Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaki szampon przeciwłupieżowy jest najbardziej skuteczny?

Jaki szampon przeciwłupieżowy jest najbardziej skuteczny?

Z panem ł. pożegnamy się bez żalu, i oby nigdy nie wracał

szampon przeciwłupieżowy Miasto Kobiet

Dobry szampon przeciwłupieżowy to podstawa leczenia tej przykrej dolegliwości / fot. Pixabay

Łupież i walka z nim w dzisiejszych czasach nie jest już wojną, w której skazani jesteśmy na porażkę. Możemy korzystać zarówno z domowych sposobów, jak i kosmetyków, których formuły zostały opracowane w taki sposób, aby jednocześnie pielęgnować skórę głowy, ale także hamować proces złuszczenia. Jednak na drogeryjnych półkach znajdziemy przeróżne produkty pielęgnacyjne. Jak wybrać taki szampon przeciwłupieżowy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Łupież – jak z nim walczyć?

Sposobów walki z tą nietypową chorobą skóry głowy jest wiele. Łupież pojawia się w różnych etapach naszego życia, a dodatkowo dotyka osób w każdym wieku. Na szczęście zazwyczaj jest tylko etapem przejściowym i przy stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji już więcej nie wraca. Nasze leczenie powinniśmy rozpocząć od znalezienia przyczyny jego występowania, bo w wielu przypadkach powód pojawienia się tej choroby jest bardzo prosty i nietrudno się go pozbyć.

Walczyć możemy zarówno domowymi sposobami (stosując kompresy czy też samodzielnie tworzone maseczki), ale także poprzez wybór takich produktów, które sprawdzają się bezbłędnie podczas regulowania procesu złuszczania. Najbardziej pomocny okazuje się w tym momencie szampon przeciwłupieżowy, który kupimy zarówno w drogerii, jak i aptece.

Łupież – jakie kosmetyki stosować?

Podczas samodzielnego diagnozowania skóry głowy zapewne zauważymy, że nie wygląda ona tak jak dawniej. Łupież prowadzi do powstawania nieestetycznych przesuszeń, a między naszymi włosami pojawiają się niewielkie płatki, które są w rzeczywistości pozostałościami łuszczącego się naskórka.

 

Pielęgnacja, którą będziemy od tej pory stosować, powinna być odpowiednio dobrana nie tylko do obecnego problemu, ale także do naszych potrzeb. Jeżeli więc struktura włosa potrzebuje wzmocnienia i zabezpieczenia, to nie wystarczy nam jedynie szampon przeciwłupieżowy. Dobrze, aby uzupełniała go m.in. odżywka nawilżająca czy maska regenerująca. Jeżeli trudno nam zrezygnować z urządzeń do stylizacji – postarajmy się przynajmniej ograniczyć częstotliwość ich używania, a także stosować preparaty termoochronne (np. w postaci mgiełki).

Szampon przeciwłupieżowy – wybierz właściwy

Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy się dowiedzieć, że szampon przeciwłupieżowy także występuje w kilku wariantach. Najważniejsze, aby zawarte w nim składniki aktywne były odpowiednio dobrane do walki z konkretnym rodzajem łupieżu. Ten natomiast występuje w kilku odmianach (np. najczęściej spotykamy łupież suchy oraz łupież tłusty). Taki szampon składa się nie tylko z substancji przeciwgrzybiczych czy keratolitycznych. Są tutaj również dodatki pielęgnujące, takie jak choćby witaminy czy różnego rodzaju ekstrakty roślinne.

 

Podczas wyboru takiego produktu powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na zalecenia producenta, jak i skład podany na opakowaniu. Posiadając te dwie najważniejsze informacje, możemy bezbłędnie wybrać produkt odpowiedni dla naszych włosów. Postarajmy się jednak, aby nie przerywać kuracji i doprowadzić ją do samego końca.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ