Monday, May 20, 2024
Home / Kuchnia  / Jakie posiłki zawsze smakują dzieciom?

Jakie posiłki zawsze smakują dzieciom?

Twoje dziecko grymasi przy jedzeniu? Znamy potrawy, które trafią w gusta każdego malucha.

Maluchy lubią kurczaka niemal w każdej postaci: pieczonego, gotowanego czy duszonego. / fot. materiał prasowy

Są dzieci, których nie trzeba namawiać nie tylko do zjedzenia standardowego posiłku, lecz także do spróbowania nowych produktów i dań. Jednak grupa ta jest zdecydowaną mniejszością. Od samego początku dziecko przyzwyczaja się do pewnych smaków i z reguły właśnie te znane już lubi najbardziej. Ponieważ jest to również efekt preferencji rodziców, ulubione dania dzieci są łatwe do przewidzenia.

Nieśmiertelna zupa pomidorowa

Jest na pierwszym miejscu niemal każdej listy (dzieci.pl/Ulubione-potrawy-z-dziecinstwa,galeria). Może być podawana z makaronem bądź ryżem. Rzadko zdarzają się dzieci, które nie przepadają za tą niezwykle popularną w Polsce zupą. Jest ona także obecna w większości dziecięcych menu w restauracjach takich jak lokal w Ościsłowie, którego ofertę jest do przejrzenia na stronie www.zakatek-smaku.pl.

Maluchy lubią kurczaka niemal w każdej postaci: pieczonego, gotowanego czy duszonego. / fot. materiał prasowy

Maluchy lubią kurczaka niemal w każdej postaci: pieczonego, gotowanego czy duszonego. / fot. materiał prasowy

Domowy rosół

Można powiedzieć, że stoi na podium tuż obok pomidorówki. Zamiłowanie do tych dwóch zup może wynikać z tego, że często goszczą na niedzielnych obiadach, a ich smak znany jest wszystkim od najwcześniejszego dzieciństwa. Są to też niezawodne dania na przyjęcia okolicznościowe – i to nie tylko dla pociech.

Kurczak

Maluchy lubią kurczaka niemal w każdej postaci: pieczonego, gotowanego czy duszonego. Powodem tej popularności jest delikatność mięsa i łagodność jego smaku, który można ewentualnie poprawić na wszystkie możliwe sposoby, uwzględniając preferencje dziecka. Przeważnie serwuje się go najmłodszym w formie kotlecików zamiast np. nieco cięższego schabu, który preferowany jest przez starsze dzieci i dorosłych.

Mielone i schabowe

To klasyka obiadów przeważnie bardzo lubiana przez dzieci. Kotleciki mielone są miękkie, dzięki czemu łatwo mogą się z nimi uporać te dzieci, które akurat zgubiły kilka zębów. Warto jednak zadbać o mięso dobrej jakości. Może warto np. zaserwować kotleciki z cielęciny zamiast wieprzowiny?

Pierogi i knedle

Trudno tu jednoznacznie wskazać faworyta. Dla jednych numerem jeden będą pierogi ruskie, dla innych knedle ze śliwkami zrobione przez babcię. Warto na pewno urozmaicać wersje zarówno jednych jak i drugich, co pozwoli dziecku na odkrycie ulubionych smaków.

Fast food

Choć nie dotyczy to wszystkich dzieci, często są one miłośnikami różnego rodzaju pizzy, hamburgerów i frytek (te ostatnie łatwo podjadać w trakcie zabawy). Jednak dania typu fast food mogą być też sposobem na niejadka, o ile zadbamy o to, aby skład takiej potrawy był wartościowy. Można choćby zaserwować domowego burgera z kotletem z dobrej wołowiny, mnóstwem warzyw i lekkim sosem na bazie jogurtu.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ