Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie bombki choinkowe można dzisiaj powiesić na choince?

Jakie bombki choinkowe można dzisiaj powiesić na choince?

Czyżby już początki przedświatecznego szaleństwa?

Bombki choinkowe

Bombki choinkowe ‒ czy muszą być ze szkła? / fot. Theo Crazzolara, Pixabay

Choinka jest dla wielu osób niezbędnym elementem świąt Bożego Narodzenia. Często nie potrafimy bez niej wyobrazić sobie tego niezwykłego czasu w roku. To właśnie choinka wprowadza do naszego domu wyjątkowy nastrój. Dekorując ją, sięgamy na ogół po bombki choinkowe. Te, które dzisiaj można kupić, są naprawdę różne. Jakie bombki choinkowe można powiesić na choince?

 

Skąd wzięły się bombki choinkowe?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bombki choinkowe wywodzą się z biedy. Pierwsze powstały w niemieckim miasteczku Lauscha w XIX wieku w manufakturze szkła. W tamtym czasie na choinach wieszano orzechy, cukierki i owoce, a więc wszystko to, co było naprawdę drogie. Manufakturze nie wiodło się najlepiej i jej właściciel nie mógł pozwolić sobie na zakup tego, czym mógłby ozdobić swoje drzewko. Postanowił więc wykorzystać to, co miał – szkło. Wydmuchał z niego kule, które miały przypominać jabłka i powiesił je na choince. Przypadły one do gustu sąsiadom, którzy w kolejnych latach zwrócili się do niego o takie samego dekoracje. Z czasem manufaktura zaczęła produkować bombki na masową skalę. Dzisiaj to właśnie bombki choinkowe są obowiązkową dekoracją, której nie może na choince zabraknąć.

Bombki choinkowe szklane – najbardziej tradycyjne bombki na choinkę

Pierwsze bombki na choinkę – jak pokazuje to przedstawiona przez nas krótka ich historia – były wykonane ze szkła. Do dzisiaj to właśnie szklane bombki uważane są za najbardziej tradycyjne. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, że naprawdę łatwo się tłuką. Jeśli taka bombka upadnie nam na podłogę, raczej nie mamy co liczyć na to, że taki wypadek przetrwa. Na szczęście dzisiaj dostępne są również inne rodzaje bombek, którym takie wypadki nie są straszne.

Czy warto wybierać bombki choinkowe z tworzyw sztucznych?

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się bombki choinkowe wykonane z tworzyw sztucznych. Prezentują się one naprawdę dobrze, dostępne są w wielu kolorach, a jednocześnie przewyższają bombki szklane tym, że się nie tłuką. Takie bombki to inwestycja na lata – decydując się na nie, można być pewnym, że przetrwają nawet wtedy, kiedy w domu znajduje się małe dziecko. Bardzo często sprzedawane są w kompletach razem z dołączonym sznureczkiem, który pozwala na ich zawieszenie na choince.

Jak ozdobić bombki akrylowe?

Dzisiaj kupić można również bombki akrylowe. Same w sobie są kiepską dekoracją, ale kiedy własnoręcznie je obrobimy, wzbudzą zachwyt w każdym, kto będzie je oglądał. Ci, którzy potrafią posługiwać się szydełkiem, mogą takie bombki obrobić. Będzie to piękna, wyjątkowo delikatna ozdoba, która świetnie sprawdzi się na choince w stylu klasycznym. Z kolei dzieci mogą na bombki akrylowe naklejać wzory wycięte z papieru kolorowego.

 

Bombki są dziś naprawdę różne. Nie musimy ograniczać się już tylko do tych, które wykonano ze szkła. Sprawdź ofertę pięknych i tanich bombek choinkowych na https://shoperly.pl/pl/bombki-choinkowe-229/

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ