Saturday, March 2, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jakie nożyczki fryzjerskie wybrać? Zobacz, na co zwracać uwagę!

Jakie nożyczki fryzjerskie wybrać? Zobacz, na co zwracać uwagę!

Są dla fryzjera tym, czym karabin dla żołnierza

Nożyczki fryzjerskie w akcji

fot. JackF / 123RF

Z pewnością wiesz, jak ważne w zawodowej pracy fryzjera jest posługiwanie się odpowiednimi narzędziami czy akcesoriami. Jeśli stoi przed Tobą zadanie wybrać nożyczki fryzjerskie, to zapewniamy Cię, że równie wielką uwagę należy poświęcić temu wyborowi

 

Z pewnością wiesz, jak ważne w zawodowej pracy fryzjera jest posługiwanie się odpowiednimi narzędziami czy akcesoriami. Jeśli stoi przed Tobą zadanie wyboru nożyczek fryzjerskich, to zapewniamy Cię, że równie wielką uwagę należy poświęcić temu wyborowi. Nożyczki fryzjerskie bowiem świadczą o świadomości, poziomie oraz umiejętnościach danego fryzjera. Żaden profesjonalista nie pozwoli sobie na zakup nożyczek niskiej jakości, które będą niszczyły włosy klientek. Zarazem ważny jest dobór nożyczek do własnych potrzeb i upodobań, zatem sprawdźmy, jaki mamy wybór.

Nożyczki fryzjerskie ‒ liczy się jakość

Bez wątpienia, choć kochamy piękne rzeczy, w przypadku wyboru nożyczek fryzjerskich nie zwracamy tak dużej uwagi na wygląd, co na jakość. Inna sprawa, że nożyczki premium często są również piękne i potrafią przypominać istne dzieła sztuki. Zanim jednak dasz się porwać designowi, zwróć uwagę na jakość wykonania i jakość użytych materiałów.

nożyczki fryzjerskie

fot.

W produkcji nożyczek fryzjerskich bardzo ważna jest precyzja, która procesowi produkcji powinna towarzyszyć na każdym jego etapie. Tak jest z pewnością w przypadku nożyczek firmy Tondeo – precyzyjnych i absolutnie doskonałych w każdym calu. Niezwykle godne uwagi są również produkowane w Niemczech w zaawansowanych technologicznie parku maszynowym nożyczki firmy Jaguar, których każda para przechodzi szczegółową kontrolę jakości. Możesz zobaczyć te nożyczki fryzjerskie na fryzomania.pl . Stal użyta do produkcji profesjonalnych nożyczek jest wysokiej jakości, hartowana i poddawana zaawansowanej obróbce. Jest twardsza od zwykłej stali nierdzewnej i zachowuje dłużej właściwości tnące. Stal taka musi być również odporna na wilgoć, wodę i substancje chemiczne stosowane w salonie fryzjerskim.

Ergonomiczna konstrukcja

Nożyczki fryzjerskie mogą obciążać nam nadgarstki a nawet całe ramię, jeśli nie byłyby odpowiednio wyprofilowane. Chociaż nie jest to ciężkie narzędzie, to jednak intensywna praca dłoni może z czasem zacząć powodować przykre dolegliwości bólowe. Ten problem nie będzie jednak nas dotyczył, jeśli wybierzemy dobrze zaprojektowane nożyczki dobrej firmy. Możemy tutaj wybrać to, co nam bardziej odpowiada: z oczkami klasycznymi lub offset.

Najlepsze ostrza nożyczek fryzjerskich

Kolejnym bardzo ważnym parametrem są ostre ostrza. Jeśli chcielibyśmy ciąć włosy tępym narzędziem, to tak naprawdę byłoby to łamanie włosów, a nie ścinanie, którego konsekwencje dla kondycji włosów byłyby straszne. W klasycznych nożyczkach zazwyczaj możemy wybrać między ostrzem do ślizgu a mikro szlifem. W salonie fryzjerskim przydadzą się oba rodzaje nożyczek. Ważne przy tym jest również, aby nożyczki miały możliwość regulacji napięcia pomiędzy ostrzami, na przykład za pomocą specjalnego systemu śrub.

Waga i rozmiar

Nożyczki profesjonalne mimo że są z solidnej stali, to stal taka często jest dużo lżejsza od tej standardowej. Im lżejsze nożyczki, tym wygoda naszej pracy większa. Obok wagi koniecznie należy zwrócić uwagę na rozmiar. Powinniśmy dopasować go do naszych dłoni, aby uniknąć skaleczenia samych siebie. Rozmiar nożyczek zazwyczaj podawany jest w calach i oznacza nic innego jak długość, zazwyczaj od 5 do nawet ponad 7 cali.

Nożyczki fryzjerskie ‒ estetyczny wygląd

Design to ostatni element, który będzie dla nas ważny przy zakupie nożyczek. Wiele profesjonalnych marek fryzjerskich ma do wyboru model nożyczek występujący w różnych kolorach lub wzorach. Dzięki temu możemy zakupić nożyczki delikatniejsze do salonów damskich lub o bardziej zdecydowanym designie do salonów męskich. Nożyczki prezentują się pięknie również ze względu na wykończenie błyszczące lub matowe oraz detale cieszące oko. Wszak praca fryzjera powinna być dla niego przyjemnością.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ