Friday, June 14, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jakie powinno być idealne ubezpieczenie AC dla nowoczesnej kobiety?

Jakie powinno być idealne ubezpieczenie AC dla nowoczesnej kobiety?

Czuj się bezpiecznie za kółkiem

ubezpieczenie samochodu

Wybierz dobrze! / fot. materiały prasowe

Ubezpieczenie AC pomoże Ci zaoszczędzić nie tylko wiele pieniędzy, ale także nerwów. To właśnie dzięki tej ochronie możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli ktoś ukradnie lub zniszczy twój pojazd. Ubezpieczenie AC to więc sposób na spokojny sen i pewność rekompensaty za szkody w sytuacjach, na które nie masz wpływu. Zobacz, co powinno zawierać ubezpieczenie AC idealne dla kobiet

AC, które chroni twój bagaż

Zawsze wozisz przy sobie laptopa, a czasem zostawiasz go w samochodzie? A może jesteś pełnoetatową mamą i tył Twojego auta zajmują foteliki dziecięce? Każdy wartościowy przedmiot pozostawiony w pojeździe to potencjalny łup dla złodziei. Dlatego upewnij się, że twoje AC (https://ubsy.pl/autocasco/) obejmuje swoim zakresem ubezpieczenie bagażu podręcznego, a w nim fotelików dziecięcych.

 

Sprawdź także, jak do kwestii tego typu wyposażenia samochodu podchodzą ubezpieczyciele – czy musisz za jego ochronę dopłacić dodatkowo, czy może zawiera się w cenie polisy? Zwróć także uwagę na sumę ubezpieczenia, czyli wysokość odszkodowania, na jakie możesz liczyć w przypadku kradzieży wspomnianych przedmiotów.

 

W przypadku kradzieży bagażu LINK4 wypłaca i do 1000 zł rekompensaty, a Compensa do 3000 zł.

Autocasco, które działa zawsze

Minimalna wysokość szkody to koszt naprawy, poniżej którego ubezpieczyciel nie odpowiada za wypłatę odszkodowania. Oznacza to, że jeżeli lekko zarysowałaś karoserię pojazdu, co kosztowało Cię 450 zł, a Twoja polisa AC zakłada minimalną wysokość szkody na poziomie 500 zł, towarzystwo nie zwróci Ci poniesionych kosztów wizyty w warsztacie.

 

Dlaczego w przypadku kobiet jest to szczególnie ważne? Otóż statystyki mówią, że o ile mężczyźni powodują więcej poważnych wypadków i kolizji, o tyle domeną kobiet są drobne zarysowania i stłuczki. Dlatego upewnij się, że twój ubezpieczyciel zwróci ci koszty naprawy każdej, nawet najmniejszej usterki pojazdu.

 

Zerową wysokość szkody w ramach AC oferuje np. AXA Direct.

AC, które wymaga od ciebie minimalnego zaangażowania

Jeśli liczy się dla Ciebie czas i nie chcesz tracić go na procedury, zwróć uwagę na to, w jaki sposób ubezpieczyciel zamierza zlikwidować ewentualne szkody Twojego pojazdu. Do wyboru są dwie opcje – kosztorysowa i bezgotówkowa.

 

Ta pierwsza oznacza, że ubezpieczyciel przeleje Ci pieniądze za szkodę na konto na podstawie kosztorysu, czyniąc Cię jednocześnie osobą odpowiedzialną za jej naprawienie i rozliczenie się z warsztatem. Wariant bezgotówkowy to natomiast opcja, w której naprawiasz samochód w wybranym przez Ciebie warsztacie, a następnie to ubezpieczyciel kontaktuje się z mechanikiem i płaci za usługę. Jeśli nie chcesz angażować się w proces likwidacji szkody, wybierz ubezpieczyciela, który oferuje bezgotówkowy sposób likwidacji szkody.

 

Bezgotówkową likwidację szkody w ramach autocasco otrzymasz m.in. w Allianz Direct.

Polisa, którą zabierzesz ze sobą w podróż

Jesteś aktywną kobietą i często podróżujesz? Zwróć uwagę, czy Twoje ubezpieczenie AC obejmuje swoim zakresem tylko terytorium Polski, czy może wszystkie europejskie kraje. Ubezpieczenie AC ograniczone terytorialnie nie chroni cię na wypadek kradzieży pojazdu lub jego zniszczenia, jeśli do zdarzenia dojdzie poza granicami Polski.

 

Ubezpieczenie AC, które chroni cię w całej Europie, mają w swoich ofertach np. LINK4 i AXA Direct.

O czym jeszcze pamiętać?

Wspomniane wyżej charakterystyki ubezpieczenia AC to tylko część parametrów i warunków, na które powinnaś zwrócić uwagę, wybierając autocasco. Równie ważne są na przykład kwestie:

 

    • naprawy pojazdu – czy odbywa się w Autoryzowanych Stacjach Obsługi i przy użyciu części oryginalnych,
    • udziału własnego – jaką kwotę zobowiązujesz się zapłacić z własnej kieszeni za ewentualną szkodę,
    • sumy ubezpieczenia – ile wynosi maksymalna rekompensata, jaką możesz otrzymać na przykład w sytuacji kradzieży pojazdu.
kobieta za kierownicą

Czuj się bezpiecznie za kierownicą / fot. materiały prasowe

Wszystkie te informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, tzw. OWU. Koniecznie przeczytaj ten dokument przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem. Tylko dzięki temu zyskasz pewność, że wybrane AC w 100% ochroni cię w sytuacjach i na zasadach, na których Ci zależy.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ