Sunday, April 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaki wpływ na organizm ma stosowanie kolagenu?

Jaki wpływ na organizm ma stosowanie kolagenu?

Wypijmy za młodość!

kolagen wzmacnia włosy

fot. Pixabay

Kolagen odgrywa niezwykle istotną rolę w organizmie każdego człowieka. Jest to jedno z najważniejszych białek, bez którego nie można byłoby mówić o prawidłowym funkcjonowaniu. Nic więc dziwnego, że deficyt kolagenu wiąże się z licznymi dolegliwościami zdrowotnymi

 

Białko to znajduje się niemalże wszędzie, wchodzi w skład nawet oka i naczyń krwionośnych. Pomimo tego, że organizm ma zdolność do syntezy kolagenu, to jednak spada ona wraz z wiekiem. Jest to zauważalne już po dwudziestym roku życia, odbija się niekorzystnie na wyglądzie i sprawności organizmu. Warto wobec tego sięgnąć po naturalny kolagen do picia i spożywać produkty, które go zawierają.

Dlaczego warto zwiększyć podaż kolagenu w diecie?

Kolagen jest powszechnie stosowanym półproduktem w kosmetykach, ale nie należy ograniczać się do stosowania go wyłącznie zewnętrznie. Zdecydowanie lepsze efekty pozwala uzyskać zwiększenie podaży kolagenu w codziennej diecie. Młody i zdrowy organizm jest w stanie wyprodukować wystarczającą ilość tego białka, ale z czasem się to zmienia na gorsze. Kolagenu jest coraz mniej, dlatego warto pobudzić jego syntezę, dostarczyć go w przyswajalnej formie wraz z pokarmem.

 

Do wyboru są przeróżne suplementy diety z kolagenem, ale najlepiej wchłania się on w formie płynu. Kolagen to kluczowe białko w ciele, wchodzi w skład każdego narządu, zespala komórki. Nie może zabraknąć go w tkance łącznej, ścięgnach, chrząstkach, stawach, kościach, oczach, naczyniach krwionośnych. Wystarczy, że pojawią się deficyty białka kolagenowego, a odbije się to niekorzystnie na wyglądzie, bo tworzy on skórę. Utrata kolagenu to prosta droga do zmniejszenia jej elastyczności, staje się ona poszarzała, sucha, podatna na pękanie, problematyczna. Zbyt mała ilość włókien kolagenowych to niestety prosta droga do powstawania cellulitu i zmarszczek. Skóra staje się bardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych typu promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy.

Kolagen kluczowym białkiem

Stężenie kolagenu w organizmie wpływa także na kondycję włosów. Jeśli jest ono niskie, to niestety staną się one matowe, łamliwe, słabe. Zaczną nadmiernie wypadać. Przy deficycie białka kolagenowego pogarsza się kondycja zębów. Do tego dochodzą jeszcze problemy ze stawami i narządem wzroku. Na skórze pojawia się coraz więcej oznak starzenia, ale nakładanie na nią kosmetyków z kolagenem nie daje satysfakcjonujących efektów. Ważniejsza jest suplementacja. W ten sposób można zapobiec powstawaniu zmarszczek mimicznych i sennych oraz spłycić powstałe już bruzdy.

 

Przyjmowanie kolagenu zwiększa odporność skóry na działanie czynników środowiskowych. Staje się ona elastyczniejsza, zmniejsza się ryzyko powstania rozstępów i cellulitu. Kolejną korzyścią jest przyspieszenie procesu gojenia ran i przeciwdziałanie bliznowaceniu. Poprawia się także nawilżenie cery, odzyskuje ona blask i wyrównuje się jej koloryt. Można liczyć na spowolnienie procesu starzenia się komórek. W suplemencie z kolagenem powinny znajdować się też inne substancje: witaminy A, E i C oraz cynk, miedź i biotyna.

Źródło: materiał partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • oczyszczacz 27 grudnia, 2021

    odnośnie dobrej cery to w pierwszej kolejności polecam zadbać o jakość powietrza którym się oddycha. Czyste i nawilżone. Niestety dla większości osób oznacza to zakup oczyszczacza lub nawilżacza lub jednego i drugiego. ale innej drogi nie ma jeśli chce się mieszkać w miescie :/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ