Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaki typ listew wybrać?

Jaki typ listew wybrać?

Nie tylko estetyczne

Listwy przypodłogowe

fot. Pexels-Pixabay

Listwy przypodłogowe to element służący jako dekoracja przy wykańczaniu wnętrz. Mają również wiele innych zalet i zastosowań. Mimo iż na ogół są subtelne i niekiedy wręcz nierzucające się w oczy, pełnią ważne funkcje. Po co zatem firmy budowlane montują listwy podłogowe? Sprawdźmy

 

Listwy podłogowe do wykończenia wnętrz

W sklepach znajdziemy m.in. listwy przypodłogowe pcv, listwy przypodłogowe mdf czy listwy przypodłogowe plastikowe, lecz więcej o tym powiemy w dalszej części tekstu. Zacznijmy od tradycyjnych zastosowań listew podłogowych. Służą one przede wszystkim jako zabezpieczenie ściany. Wyobraźmy sobie, iż drzwi uderzają o naszą świeżo pomalowaną ścianę. Z pewnością efekt nie zadowoliłby nas. Dlatego też warto zainwestować w listwy, które uchronią ścianę przed zniszczeniem się. Przy okazji listwy takie chronią też przed… sprzątaniem. Bowiem szorstki mop lub mokra szmatka, w styczności z farbą na ścianie, spowodują, iż ściana się zniszczy. Listwa powoduje, że dolny fragment ściany jest zasłonięty. Chroni to też przed przesuwaniem mebli i uszkodzeniem farby. Zatem jak widzimy, listwy mają wiele atutów.

 

Zasłonięcie kabli przez warstwę listew przypodłogowych: Czemu nie?

 

W mieszkaniu mamy mnóstwo ważnych kabli. Niestety przewody biegnące po panelach nie wyglądają estetycznie i psują wygląd mieszkania. Jest jednak idealne rozwiązanie dla ukrycia kabelków. Niektóre listwy przypodłogowe posiadają miejsce na umieszczenie w nich kabli. Zatem po przysunięciu do ściany i zamontowaniu, nieestetyczne kable zostaną przykryte listwami. Listwy przyścienne oprócz zastosowań wyżej wymienionych, posiadają też zastosowanie maskujące.

Funkcje estetyczne listew podłogowych

Choć na ogół wybieramy proste modele listew, listwy wykończeniowe mogą być bardzo zaskakującym i oryginalnym sposobem na udekorowanie mieszkania. W sklepach bowiem znajdziemy takie profile podłogowe, które wyglądają elegancko i mają wiele opcji zastosowań pod kątem dekoracyjnym.

 

Do naszych elementów wykończeniowych możemy zdecydować się na zrobienie dekoracji LED. W sklepie z listwami znajdziemy taśmy LED w formie listew przypodłogowych. Takie listwy mdf białe mają wbudowane oświetlenie, czyli lampki, będą więc pięknie oświetlać nasze mieszkanie wieczorami. Zatem listwa przypodłogowa to niezbędny element wykończeniowy oraz dopełnienie aranżacji. Modne listwy podłogowe znajdziemy na stronie internetowej https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe wraz z przykładowymi wykonaniami i modelami. Znajdziemy tam i białe listwy przypodłogowe, i listwy drewniane do nieco bardziej klasycznych mieszkań.

 

Żadne mieszkanie nie obejdzie się bez pięknie wybranych i odpowiednio zamontowanych listew przypodłogowych. Jak już wiemy, mają one mnóstwo zadań, w tym ochronne. Jeśli chcielibyśmy mieć oryginalną i charakterystyczną dekorację w formie oświetlenia przy podłodze, śmiało możemy zakupić listwy LED. Wyobraźmy sobie, iż wieczorem siedzimy w salonie podziwiając delikatne niebieskie lampki. Lub w innym kolorze, wedle uznania. Jest to bardzo dobry pomysł, jeśli lubimy lekkie światło i chcielibyśmy mieć piękne dekoracje w swym zaciszu domowym. Jeżeli jednak wolimy tradycyjne listwy, które nie są bardzo widoczne, możemy zdecydować się na klasyczne, jasne listwy ochronne do ścian. Białe listwy to klasa, natomiast LED to nowoczesny smak. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie wykończenie do naszego domu będzie najpiękniejsze i najlepiej nam będzie pasować, poradźmy się fachowców od budownictwa.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ