Wednesday, July 17, 2024
Home / POLECAMY  / Jakie pytania zadać chłopakowi? Pytania o związek, dla par

Jakie pytania zadać chłopakowi? Pytania o związek, dla par

jakie można zadać pytania chłopakowi

Kobieta rozmawia z mężczyzną w czerwonej czapce i białej bluzie

Poznaj pytania, które można zadać chłopakowi / fot. Canva

Pierwsza randka powinna wyglądać jak quiz lub teleturniej? Z pewnością nie, ale żeby się poznać i zrozumieć powinnyśmy zadawać pytania. Jakie pytania zadać chłopakowi na pierwszym spotkaniu, aby skraść jego serce i zastanawiać się jakie pytania zadawać chłopakowi w związku?

 

Może też cię zainteresuje:

Malinki – jak powstają, czy są niebezpieczne?

 

Ciekawe pytania do chłopaka

Na pewno wiele z nas doskonale zna ten moment, kiedy po długim związku znowu wracamy do punktu wyjścia. Jednego dnia wspólnie wybieramy kanapę do salonu, a drugiego znowu musimy pytać o ulubiony kolor. Pytania do chłopaka na pierwszej randce to bardzo delikatna kwestia i trzeba uważać, żeby nie przekroczyć granicy. Przez wyrzut oksytocyny i serotoniny po udanym spotkaniu niektóre kobiety od razu wybierają suknię ślubną i zastanawiają się nad imionami dla dzieci. Pytania o małżeństwo czy potomstwo to nie najlepszy pomysł na początku relacji, ale po czasie może okazać się, że ignorowanie informacji o tym, czy nasz partner w ogóle planuje ślub i dzieci sprawi, że po dwóch czy czterech latach związku okaże się, że wcale kogoś nie znamy. Co wtedy zrobić? Zaakceptować, zerwać, czy po prostu na odpowiednim etapie związku zadać najważniejsze pytania.

Kiedy byłam w swoim pierwszym związku ciągle nalegałam, żeby mój chłopak zadawał mi pytania. Nie chciał tego robić, więc czy tak naprawdę wcale mu się nie podobałam?

– pyta Kasia. Z biegiem czasu coraz łatwiej jest nam nawiązywać rozmowy, zadawać pytania. Dorastamy i coraz więcej rzeczy ma dla nas znaczenie. Pytania dotyczące kariery, wiary i rodziny to istotne kwestie, jeżeli myślimy poważnie o relacji. Nie zmienia to jednak faktu, że ciekawe pytania do chłopaka na randce nie zawsze muszą być takie oczywiste. Warto pomyśleć nietuzinkowo, kreatywnie i przewrotnie. A może wcale nie musimy pytać? Lepiej kogoś poznamy po naturalnej reakcji niż po nieszczerej odpowiedzi. Zamiast pytać go, czy lubi dzieci, gdy zobaczycie jakiegoś bobasa powiedz, że jest słodki i zobacz jak zareaguje.

 

Zobacz także:

Jak popracować nad związkiem w wakacje? Zobacz 5 ćwiczeń dla pary od lovefiterki

 

 

Kiedy etap randek, roztargnionych porywów serca i motyli w brzuchu mamy już za sobą dopada nas rutyna, brak czasu i przyzwyczajenia. Jak dużo ludzi w dzisiejszym świecie zastanawia się nad tym, czy naprawdę są szczęśliwi będąc z kimś w związku? Idziemy do pracy, wracamy z pracy, a wolny czas wypełniamy sobie oglądaniem głupich seriali czy regenerującymi wyjazdami zapełnionymi atrakcjami po korek. Kiedy mamy czas porozmawiać? Zadać sobie pytania, które pogłębią naszą relację. Nieważne jak dobrze się znamy i ile czasu ze sobą spędzamy nie dowiemy się co myśli nasz chłopak, dopóki go nie zapytamy.

 

Dziewczyna i chłopak rozmawiają leżąc oparci o łokcie

Pytania mogą przerodzić się w ciekawą rozmowę na temat relacji /fot. Canva

 

Pytania do chłopaka w związku czasami są trudne. Po latach wspólnego życia znacie się już tak dobrze, że dokładnie wiecie, co może sprawić wam ból. Mamy tendencje do odpowiadania za swoich partnerów. Nie dajemy im dojść do słowa, bo podświadomie boimy się tego, co usłyszymy. Poczekajmy i dajmy głos drugiej stronie. Podejdźmy do rozmowy spokojnie z otwartą głową, a wtedy pytania do partnera przestaną być takie przerażające.

 

Pytania do chłopaka o nas również mogą sprawić nam problemy. Na pewno żadne pytanie nie może być tendencyjne. Zamiast pytać – „Czy jestem gruba?” lub „Czy mnie akceptujesz?” zapytajmy „co najbardziej podoba ci się w moim ciele?” Bo w łóżku także powinniśmy zadawać sobie pytania. Skąd mamy wiedzieć co nam się podoba lub co nas podnieca, jeżeli nie zapytamy?

Przeczytaj również:

4 pomysły na proste i przyjemne zabawy erotyczne w łóżku we dwoje

 

Jednak pytania do chłopaka, zwłaszcza na początku relacji, nie zawsze muszą być poważne. Wzajemne wymyślanie ciekawych odpowiedzi może być świetną zabawą dzięki, której nie tylko lepiej poznamy naszego partnera, ale także samych siebie.

 

Kreatywne pytania do chłopaka:

 

 1. Gdybyś miał zabrać jeden przedmiot na bezludną wyspę co by to było?
 2. Jakie jest twoje wymarzone miejsce na romantyczny wypad we dwoje?
 3. Co byś zrobił, gdybyśmy na jeden dzień zamienili się ciałami?
 4. W jakim filmie chciałbyś żyć?
 5. Kogo sławnego zaprosiłbyś do naszego domu?
 6. Jaką jedną potrawę mógłbyś jeść do końca życia?
 7. Co cię najbardziej brzydzi?
 8. Gdybyś mógł się cofnąć w czasie co byś zmienił w swoim życiu?
 9. Jaką chciałbyś mieć super moc?
 10. Jakie są dla ciebie najważniejsze wartości w życiu?
 11. Jakie egzotyczne zwierzę chciałbyś mieć w domu?
 12. Masz milion złotych. Co kupujesz?

Pytania o związek – inspiracje

 

Chłopak zamierza pocałować dziewczynę. Oboje leżą na łóżku

Pytania w związku bywają trudne, ale ich zadawanie wzmacnia i buduje relacje / fot. Canva

 

Skąd czerpać inspiracje, jeśli chodzi o pytania o związek. Wystarczy, że sama pomyślisz czego chciałabyś się dowiedzieć i co jest dla ciebie ważne. Wyobraź sobie sytuacje. Spotykacie się już jakiś czas. Chodzicie na randki, poznałaś jego znajomych, miło spędzacie razem czas. Jednak pytanie o związek utknęło w martwym punkcie gdzieś daleko poza waszą relacją. Sama pytasz o to, czy będziecie razem, a może czekasz na reakcję z jego strony? Stereotypowo przyjęte zostało, że to facet powinien zapytać, czy kobieta chce być z nim w związku. Jednak w pewnym wieku oraz na określonym etapie relacji pytania dotyczące planów, przyszłości czy podejścia do związku są kluczowe. Jeżeli będąc w relacji chcemy o coś zapytać, czujemy, że potrzebujemy odpowiedzi na nurtujące nas kwestie po prostu to zróbmy. Nie grajmy w „domyśl się” ani nie czekajmy na pytanie partnera.

 

Przeczytaj również:

„No bo jak to, mnie facet zdradza? Mnie?!”. Jak rozpoznać zdradę?

 

Trudne pytania w związku to przykładowo. te, które dotyczą byłych partnerek i partnerów. Pytania o poprzednie relacje to drażliwy temat. Kiedy zaczynamy się z kimś spotykać i podczas rozmowy zahaczamy o temat byłych związków od razu nasuwa nam się pytanie – „jak się rozstaliście?”

Historia rozstania, a także relacje partnera z byłą dziewczyną mogą powiedzieć nam więcej o jego zachowaniu niż puste słowa. Czasami nieprzepracowane informacje na temat rozstania mogą zaważyć na aktualnej relacji.

 

– Mój facet powiedział mi, że pod koniec związku ze swoją ostatnią dziewczyną specjalnie zachowywał się tak, żeby sama z nim zerwała. Uznałam za uczciwe to, że mi to wyznał i najwyraźniej zrozumiał swój błąd. Tyle że przez cały związek bałam się, że ze mną postąpi tak samo. Przestałam się bać dopiero wtedy, gdy rzeczywiście zaczął tak postępować.

 

– wyznaje Zuza, potwierdzając fakt, że warto pytać o poprzednie relacje, ponieważ poprzez ich pryzmat wiele dowiadujemy się o partnerze. Nie można jednak za bardzo żyć przeszłością, ponieważ z biegiem czasu może pojawić się zazdrość. Nie zadawajmy pytań typu: „czy twoja była robiła lepszy rosół?”

 

Po prostu nie przesadzajmy. Tendencyjne pytania w związku mogą przerodzić się w toksyczne relacje. Ty już mnie nie kochasz? Już nie chcesz się ze mną spotykać? Podobają cii się inne kobiety? Zdradzasz mnie? Wstydzisz się mnie? – zadając ciągle tego typu pytania nie dajemy szansy partnerowi na rozwinięcie swoich myśli, a same blokujemy sobie dostęp do prawdziwej szczerej rozmowy. Jeżeli mamy kłopoty w związku, zamiast prowokować swojego partnera tendencyjnymi pytaniami, usiądźmy porozmawiajmy i postarajmy się dotrzeć do źródła problemu.

 

Pytania dla par i zakochanych – do gier i quizów

 

Szczere pytania dla par nie tylko rozwiązują problemy, ale ich zadawanie może być także świetną zabawą dla dwojga i nie tylko. Ciekawym pomysłem na wieczór ze znajomymi jest quiz dla par. Pytania mogą dotyczyć kwestii ważnych, zabawnych, a nawet wstydliwych. Wszystko zależy od tego, jak dobrze się znacie.

 

Zobacz też:

Granice w seksie – jak je stawiać, by stworzyć zdrowy związek i nie zatracić siebie?

 

 

Jest także wiele innych gier, w których można wykorzystać pytania dla par. Możecie np. sprawdzić jak dobrze się znacie. W ten sposób nie tylko sami sprawdzicie ile o sobie wiecie, ale także pogłębicie relacje. Pobawcie się w popularny np. na weselach lub na YouTubie Test Zgodności. Przygotujcie kartki, długopisy i pytania dla zakochanych. Nawet podczas takiej gry na światło dzienne może wyjść jakiś niewyjaśniony konflikt, o którym warto porozmawiać. Dzięki pytaniom o prozaiczne rzeczy – „kto częściej sprząta?”, „kto częściej gotuje?” – niespodziewanie zdamy sobie sprawę z tego, co nie podoba nam się w relacji i co chcielibyśmy zmienić.

Pytania dla par na wieczór panieński

Narzeczony odpowiada, a przyszła panna młoda próbuję odgadnąć prawidłowe odpowiedzi.

 • Jakiego dnia się poznaliście?
 • Co najbardziej kochasz w swojej narzeczonej?
 • Co pomyślałeś gdy zobaczyłeś ją po raz pierwszy?
 • Jak opiszesz ją w 3 słowach?
 • 3 rzeczy, w których jesteście do siebie podobni
 • Co najbardziej cenisz w swojej teściowej?
 • Co zrobiłbyś, gdybyś zobaczył swoją narzeczoną w kawiarni z byłym chłopakiem?
 • Kto i w jakich okolicznościach wyznał pierwszy miłość?
 • Czy będziesz obecny podczas porodu?
 • Jakie imiona będą miały dzieci?
 • Co zwykle robisz, jak jesteś sam w domu?
 • Jaka piosenka kojarzy ci się z wami?
 • Jakie prezenty twoja narzeczona najbardziej lubi dostawać?
 • Na co twoja przyszła żona wydaje najwięcej pieniędzy?
 • Wspólne czy osobne konta?
 • Co będziecie robić na emeryturze?
 • Jaka jest wspólna chwila, którą chciałbyś na zawsze mieć w swojej pamięci?
 • Co chciałbyś, aby twoja przyszła żona, kiedy będziesz miał bezsenną noc, zrobiła żeby pomóc ci zasnąć?
 • Co przyrządził byś swojej przyszłej żonie na romantyczną kolację, aby wzbudzić jej namiętność?
 • Jaki kolor bielizny najbardziej lubisz?
 • Jaką bieliznę na tobie najbardziej lubi?
 • Jaka część twojego ciała podoba jej się najbardziej?
 • Opisz wasz pierwszy pocałunek.
 • Jaka jest twoja ulubiona pozycja seksualna?
 • Ile miałeś lat, gdy pierwszy raz uprawiałeś seks?
 • Czy ktoś was kiedykolwiek przyłapał w łóżku?
 • Na której randce poszliście do łóżka?
 • Gdybyś musiał, z jaką celebrytką przespałbyś się, by ratować życie swojej przyszłej żony?
 • Gdyby od tego zależało twoje życie, z jakim celebrytą ona przespałaby się?

 

 

 

Chłopak chce wręczyć dziewczynie kwiaty. Ona zasłania sobie oczy dłońmi.

Starajmy się otwarcie komunikować swoje potrzeby / fot. Canva

Może też cię zainteresuje:
Nieporozumienia w związku? Poznaj 5 języków miłości, które rozwiążą ten problem

 

Nawet poprzez pozornie głupie pytania na pierwszej randce typu: „najpierw wsypujesz płatki czy wlewasz mleko?” „Jaką stroną wieszasz papier toaletowy?” czy „Jaki majonez wolisz?” lepiej poznajemy drugą osobę. Prawda jest taka, że robimy to na każdym etapie związku. Możemy uznawać, że znamy się jak łyse konie, bo żyjemy obok siebie na co dzień. Tylko że nie pytamy siebie nawzajem czego potrzebujemy i co jest dla nas ważne. A przecież od pierwszej klasy powtarza się nam, że nie ma głupich pytań. Więc dlaczego, gdy jesteśmy dorośli tak często o tym zapominamy?

Anna Kimla

Dziennikarka z dużą wyobraźnią, pasją do ludzi i świata. Interesuje się psychologią, modą i literaturą.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ