Saturday, June 22, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

Możliwości nie brakuje

Komunia

fot. Freepik

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka. Jest to duchowe wydarzenie, które jest ważnym elementem wiary. Wybór odpowiedniego prezentu na taką okazję może być jednak sporym wyzwaniem. Czy powinien to być prezent symboliczny, czy może coś, co będzie trwałą pamiątką tego wyjątkowego dnia? Podpowiadamy

 

Prezenty symboliczne

Symboliczne prezenty związane bezpośrednio z wiarą katolicką są najczęściej wybieranym rodzajem podarunków na Pierwszą Komunię Świętą. Podkreślają duchowy charakter tego niezwykłego wydarzenia. Dobrym przykładem mogą być różnorakie książki o tematyce religijnej. To doskonały rodzaj prezentu, dzięki któremu dziecko jest w stanie lepiej zrozumieć i zgłębić swoją wiarę. Książki te mogą zawierać napisane w przystępny sposób historie biblijne wraz z dołączonymi ilustracjami, które uatrakcyjniają przyswajanie wiedzy na ten temat.

 

Można także rozważyć przedmioty bezpośrednio związane z liturgią, a więc krzyże, ikony świętych lub świeczniki. Oprócz tego, że są to niezwykle piękne przedmioty, mają także głębokie znaczenie religijne. Mogą więc posłużyć do codziennej modlitwy. Będą także symbolem, który przypomina o przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej.

Różaniec komunijny

Różańce komunijne należą do najbardziej tradycyjnych i symbolicznych prezentów, które można podarować z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jest on nie tylko symbolem wiary, ale również praktycznym przedmiotem, który może posłużyć przez wiele lat do modlitwy. Stanowi także symbol tego niezwykłego wydarzenia.

 

Różaniec komunijny może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej jest to drewno. Może być także metal lub koraliki. Dla młodszego dziecka naturalnym wyborem może być ten wykonany z kolorowych koralików. Jeśli planujemy jednak zakup na ważną uroczystość, jaką jest Komunia Święta, to warto rozejrzeć się za eleganckim różańcem, wykonanym w tradycyjnym stylu.

Prezent pamiątkowy

Popularne prezenty pamiątkowe to przede wszystkim albumy ze zdjęciami. Mogą one zawierać nie tylko fotografie z dnia Pierwszej Komunii Świętej, ale także inne istotne momenty z życia dziecka. Albumy są w różny sposób personalizowane, więc stanowią unikatowy prezent i pozwalają na przechowywanie wspomnień. Dziecko może następnie uzupełniać kolejne strony albumu o inne, istotne dla niego wydarzenia.

 

Można także zdecydować się na przedmiot, który może dziecku towarzyszyć na co dzień. Dobrym przykładem jest wieczne pióro z grawerem. Osoba obdarowana będzie go używać nie tylko w szkole, ale również później, w trakcie nauki i pracy. Może być to świetna pamiątka, która będzie przypominać zarówno o osobie, od której otrzymała taki prezent, jak i o tym niezwykłym dniu Komunii Świętej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ