Wednesday, July 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jakie płytki do salonu wybrać?

Jakie płytki do salonu wybrać?

Dowiedz się, czy to dobry pomysł

Płytkido salonu

Płytki do twojego mieszkania/ fot. Pixabay

Każdy z nas chce mieszkać w pięknie urządzonym domu. Niektórzy chcą zaaranżować swoją niewielką przestrzeń tak, aby wydawała się większa. Inni zaś mają spory metraż, więc nie muszą myśleć o tym, jak wykorzystać każdy centymetr. Duże znaczenie mają podłogi. Od ich wyglądu wiele zależy.

 

Podłoga to podstawa

 

Wiele osób wybierając płytki do salonu zastanawia się, jaki kolor będzie najlepszy. Często stawiamy na barwy neutralne: biel, szarość czy beż to odcienie, które dobrze wpisują się w stylistykę wielu mieszkań. Trzeba zdecydować, czy zależy nam na matowej powierzchni płytek czy wolimy wysoki połysk. Rzecz jasna każdy ma inne upodobania, dlatego najlepiej wybrać to, co nam się podoba i nie oszczędzać przesadnie. Nie chcemy wydać zbyt wiele, jednak cena często idzie w parze z jakością. Płytki do salonu to wybór najprawdopodobniej na kolejne dziesięciolecia, więc do zakupów warto podchodzić z namysłem. Możemy zainspirować się fotografiami dostępnymi w Internecie lub w katalogach, aby zdecydować, co będzie wyglądało stylowo w naszym mieszkaniu. Jego aranżacja nie musi być wyzwaniem. Płytki do salonu powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli nie wiemy, co wybrać najlepiej zapytać o zdanie fachowca. Przy zakupie płytek warto zwrócić uwagę na klasy ścieralności PEI określone w skali 1-5.

 

Odporne i praktyczne płytki

 

Pokój dzienny to miejsce, w którym będzie zawsze przebywało sporo domowników, a nierzadko również gości, dlatego chcemy zadbać o to, aby wszystkie elementy wyposażenia były solidne i zbyt szybko się nie zużywały. Trzeba przyznać, że płytki są znacznie odporniejsze na zarysowania niż panele, dlatego nawet jeśli mamy zwyczaj chodzić w butach po płytkach długo będą one wyglądały dobrze. Oczywiście warto o nie dbać i odpowiednio pielęgnować, myć odpowiednimi środkami czyszczącymi. Nasze mieszkanie jest ważnym miejscem, dlatego chcemy o nie dbać jak najlepiej potrafimy. Warto również się zastanowić, jak będzie wyglądała cała aranżacja mieszkania. Chcemy przecież, aby wszystko do siebie dobrze pasowało. Taka spójna kompozycja może dawać wiele satysfakcji. Niektóre osoby zastanawiają się czy warto inwestować w to, co kosztowne. Dom i jego aranżacja to sporo wydatków. Są rzeczy, na których z powodzeniem możemy zaoszczędzić, są natomiast takie, które lepiej kupić droższe i lepsze. Płytki do salonu to podstawowy element wykończenia, dlatego dobrze jest poświęcić odpowiednio dużo czasu na zaplanowanie całej przestrzeni i stworzenie sobie miejsca na miarę potrzeb.

źródło: materiał Partnera MK

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ