Saturday, April 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jakie panele ogrodzeniowe wybrać?

Jakie panele ogrodzeniowe wybrać?

Panele ogrodzeniowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych siatek

panele ogrodzeniowe na tle zachodzącego słońca

Nowoczesne panele ogrodzeniowe są wykonywane z wielu różnych materiałów / fot. Unsplash

Ogrodzenie prywatnej posesji stanowi sposób na jej zabezpieczenie przed niepowołanymi gośćmi, podniesienie poczucia prywatności oraz bezpieczeństwa domowników. Jednocześnie jest także częścią małej architektury, dlatego powinno być dobrze dopasowane do elewacji domu oraz stylistyki ogrodu. Obecnie dużą popularnością cieszą się panele ogrodzeniowe. Jak wybrać najlepsze?

 

Czym się wyróżniają panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych siatek. Są wytrzymałe, estetyczne i łatwe w montażu. Ogrodzenie stanowi integralną część działki, dlatego warto dokładnie przemyśleć rodzaj wybranego materiału i jego stylistykę. Wiele osób starannie dobiera meble do sypialni, kuchni czy salonu. Dba, aby płytki ułożone na ścianach pasowały do podłogi, a małe stoliki kawowe perfekcyjnie współgrały z konstrukcją sofy i foteli. Podobną zasadę warto wykorzystać nie tylko podczas aranżacji wnętrz, ale także przestrzeni otaczającej budynek.
To właśnie ogrodzenie widzą wszyscy odwiedzający Twój dom goście. Przesądza ono o guście właściciela, dlatego płot powinien być nie tylko trwały, ale i estetyczny. Panele ogrodzeniowe są bardzo uniwersalne – świetnie łączą wysoką wytrzymałość z modnym wzornictwem. Są to gotowe fragmenty ogrodzeniowe składające się z przęsła połączonego ze specjalnymi systemami montażu. Panel doczepia się do kolejnego panelu lub słupka ogrodzeniowego za pomocą systemowych złączek. To sprawia, że montuje się je o wiele szybciej niż tradycyjne przęsła kute.

Jaki materiał wybrać?

Nowoczesne panele ogrodzeniowe są wykonywane z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsze są płoty:

• drewniane,
• stalowe,
• aluminiowe,
• bambusowe.

metalowe ogrodzenie w parku

Panele ogrodzeniowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych siatek / fot. Unsplash

Klasyczne panele drewniane

Drewniane panele ogrodzeniowe to klasyczne rozwiązanie, które doskonale będzie współgrać z domem w stylu klasycznym oraz nowoczesnym. Naturalne drewno jest uznawane za szlachetny i ponadczasowy surowiec, który nigdy nie wychodzi z mody. Taki płot wymaga jednak regularnej pielęgnacji, ponieważ drewno niszczy się pod wpływem wilgoci, mrozu oraz promieni słonecznych. Niezbędne jest czyszczenie i malowanie, aby panele zachowały swój dawny blask. Z powodzeniem można wybrać inny kolor farby i przeprowadzić szybką metamorfozę przydomowej architektury.
Możesz wybierać różne style i rozmiary paneli. Wolisz uniwersalny panel ogrodzeniowy 300 cm? A może potrzebujesz niskiego i dekoracyjnego płotku, którym otoczysz skalniak, trawnik lub kącik rekreacyjny zaprojektowany w ogrodzie? Wysokie i solidne panele z drewna sprawdzą się w roli ogrodzenia posesji, a niskie staną się ozdobą dopasowaną do aranżacji ogrodu.

Nowoczesne panele metalowe

Innym popularnym rozwiązaniem są panele metalowe. Łączą one solidność wykonania z eleganckim designem, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych trendów architektonicznych. Ogrodzenia stalowe i aluminiowe zapewniają najwyższe bezpieczeństwo. Są odporne na wilgoć i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne, dlatego nie wymagają częstej konserwacji. Dostępne są w różnych długościach, wysokościach, kolorach i stylach, dlatego bez problemu można dopasować je do każdego ogrodu.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ