Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jakie możliwości daje pożyczka oddłużeniowa?

Jakie możliwości daje pożyczka oddłużeniowa?

Uwolnij się od problemu!

Odetchnij z ulgą od problemów finansowych! / fot. materiały prasowe

Osoby, które mają pokaźne zadłużenia albo trudności z systematycznym spłacaniem kilku różnych rat miesięcznie, poszukują sposobów na to, by utrzymać dotychczasowy standard życia, a jednocześnie pozbyć się długów. Wiele z nich pomyśli o kredycie konsolidacyjnym, ale ten może być poza ich zasięgiem. Można jednak skorzystać z innego produktu finansowego, jakim jest pożyczka oddłużeniowa.

Odetchnij z ulgą od problemów finansowych! / fot. materiały prasowe

O kredyt konsolidacyjny można starać się wtedy, kiedy jeszcze wszystko jest spłacane regularnie, ale ma się świadomość zbliżających problemów, a to dlatego, że o kredyty bankowe mogą ubiegać się tylko ci, którzy mają dobrą historię kredytową, w której nie ma zadłużeń. Często jednak do ostatniej chwili mamy nadzieję, że los się odmieni, że damy radę albo nagle dzieje się coś, co uniemożliwia spłatę zobowiązań, jak utrata pracy, a odsetki i naliczane kary zaczynają drastycznie rosnąć. Osoba, która staje w obliczu takiej sytuacji czuje bezradność i nie wie, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Z pomocą mogą przyjść pozabankowe firmy finansowe. Funkcjonują one zupełnie inaczej niż banki, a z ich usług korzystają również ci, którzy w banku dostają odpowiedź odmowną. Mając do spłacania kilka rat miesięcznie spośród ich usług najbardziej atrakcyjna będzie pożyczka oddłużeniowa.

Złap oddech dzięki pożyczce oddłużeniowej

Zasada działania pożyczki oddłużeniowej jest podobna jak przy kredycie konsolidacyjnym, to znaczy, że klient, który ma do spłacania kilka różnych zobowiązań miesięcznie, może je połączyć w jedno. Dzięki temu będzie płacił tylko jedną ratę, wysokością dostosowaną do jego możliwości finansowych.

Zobacz także: Pożyczki oddłużeniowe w praktyce

Pożyczka oddłużeniowa pozwoli na zmniejszenie miesięcznych wydatków, co szybko odczuje cała rodzina. Dzięki niej będzie można zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a płacąc regularnie mieć pewność, że do drzwi nie zapuka komornik ani firma windykacyjna. Im wcześniejsza reakcja i staranie się o jej uzyskanie, tym większa korzyść dla klienta. Szybciej zacznie regulować swoje zadłużenia i szybciej będzie mógł wyjść na prostą.

Korzyści płynące z pożyczki oddłużeniowej

Są osoby, które obawiają się kolejnych kłopotów i twierdzą, że pożyczka oddłużeniowa jest droga. I tak i nie. Podpisując umowę pożyczkową trzeba się liczyć z tym, że firma nalicza odsetki, to jej zarobek. Poza tym przez to, że okres spłaty się wydłuża, odsetki są naliczane przez dłuższy czas. A dlaczego nie jest droga? Jeśli przeanalizujemy, ile nerwów kosztowały dotychczasowe spłaty, dodamy koszty zadłużeń obecnie i gdyby nadal narastały, a przy tym uwzględnimy jak rosną, kiedy na arenę wchodzi firma windykacyjna, okazuje się, że pożyczka oddłużeniowa nie jest najbardziej kosztowną opcją. Poza tym decydując się na jej podpisanie, można zyskać spokój i świadomość, że z problemów finansowych można wyjść. Jeżeli współpraca zostanie podjęta z dobrą firmą, można mieć pewność, że wkrótce długi pozostaną złym wspomnieniem. Jednak trzeba pamiętać, by faktycznie była opłacalna, jej raty muszą być wpłacane terminowo.

Źródło: https://pozyczkolog.pl/

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Moilene 31 lipca, 2018

  Daje duże mozliwości. Aczkolwiek polecam:
  poczytać sobie opinie o danej firmie
  zobaczyć jakie jest oprocentowanie takiej pozyczki
  no i polecam jednak porownać sobie jej warunki z innymi firmami pożyczkowymi tak aby być pewnym czy rzeczywiście chcemy się na nia zdecydowac…..

  Na tej stronie jest dobre zestawienie:
  https://twojapierwszachwilowka.pl/

  Można sobie porównac

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ