Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaki szampon do włosów kupić?

Jaki szampon do włosów kupić?

Czy wybierając szampon, czytasz jego skład?

Szampon do włosów

fot. Freepik

Rolą szamponu jest usunięcie z włosów sebum, kurzu, smogu i innych zanieczyszczeń. Zazwyczaj nie powinien być dobierany do rodzaju włosów, tylko do potrzeb skóry głowy. Wybierając taki produkt, warto więc znać jej potrzeby i czytać składy. Jaki szampon do włosów kupić? Podpowiadamy

Skład szamponu do włosów

Warto przed zakupem szamponu do włosów sprawdzić jego skład. Powinien być możliwie krótki i naturalny, taki jaki oferuje firma https://onlybio.life/. Należy pamiętać, że produkt ten jest przeznaczony do mycia skóry głowy i to do niej, a nie rodzaju włosów powinien być dopasowany. Oczywiście skóra głowy oddziałuje na nasze kosmyki. Z tego też powodu niektórym osobom się one przetłuszczają, a u niektórych występuje łupież i kosmyki są suche. Dlatego też każda taka osoba powinna dopasować do swoich potrzeb konkretny produkt.

 

Szampon do włosów powinien dostarczać niezbędnych składników, które odżywiają mieszki włosowe i skórę głowy. Nieodpowiednie ich odżywienie może skutkować na przykład nadmiernym wypadaniem. Wybierając taki produkt, zwróćmy uwagę na to, jakie informacje zawarte są na etykiecie. W jego skład zazwyczaj wchodzą proteiny, których zadaniem jest zapobieganie utracie wody przez włosy i stymulacja ich wzrostu, a także pantenol, który ma działanie regenerujące i łagodzące.
Szampony mogą zawierać także wyciągi z ziół, lub ceramidy, które chronią przed wysuszeniem i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a także witaminy A i E, które chronią skórę głowy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i biorą udział w procesach regeneracji.

Dobór szamponu do rodzaju włosów

Szampony do włosów Onlybio powinny być dobrane do potrzeb naszej skóry. Na przykład produkty do wrażliwej skóry głowy powinny być naturalne i łagodne. Nie powinny zawierać w swoim składzie surfaktantów anionowych ani CAPB. Z kolei jeżeli występuje u nas problem łupieżu, należy wybrać kosmetyki, które działają przeciwgrzybiczo. Zadaniem takich produktów jest przeciwdziałanie rogowaceniu naskórka, a także jego złuszczanie. Powinny w swoim składzie posiadać substancje, które redukują podrażnienie skóry głowy i zapobiegają wypadaniu włosów, a także je regenerują. Składnikami, które zapobiegają wypadaniu włosów i aktywnie działają na skórę głowy są: cynk, selen, żeń-szeń oraz witamina E.

 

To odżywka do włosów powinna pełnić funkcję pielęgnacyjne i być dostosowana do typu naszych kosmyków. Jednak czasami szampon może wykazywać niewielkie działanie pielęgnacyjne. Na przykład produkty do włosów kręconych poza tym, że powinny być akceptowane przez skórę głowy, muszą być dostosowane do rodzaju pielęgnacji. Osoby, które stosują metodę CG, powinny sięgnąć po łagodne szampony z niejonowymi lub amfoterycznymi surfaktantami. Produkty do takich kosmyków mogą posiadać składniki, które zapobiegają się puszczaniu na przykład olejki nawilżające.

 

Szampony do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych również powinny być dobrane do skóry głowy. Jednak dostępne są produkty, które zawierają filtry UV, pantenol i proteiny na przykład prowitaminę B5 czy ekstrakt z rumianku, które dodatkowo mają właściwości rozjaśniające. Z kolei ciemne włosy mogą być myte przy pomocy szamponu z henną, która podkreśli ich ciemny odcień i nada im blasku.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ