Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie kosmetyki do włosów warto wybrać?

Jakie kosmetyki do włosów warto wybrać?

Jak wyczarować je lśniące i gęste

kosmetyki do włosów

Dobrze dobrane kosmetyki do włosów szybko zrobią porządek na głowie / fot. Pixabay

Dbanie o włosy jest nierzadko wyzwaniem, szczególnie gdy chcemy osiągnąć naprawdę dobry efekt. W jaki sposób możemy im pomóc dobrze wyglądać? Jakie kosmetyki do włosów stosować w zależności od ich rodzaju i na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

1. Kosmetyki do pielęgnacji włosów ‒ na co zwrócić uwagę?
2. Produkty do pielęgnacji włosów suchych
3. Profesjonalne kosmetyki do włosów farbowanych
4. Wypadanie włosów ‒ jakich produktów warto używać?

Kosmetyki do włosów ‒ na co zwrócić uwagę?

Dbanie o włosy zazwyczaj wiąże się z korzystaniem z więcej niż tylko szamponu, szczególnie jeżeli mamy je długie, problematyczne lub po prostu chcemy zachować ich atrakcyjny wygląd. Wybór kosmetyków do włosów powinien zależeć nie tylko od ich aktualnego stanu, ale również ogólnych potrzeb ‒ inaczej będziemy działać w sytuacji, gdy nasza czupryna ma tendencje do przesuszania się, a inaczej, gdy jest dokładnie odwrotnie. Niezależnie od tego należy uważnie dobierać kosmetyki, aby faktycznie wpasowywały się w nasze zapotrzebowanie.

Produkty do pielęgnacji włosów suchych

Kosmetyki do pielęgnacji włosów suchych mają na celu przede wszystkim ich nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko ich kruszenia się i łamania. Włosy suche potrzebują substancji oleistych, jak na przykład olejek arganowy, olej jojoba czy masło karite ‒ dzięki tym składnikom są one w stanie odżyć i nabrać blasku. Jeżeli chcemy uzyskać lepszy efekt, warto zadbać nie tylko o wymianę szamponu, ale także pamiętać o wykorzystaniu odżywek, balsamów czy peelingów do skóry głowy.

Profesjonalne kosmetyki do włosów farbowanych

Włosy farbowane mają specjalne potrzeby ze względu na inwazyjne środki chemiczne zawarte w produktach do koloryzacji. Mogą one powodować przesuszanie się, łamanie, a także rozdwajanie końcówek. Z tego względu powinniśmy zadbać o nie podobnie, jak o suche włosy ‒ nawilżać, odżywiać i dbać o to, by nie przesadzać ze stylizacją i wykorzystaniem produktów i urządzeń do niej przeznaczonych.

Wypadanie włosów ‒ jakich produktów warto używać?

Wypadanie włosów często jest powodowane przez nadmiar sebum i ogólne problemy ze stanem skóry głowy. W celu zniwelowania tego efektu warto zdecydować się na szampon oczyszczający, a także odżywki zawierające keratynę, niezbędne aminokwasy i witaminy, które pozwolą włosom odzyskać objętość i blask. Pielęgnacja włosów ze skłonnością do wypadania może być również przeprowadzona pod okiem trychologa, który pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków.

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ