Thursday, June 13, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Jakie kryminały warto przeczytać?

Jakie kryminały warto przeczytać?

Na leniwe popołudnia pod gruszą

Małgorzata Rogala

fot. Pixabay

Obecnie polskie powieści zyskują coraz większą popularność. Liczni autorzy oraz nowe debiuty sprawiają, że czytelnicy mają ogromny wybór. Jedną z popularnych, od lat lubianych autorek jest Małgorzata Rogala. Tworzy ona przede wszystkim powieści kryminalne. Pozycje w tym gatunku mają wiele zalet. Przede wszystkim, są niezwykle wciągające i pozwalają zupełnie oderwać się od rzeczywistości. Co więcej, kryminały mogą być napisane na różne sposoby – bywają przerażające, śmieszne czy zaskakujące. Jakie pozycje swoim czytelnikom oferuje polska autorka kryminałów, Małgorzata Rogala?

 

1. Jakie książki proponuje swoim czytelnikom Małgorzata Rogala?
2. Jak czytać książki Małgorzaty Rogali?
3. Małgorzata Rogala książki ‒ kim jest ta polska pisarka współczesna?
4. Jakie książki Małgorzaty Rogali są uznawane za najbardziej warte uwagi?

 

Jakie książki Małgorzaty Rogali warto przeczytać i w jakiej kolejności najlepiej jest to zrobić? Co wyróżnia twórczość tej autorki? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie książki proponuje swoim czytelnikom Małgorzata Rogala?

Zastrzelona młoda kobieta? Pracownica ośrodka terapeutycznego, odnajdująca zakrwawione zwłoki swojej szefowej? A może sędzia, którego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana? Wszystkie powieści kryminalne Małgorzaty Rogali pozwalają odkryć świat zbrodni i tajemniczych zagadek, które wymagają rozwikłania. Bardzo popularne są na przykład kryminały, w których główni bohaterowie to starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Szalone, nagłe zwroty akcji sprawiają, że pomimo tego, iż seria jest długa, trudno się od niej oderwać. Agata Górska i Sławek Tomczyk to postaci, które z pewnością zapadną w pamięć każdemu czytelnikowi. To jednak nie jedyni bohaterowie, których wykreowała Małgorzata Rogala w swoich powieściach kryminalnych. Autorka tworzy barwne historie, które sprawiają, że świat zbrodni staje się czymś bliskim i fascynującym.

Jak czytać książki Małgorzaty Rogali?

Książki Małgorzaty Rogali dzielą się na określone cykle, które łączą postaci głównych bohaterów. Obecnie wyróżnić można przede już aż pięć różnych serii. Trzy z nich to trylogie, jedna liczy dwie pozycje, a pierwsza – rozpoczęta najwcześniej przez autorkę – liczy sobie już osiem pozycji. Czytelnicy mają zatem z czego wybierać. Poniżej przedstawione zostały kolejne książki z poszczególnych serii.

 

Małgorzata Rogala cykl Agata Górska i Sławek Tomczyk
• „Dobra matka” (2016)
• „Ważka” (2017)
• „Zastrzyk śmierci” (2017)
• „Grzech zaniechania” (2018)
• „Zapłata” (2018)
• „Punkt widzenia” (2019)
• „Cicha noc” (2019)
• „Kwestia winy” (2021)

 

Małgorzata Rogala cykl Czaplińska i Maciejka
• „Ostatni skok” (2020)
• „Przerywany pokaz” (2023)

 

Małgorzata Rogala seria o Weronice Nowackiej
• „Kiedyś cię odnajdę” (2014)
• „Nic o tobie nie wiem” (2021)
• „Opowiem ci bajkę” (2022)

 

Małgorzata Rogala seria z Celiną Stefańską
• „Kopia doskonała” (2018)
• „Cenny motyw” (2019)
• „Niezbity dowód” (2020)

 

Małgorzata rogala seria z Moniką Gniewosz
• „Milcząc jak grób” (2021)
• „Za cenę śmierci” (2022)
• „Na wieczne potępienie” (2022)

 

Najrozsądniejszym sposobem czytania jest, rzecz jasna, wybór określonej serii i rozpoczęcie od pierwszej pozycji. Dzięki temu można w pełni zanurzyć się w świat pięknej powieści obyczajowej i przez chwilę poczuć się jak detektyw czy policjant.

Małgorzata Rogala książki ‒ kim jest ta polska pisarka współczesna?

Małgorzata Rogala to polska autorka, która znana jest przede wszystkim z kryminałów. Zadebiutowała ona jako pisarka powieścią obyczajową w 2012 roku. Bardzo szybko przerzuciła się jednak na powieści kryminalne. Obecnie nie tylko pisze – jest także aktywną czytelniczką. Warto rzucić okiem na jej statystyki na stronie lubimyczytac.pl – są naprawdę imponujące! Nic zatem dziwnego, że widoczne jest to także w zdolnościach pisarskich Małgorzaty Rogali. Autorka jest także niezwykle pracowita – liczne teksty mówią same za siebie.

Jakie książki Małgorzaty Rogali są uznawane za najbardziej warte uwagi?

Małgorzata Rogala jest autorką bardzo popularną i lubianą przez fanów polskiego kryminału. Przez czytelników najwyżej oceniane są pozycje z serii „Agata Górska i Sławek Tomczyk”. Można zatem uznać, że to właśnie od nich warto rozpocząć swoją przygodę z pozycjami Małgorzaty Rogali. Seria ta zapewnia swoim czytelnikom prawdziwy rollercoaster emocji. Pojawiają się w niej liczne sekrety z przeszłości i nieoczekiwane zwroty akcji. Ponadto są naprawdę przyjemne – czyta się je lekko, łatwo, szybko i przyjemnie. Dzięki temu seria jest idealnym sposobem na spędzenie wieczoru czy przeczytania podczas urlopu.

 

Kryminały autorstwa polskiej pisarki Małgorzaty Rogali to świetny wybór dla wszystkich, którzy poszukują ciekawej pozycji napisanej przez polskiego autora. Ciekawe intrygi i zaskakujące rozwiązania sprawiają, że trudno się od nich oderwać. Autorka stworzyła kilka serii, które mogą być doskonałym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. Zdecydowanie warto zapoznać się z twórczością Małgorzaty Rogali i sięgnąć po pierwszą część któregoś z napisanych przez nią cykli.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ