkman, Stantz oraz Spengler zakładają działalność, która zajmuje się zwalczaniem duchów. Niebawem sumeryjski duch Gozer nawiedza Nowy Jork, którego celem jest dewastacja świata. W związku z tym władze przestają być sceptyczni wobec bohaterów. Tylko oni mogą ocalić ludzkość. 

 

Przeczytaj też:

Filmy z Jennifer Lopez, które skradły serca widzów

 

Eryka Kawalec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ