Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie kwiaty zabrać ze sobą na pogrzeb?

Jakie kwiaty zabrać ze sobą na pogrzeb?

Kwiaty towarzyszą nam we wszystkich ważniejszych chwilach w naszym życiu. Prezentujemy je młodej matce, która właśnie wydała na świat potomstwo, wręczamy je na imieniny, jako wyraz naszej wdzięczności czy podziękowań, ale kupujemy je także na

kwiaty na pogrzeb

Pamiętajmy, że w sytuacjach gdy pomimo dobrych chęci nie jesteśmy w stanie pojawić się na pogrzebie osobiście, możemy przesłać ostatnie pożegnanie w formie przesyłki kwiatowej / fot. Unsplash/Mayron Oliveira

Kwiaty towarzyszą nam we wszystkich ważniejszych chwilach w naszym życiu. Prezentujemy je młodej matce, która właśnie wydała na świat potomstwo, wręczamy je na imieniny, jako wyraz naszej wdzięczności czy podziękowań, ale kupujemy je także na pogrzeb, z myślą o ostatnim pożegnaniu bliskich nam osób. Aby ułatwić wybór, tym, którzy chcą zakupić kwiaty na tę ostatnią uroczystość, zapraszamy do lektury poradnika, w którym każdy znajdzie odpowiedź na pytanie „jakie kwiaty zabrać ze sobą na pogrzeb”?

 

Kwiaty na pogrzeb – wieńce pogrzebowe

Wieniec Wszystkich Świętych

Wieniec Wszystkich Świętych / fot. materiał prasowy

To w naszym kraju najczęściej wybierane kompozycje kwiatowe. Zazwyczaj okrągłe, charakteryzują się dużym rozmiarem i tym, że wykonywane są na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Pomimo dostępnej dużej różnorodności kwiatów, które możemy spotkać w naszych kwiaciarniach, jednymi z najczęściej wybieranych do wieńców kwiatów są róże, lilie, goździki oraz anturia. Niemal zawsze dołączane są do nich szarfy, na których pięknie wykaligrafowane są wyrazy naszej żałoby.

 

 

Kwiaty na pogrzeb – wiązanki pogrzebowe

Wiązanka pogrzebowa W Smutku i Żalu

Wiązanka pogrzebowa W Smutku i Żalu / fot. materiał prasowy

Gdy zastanawiamy się jakie kwiaty zabrać ze sobą na pogrzeb, a zależy nam na kompozycji o nieco mniejszych rozmiarach niż wieniec pogrzebowy, warto pomyśleć o klasycznej wiązance pogrzebowej. Jej stopniowe ułożenie sprawia, że można ją położyć na nagrobku, jak i wstawić do wazonu, tak aby dłużej zdobiła miejsce pochówku. Dzięki klasycznemu wyglądowi, florysta może ją wykonać niemal z każdego rodzaju kwiatów.

 

 

 

 

Kwiaty na pogrzeb – kompozycje specjalne

 Kompozycja Aniołek

Kompozycja Aniołek / fot. materiał prasowy

Często bywa tak, że kwiaty, które przynosimy na pogrzeb mają być symbolem tego, co kojarzyło się nam z osobą zmarłą. Bardzo często zamawiane są na uroczystości żałobne małych dzieci lub osób, które pełniły ważną rolę w życiu publicznym. Takie kompozycje wykonywane są z dowolnych rodzajów kwiatów i dodatków, które przymocowywane są do specjalnych podkładów w różnorodnych kształtach.

 

 

 

Kwiaty na pogrzeb – dekoracja trumny

Kompozycja Znak Pamięci

Kompozycja Znak Pamięci / fot. materiał prasowy

Najczęściej kwiatowa dekoracja trumny, to kompozycja zamawiana przez najbliższą rodzinę zmarłego. Stosunkowo duża i przestrzenna powierzchnia pozwala na różnorodne umiejscowienie kwiatowej dekoracji. Może nią być klasyczna wiązanka przymocowana do wieka trumny lub mniejsze kwiatki dekorujące całą powierzchnię.

 

 

 

 

Kwiaty na pogrzeb – bukiety kondolencyjne

Kosz Dobrych Wspomnień

Kosz Dobrych Wspomnień / fot. materiał prasowy

Wybierając kwiatowe ostatnie pożegnanie dla zmarłej osoby, warto pamięcią objąć także jego najbliższych. I choć w Polsce zwyczaj przesyłanie bukietów kondolencyjnych nie jest jeszcze tak popularny, najbliżsi zmarłego z pewnością docenią taki gest. Do tego rodzaju kwiatów warto dołączyć bilecik lub kartkę kondolencyjną, na której wpiszemy kilka ciepłych słów skierowanych ku rodzinie zmarłego. Taka kompozycja może przybierać przeróżne formy – od klasycznej wiązanki, poprzez kaskadową po kompozycję w naczyniu.

Gdy podejmiemy już decyzję o tym jakie kwiaty zabierzemy ze sobą na pogrzeb zmarłej osoby, musimy wybrać ich kolor. W naszej kulturze najczęściej wybieranymi są biele, kremy i czerwienie. Zachęcamy jednak do świeższego spojrzenia na florystykę funeralną i wybór innych kolorów – zielenie, fiolety oraz pudrowe odcienie, będą także wyglądały elegancko i stonowanie. Jednak niezależnie od tego, jakie kwiaty zdecydujemy się zabrać ze sobą na pogrzeb, będą one wyrazem naszej pamięci o zmarłym oraz smutku i żalu, jaki wywołało jego odejście. Pamiętajmy, że w sytuacjach gdy pomimo dobrych chęci nie jesteśmy w stanie pojawić się na pogrzebie osobiście, możemy przesłać ostatnie pożegnanie w formie przesyłki kwiatowej. Taką usługę oferuje największa na rynku kwiaciarnia internetowa TwojeKwiaty.pl.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Mandolina 16 sierpnia, 2016

    Ja wybrałam gotowy bukiet białych kwiatów na pogrzeb młodszej osoby. Myślę, że bukiet powinien pasować do danej osoby, ale też nie jestem fanką zbyt strojnych wieńców. Zwróciłam się do firmy Jakubisiak by mi z tym pomogli, a oni wszystkiego dopilnowali, stworzyli taki bukiet, o jakim myślałam.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ