Sunday, July 14, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jakie powinno być dobre konto firmowe i jak podjąć właściwy wybór?

Jakie powinno być dobre konto firmowe i jak podjąć właściwy wybór?

Otwierasz biznes? Od tej decyzji wiele może zależeć

konto firmowe - karta płatnicza

fot. Pexels

Dla posiadaczy własnej działalności gospodarczej, rachunek firmowy w banku to podstawa. Nie tylko ułatwia on kontrolę nad finansami, ale także pozwala szybko rozliczyć się z różnymi instytucjami i pracownikami. Dowiedz się, jakie powinno być dobre konto firmowe i w jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę banku!

Najlepsze konto firmowe ‒ na co zwrócić uwagę?

Posiadanie rachunku bankowego to w obecnych czasach niemal norma, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców. Kiedy ten krok jest jeszcze przed tobą, musisz pamiętać, że prowadzenie konta wiąże się z wydatkami ‒ należą do nich między innymi różnego rodzaju prowizje, których wysokość każdy z banków ustala według indywidualnego cennika. Dobre konto firmowe nie zawsze musi generować wysokie koszty, jednak cechą, jaką z pewnością musi posiadać, to funkcjonalność. Ze względu na transakcje prowadzone przez przedsiębiorców, firmowy rachunek powinien posiadać dodatkowe usługi, jak między innymi konto oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem.

Przed założeniem konta firmowego warto rozejrzeć się za oddziałami banków, które znajdują się w najbliższej okolicy. Chociaż zdecydowana większość spraw załatwiana jest w formie transakcji bezgotówkowych przez Internet, czasami osobista wizyta może okazać się nieunikniona. Należy też zorientować się w kwestii kosztów podczas wypłacania gotówki z bankomatu ‒ niektóre banki nie pobierają prowizji za wypłatę z bankomatów, inne zaś mogą za tą transakcję pobierać sporą prowizję. Jeżeli zamierzasz korzystać z konta firmowego również za granicą, musisz dowiedzieć się, jak w poszczególnych krajach przedstawia się kwestia wypłaty gotówki z bankomatów lub w zagranicznych oddziałach konkretnego banku.

 

Jeżeli planujesz rozwój swojego przedsiębiorstwa i zamierzasz podjąć współpracę z zagranicznymi kontrahentami, z pewnością powinieneś wybrać konto firmowe, które będzie umożliwiać założenie dodatkowego produktu, jakim jest konto walutowe. Dzięki temu będziesz w wygodny sposób rozliczać się również z osobami z innego kraju. Istotna jest też kwestia kosztów, jakie wiążą się z przelewami zagranicznymi ‒ wysoki koszt takiej transakcji przy użyciu karty płatniczej może sprawić, że wykonując ich wiele, w ciągu każdego miesiąca będziesz tracić znaczną sumę pieniędzy. 

Ranking kont firmowych ‒ prosty sposób na wybór rachunku firmowego

Samodzielne porównanie kont firmowych może być nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Mało który przedsiębiorca posiada dużą ilość wolnego czasu, dlatego też warto ułatwić sobie to zadanie i tak jak w przypadku kont osobistych, skorzystać z porównywarki rachunków firmowych. Korzystając z tego rodzaju pomocy, całkowicie bezpłatnie i z wygodnego dla siebie miejsca możesz sprawdzić ranking najlepszych kont firmowych. Oprócz zalet poszczególnych ofert, znajdziesz tam najważniejsze informacje związane z kosztami, jakie będą wiązać się z jego prowadzeniem. Dzięki temu, w krótkim czasie znajdziesz najkorzystniejsze konto firmowe, które spełni twoje oczekiwania. 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ