Thursday, May 30, 2024
Home / Moda  / Jakie kolczyki ślubne?

Jakie kolczyki ślubne?

Powinny podkreślać, nie przyćmiewać

Kolczyki ślubne

Kolczyki ślubne ‒drobiazg? Nic podobnego! / fot. Adobe Stock

Panny młode marzą o tym, aby w dniu swojego ślubu wyglądać absolutnie niezwykle, bajkowo, promienieć i czarować wszystkich wokół, a przede wszystkim tego jedynego. Na ten sukces składa się wiele czynników: suknia, fryzura, makijaż i oczywiście biżuteria. Wybór tej ostatniej wcale nie jest prosty. Wyzwaniem jest między innymi znalezienie odpowiednich kolczyków ślubnych

 

Jaki kolor kolczyków?

Wybór kolczyków ślubnych to nieproste zadanie, przede wszystkim dlatego, że muszą one współgrać nie tylko z suknią, fryzurą, oprawą oczu panny młodej, ale i charakterem całej uroczystości. Nie wszystkie kolczyki sprawdzą się w tym dniu. Poszukiwania warto rozpocząć od ustalenia, jaki kolor powinny mieć kolczyki ślubne. Biżuteria, zdobienia na sukience, wszystkie pozostałe detale (m.in. diadem lub opaska na włosy) muszą do siebie pasować, także pod względem odcienia.

 

W przypadku prostej sukienki, pozbawionej znaczących ozdób, biżuterię warto dopasować do koloru sukienki. Jeśli jest ona klasycznie biała, najlepszym rozwiązaniem będą kolczyki srebrne, które dodadzą całości szyku, elegancji i klasy, a przy tym uwypuklą jeszcze biel kreacji. Dobrze sprawdzi się także białe złoto.

 

Jeśli panna młoda decyduje się na cielistą sukienkę lub tę w kolorze écru, lepszym wyborem będą złote kolczyki ślubne, które zamkną całość stylizacji. Do tego będą pięknie błyszczeć, szczególnie dobrze komponując się z sukienką. W przypadku tego typu kreacji albo tych o jeszcze bardziej nieszablonowych odcieniach, ciekawym pomysłem mogą okazać się kolczyki w kolorze rose gold.

Kolczyki ślubne – najlepsze rozwiązania

Kolor sukienki to tylko punkt wyjścia. Wpływ na wybór biżuterii, w tym kolczyków, ma także jej charakter. Działa tutaj ta sama zasada, co w przypadku biżuterii do kreacji wieczorowych. Jeśli suknia jest bardzo zdobna, kolczyki ślubne powinny być możliwie delikatne. Jeśli natomiast suknia jest prosta i pozbawiona wyrazistych ozdób, wtedy lepiej zdecydować się na większe i bardziej strojne kolczyki.

 

W przypadku bogato zdobionej sukni biżuteria musi być naprawdę lekka. Ostatnie, do czego można doprowadzić w tym przypadku, to przeciążenie całej stylizacji. Masywne ozdoby się w tym przypadku po prostu nie sprawdzają. Panna młoda powinna wybrać kolczyki delikatne, lekkie. Sprawdzą się te na sztyfty, w geometrycznych kształtach – koła, kwadraty. Takie proste kształty zawsze dodają elegancji i podkreślają stylowość całości. Dobrze prezentować się z pewnością będą także niewielkie kolczyki z cyrkoniami lub diamentami.

W przypadku prostej sukienki, bardziej masywne kolczyki będą dobrze widziane. Tutaj można zaszaleć i postawić na długie kolczyki, modele ażurowe. Niektóre panny młode wybierają także kolczyki-koła.

Kolczyki ślubne a miejsce wesela

Nie bez znaczenia dla wyboru biżuterii będzie także charakter całej uroczystości. W przypadku wystawnego ślubu i wesela, raczej w stylu pałacowym, w wystawnej sali lub eleganckim hotelu, znacznie bardziej uzasadnione są kolczyki wyraziste, bogato zdobione. W przypadku uroczystości skromnych, raczej w wąskim gronie, lepiej postawić na mniej wyraziste rozwiązania, chyba że panna młoda chce zaszaleć i wybrać kolczyki w stylu boho.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ