Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jaki stroik bożonarodzeniowy na stół wybrać?

Jaki stroik bożonarodzeniowy na stół wybrać?

O takich drobiazgach warto pomyśleć wcześniej

Stroik na stół

fot. Pexels

Ach, magia Bożego Narodzenia! Ten wyjątkowy czas, kiedy nasze domy napełniają się ciepłem, blaskiem światełek i zapachem świeżo pieczonych ciasteczek… Wyjątkowy jest również stół wigilijny, przy którym zbiera się cała rodzina. Jak jednak wybrać stroik, będący prawdziwą ozdobą świątecznej kolacji, dopełniający całą kompozycję? Właśnie o tym będzie ten artykuł!

 

Stroik bożonarodzeniowy – tradycyjny czy nowoczesny?

Szukasz stroików bożonarodzeniowych na stół wigilijny? Wolisz klasyczną, pełną czerwieni i zieleni kompozycję? A może coś bardziej awangardowego? Warto wcześniej zdecydować, czy nasz stroik ma odzwierciedlać tradycyjne wartości i klasyczny wygląd świąt, czy może mamy ochotę na coś świeżego i nowoczesnego. W tradycyjnych stroikach królują sosnowe gałązki, szyszki, czerwone jabłuszka oraz oczywiście świece. Jeśli jednak zdecydujesz się na nowoczesny wygląd, możesz eksperymentować z nietypowymi materiałami, kolorami i formami. Metaliczne elementy, sztuczne gałązki, a może geometryczne kształty? Daj się ponieść wyobraźni.

Materiały na stroik bożonarodzeniowy – od czego zacząć?

Wybór materiałów jest kluczowy, dlatego warto zastanowić się, czy preferujemy naturalne komponenty, czy może sztuczne, które przetrwają cały grudzień, nie tracąc na świeżości. Materiały takie jak gałązki, szyszki czy suszone owoce przyniosą do wnętrza naturalny, autentyczny wygląd i zapach. Z kolei sztuczne stroiki oferują trwałość oraz możliwość większej kreatywności w zakresie form i kolorów. Będzie można z nich także korzystać przez kilka sezonów.

Jak wybrać odpowiedni stroik na stół wigilijny?

Pamiętajmy o tym, aby stroik nie dominował na stole, ale był harmonijnym elementem kompozycji. Jego wielkość i kształt powinny być dostosowane do wielkości blatu oraz liczby i rodzaju pozostałych dekoracji. Jeśli stół jest duży i będziemy go dekorować licznymi dodatkami, taki stroik powinien być raczej dyskretny. Mały stolik może z kolei ożywić większy, bardziej wyrazisty stroik, który stanie się centralnym punktem kompozycji.

Pamiętajmy też o tym, aby kolory i styl, który wybierzemy do stworzenia stroika, współgrały z ogólną estetyką naszych świątecznych dekoracji. Jeśli są one utrzymane w pastelowej, romantycznej kolorystyce, stonowany, delikatny stroik będzie strzałem w dziesiątkę. Z kolei bogato zdobione, klasyczne wnętrze przyjmie z radością stroik pełen blasku i tradycyjnych elementów.

Personalizacja i własnoręczne tworzenie stroika

Nie bójmy się dodawać do stroika tego, co jest dla nas ważne lub po prostu sprawiają nam radość i kojarzą się ze świąteczną atmosferą. Czy to bombki wykonane przez dzieci, małe figurki czy personalizowane zawieszki – niech stroik mówi coś więcej o nas i o naszej rodzinie, a nie będzie kolejnym kupnym, bezosobowym elementem wystroju. Wybór własnych materiałów, kształtów i dodatków może być wspaniałą przedświąteczną aktywnością, w którą zaangażujemy całą rodzinę, tworząc coś wyjątkowego.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ