Wednesday, May 29, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Co zamiast kwiatów?

Co zamiast kwiatów?

Państwo młodzi coraz częściej w zaproszeniach ślubnych dodają adnotację: "Prosimy, aby zamiast kwiatów przynieść…" no właśnie, co? Oto najbardziej ekscentryczne propozycje.

Jaki prezent na ślub jest najbardziej odpowiedni?

Jaki prezent na ślub jest najbardziej odpowiedni?

Jaki prezent na ślub jest najbardziej odpowiedni?

Jaki prezent na ślub jest najbardziej odpowiedni?

Państwo młodzi coraz częściej w zaproszeniach ślubnych dodają adnotację: „Prosimy, aby zamiast kwiatów przynieść…” no właśnie, co? Oto najbardziej ekscentryczne propozycje.

ZIARNKO DO ZIARNKA

Wesele nie powinno być orgaznizowane z myślą o dorobieniu się na prezentach ślubnych, ale koszt wiązanki kwiatów, które choć ładne – szybko więdną, na pewno można wykorzystać lepiej. Dlatego coraz częściej w zaproszeniach ślubnych pojawiają się oryginalne adnotacje: prosimy, aby zamiast kwiatów przynieść… no właśnie, co?

Kolekcjonerzy mogą w tym miejscu popuścić wodze fantazji. Ilość przyniesionych produktów mnożona przez ilość gości z pewnością przyczyni się do stworzenia niebywałej kolekcji. Hitem ostatnich sezonów ślubnych są książki – do własnej biblioteki oraz butelki dobrego wina – do własnej winiarni. Coraz częściej, zwłaszcza wśród par, którzy przyspieszyli swą decyzję o związku małżeńskim wraz z informacją o stanie błogosławionym panny młodej, pojawiają się też ubranka i akcesoria dziecięce. Z pewnością przydadzą się one bardziej niż kontener uschłych kwiatów, które po hucznym weselu trzeba będzie wywieść na śmietnik.

 

PODZIELMY SIĘ SZCZĘŚCIEM

Bywa, że szczęście chodzi parami – stąd pomysł, by wraz z życzeniami zdrowia i szczęścia wręczać młodym kupony konkursowe, zdrapki i losy w totka. Tu znów, prawdopodobieństwo wygranej – zwiększa się proporcjonalnie do ilości zaproszonych gości.

Warto także w tym szczególnym dniu pomyśleć o tych, którym tego szczęścia brakuje. Zebrane po weselu maskotki, zabawki czy ubranka dla dzieci można przekazać do domu dziecka. Przybory szkolne i… środki czystości – a takie adnotacje na zaproszeniach również się zdarzają – do biedniejszych gmin i instytucji. A karmę dla psów – oddać do schroniska… choć pewnie wszystkie ciocie będą śmiertelnie oburzone, zmuszone zamiast kwiatów wręczać młodym pod kościołem – puszki!

 [DP]

Oceń artykuł
2 komentarze
  • irena 14 października, 2011

    metalizowana figurka pary młodej w zabawnym motywie (trochę z życia wzięte;)) W tym grawerowana dedykacja i zdjęcie pary młodej. Można na to trafić wpisując w wyszukiwarkę metalizacja przedmiotów. Coś innego, polecam.

  • kinga 20 stycznia, 2012

    Mogę potwierdzić wypowiedzi mojej poprzedniczki i polecić pomysł metalizacji przedmiotów.Trafiłam na nich wpisując w google metalizacja przedmiotów;)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ