Sunday, March 3, 2024
Home / Moda  / Design  / Jakie fototapety będą cieszyły się popularnością w 2018 roku?

Jakie fototapety będą cieszyły się popularnością w 2018 roku?

Wnętrzarskie rewolucje na Nowy Rok? Czemu nie!

Poznaj trendy / fot. materiały prasowe

Za sprawą tapety można niskim nakładem sił i kosztów odmienić banalne wnętrze. Nadać mu świetlistości i kolorów. Zaskoczyć i zaintrygować odwiedzających nas gości. Zobaczcie, jakie tapety będą modne w tym sezonie

Poznaj trendy / fot. materiały prasowe

Fototapety 3D. Oryginalny trójwymiar
Projektanci wnętrz jednogłośnie pokazali, że za sprawą trójwymiarowych fototapet nudną płaską ścianę można przemienić w fascynujący element przykuwający uwagę. Zazwyczaj producenci tapet stawiają na egzemplarze w białej kolorystyce, która dodatkowo otwiera przestrzeń, dodając jej optycznie paru centymetrów. Tego typu wzory można znaleźć w sklepie internetowym z wyposażeniem wnętrz http://urzadzajtanio.pl/.

Inspiracje pięknem natury
Majestatyczne góry, spływające z wodospadu wody, spokojna zieleń lasu – motywy natury powracają do nas w tym sezonie ze zdwojoną siłą. Człowiek, szczególnie ten żyjący w mieście, jest na co dzień oderwany od przyrody i skrycie za nią tęskni. Dlatego też dobrym pomysłem jest wprowadzenie do domu odrobiny zieleni – soczystości egzotycznych owoców i spokoju roślin, między innymi szałwii. Motywy natury łatwo zaaranżować we wnętrzu, decydując się na prosty drewniany stół i ścianę wyklejoną tapetą w motyw zielonego zagajnika. Jeszcze tylko zielono-żółte dodatki i… modny salon jest gotowy!

Faktury zimnych materiałów
W 2018 roku pod względem wzorniczym bezapelacyjnie rządzi beton architektoniczny. Osoby, które lubią częste zmiany, zamiast inwestować w ekipę wykończeniową, mogą zdecydować się na samodzielną odmianę wystroju ściany, dekorując ją tapetą imitującą teksturę betonu architektonicznego właśnie. Równie ciekawym i modnym tworzywem jest w tym sezonie elegancki marmur z delikatnymi żyłkowaniami koloru. Kamień naturalny można wprowadzić do wnętrza pod postacią tapety. Tego typu dekoracje do domu (sklep internetowy tanio) można znaleźć w internetowych sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ich montaż nie powinien przysporzyć problemów – wystarczy odpowiedni klej i odrobina staranności, aby udekorować ścianę tapetą.

Wzory geometryczne
Podobnie jak w 2017 roku, także i w 2018 sporym powodzeniem w dobrze urządzonych wnętrzach cieszyć się będą wzory geometryczne. Będą się one przewijać pod postacią tapet i tekstyliów, choć – w przeciwieństwie do tych widzianych w 2017 roku – będą występować w bardziej żywej i wyrazistej kolorystyce – odcieniach żółtego, karminu, fioletu i turkusu. Nie zabraknie też barwy pomarańczowej, energetycznej fuksji oraz oczywiście soczystych odcieni koloru zielonego.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Młodzi na Dorobku 27 stycznia, 2018

    Genialne trendy aranżacyjne z obrazami do salonu, pokoju dziennego są tutaj: https://mlodzinadorobku.pl/obraz-na-plotnie-canvas/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ