Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając armaturę łazienkową?

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając armaturę łazienkową?

Estetyka i higiena w parze!

Estetyka w parze z higieną / fot. materiały prasowe

W aranżacji łazienki konieczne jest zwracanie uwagi na detale, aby spełniała wszelkie wymagania pod względem estetycznym i funkcjonalnym, dlatego należy starannie dobrać armaturę. Jakie rodzaje armatury są dostępne? Jakie właściwości należy wziąć pod uwagę?

Estetyka w parze z higieną / fot. materiały prasowe

Szeroki wachlarz baterii łazienkowych

Wybór baterii łazienkowych musi być dobrze przemyślany. Nie należy do łatwych zadań, ponieważ rynek oferuje wiele rodzajów, które są dostosowane do określonych rozwiązań. Sposób montażu ma niebagatelne znaczenie w wyborze wyposażenia łazienki. Dostępne baterie dzielimy na umywalkowe, wannowe i natryskowe. Dodatkowo dzielimy je na ścienne i stojące, czyli tzw. sztorcowe. Baterie ścienne powinny być montowane, gdy instalacja wodna jest przeprowadzana powyżej wanny lub umywalki. Natomiast baterie sztorcowe należy stosować, gdy rury zostają wyprowadzone poniżej ich poziomu. Baterie ścienne często wykorzystuje się w przypadku wanien i pryszniców, ale dużą popularnością cieszą się również baterie podtynkowe. Za strumień wody odpowiada mechanizm znajdujący się w ścianie, który uruchamia się przy pomocy zewnętrznego przełącznika.

Kluczowe kwestie w montażu armatury

O wyborze armatury należy pomyśleć na etapie poprzedzającym wykończenie ścian łazienki, aby rury zostały poprowadzone adekwatnie do potrzeb. Rodzaj baterii musi zostać dobrany do typu wanny, prysznica lub umywalki. Armatura jest montowana w momencie budowy domu lub wykańczania mieszkania, a także, gdy przeprowadzany jest remont. Stanowi element, który podlega wymianie bardzo rzadko, dlatego należy wybrać go, uwzględniając kwestie estetyczne i funkcjonalne. Warto postawić na rozwiązania renomowanych producentów, których produkty cieszą się doskonałą jakością. W przeciwnym razie może okazać się, że w krótkim czasie trzeba będzie zainwestować o wiele więcej, ponieważ wraz z wymianą armatury może wiązać się konieczność skucia ścian.

Armatura łazienkowa dopasowana do stylu aranżacji

Sposób montażu i dopasowanie do wanien, pryszniców i umywalek to jedna sprawa, ale pod uwagę trzeba wziąć ogólny styl aranżacji. Dopasowanie armatury do stylu minimalistycznego lub nowoczesnego nie stanowi problemu. Klasyczne wydania sprawdzają się w wielu aranżacjach, ale jeżeli zdecydujemy się na styl rustykalny, romantyczny lub glamour wykończenia baterii powinny być adekwatne do indywidualnych cech danego stylu. Błyszcząca armatura ze stali chromowanej może nie spełniać wymogów w wystarczającym stopniu, a wtedy trzeba poszukać rozwiązań o nietypowych kształtach lub w odcieniach starego mosiądzu czy też złota. Funkcjonalne rozwiązania wysokiej jakości, za które nie zapłacimy wygórowanej ceny, można kupić w outlecie internetowym http://plusoutlet.pl. To idealne miejsce dla wszystkich osób, które szukają wyposażenia łazienek zgodnego z najwyższymi standardami i chcą równocześnie ograniczyć koszty urządzania wnętrza.

Kwestia estetyki i utrzymania czystości

Przy wyborze armatury należy zwrócić uwagę, czy można łatwo ją czyścić i czy jej konstrukcja nie powoduje, że w pewnych miejscach zabrudzenia mogą koncentrować się intensywnie i być trudne do usunięcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ