Wednesday, July 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jaki oczyszczacz powietrza?

Jaki oczyszczacz powietrza?

Niezbędny w domu i pracy

Oczyszczacz powietrza

fot. Freepik

Oczyszczacze powietrza coraz częściej goszczą w naszych domach. Korzystanie z nich niesie wiele zdrowotnych benefitów i pozwala polepszyć samopoczucie. Kwestia wyboru oczyszczacza powietrza jest niezwykle ważna – urządzenie powinno być wydajne oraz odpowiadać naszym potrzebom. Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy ranking oczyszczaczy powietrza. Poznaj najbardziej niezawodne modele na rynku!

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które od pewnego czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jest to bowiem sprzęt, który pozwala poprawić powietrze w naszym otoczeniu. A niestety, jest co poprawiać: powszechny smog, nieprzyjemne zapachy, roztocza i alergeny “atakują nas” nieustannie. Dobry oczyszczacz jest w stanie je zneutralizować i tym samym przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym domu, mieszkaniu lub pracy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając oczyszczacz warto dokładnie sprawdzić jego funkcje – a przede wszystkim jego wydajność oczyszczania! Na rynku dostępne są modele dostosowane do pomieszczeń o różnej wielkości: niektóre oczyszczacze z powodzeniem usuną zanieczyszczania z powierzchni 70m2, inne będą sprawdzały się w pokojach o wielkości 20-30 m2. Warto sprawdzić ten parametr, aby mieć pewność, że urządzenie spełni nasze oczekiwania. Zaleca się także sprawdzać dodatkowe funkcje sprzętu – jeśli Twoim problemem jest nie tylko zanieczyszczone, ale i zbyt suche powietrze to szukaj modelu z funkcją nawilżania. Nowoczesne oczyszczacze posiadają także funkcję jonizacji, która pozwala uzyskać jeszcze lepsze rezultaty – nad nimi również warto się zastanowić!

Oczyszczacz powietrza

fot. Freepik

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać – ranking Top Modeli 2024!

1. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KCP100E-W

Sharp UA-KCP100E-W to nowoczesny oczyszczacz powietrza wyposażony w funkcję nawilżania i jonizacji. Jest to najwyższej klasy urządzenie, które sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach – przepływ powietrza wynoszący 600 m³/h zapewni czyste powietrze na 70 m². Ten zaawansowany oczyszczacz posiada najlepszy na rynku generator jonów Plasmacluster oraz oferuje wydajne nawilżanie. Innowacyjny filtr 3-stopniowy, który pozbędzie się z Twojego otoczenia lotnych związków organicznych, szkodliwych gazów, pyłów, alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów (takich jak, chociażby dym papierosowy). W uzyskaniu czystego powietrza pomogą Ci z kolei precyzyjne czujniki oraz dedykowana aplikacja mobilna z funkcją sterowania zdalnego.

2. Oczyszczacz powietrza Blueair PRO L

Blueair PRO L to model oferujący zdumiewającą wydajność oczyszczania. Sprzęt ten jest w stanie “wymienić” powietrze 4,8 razy na godzinę – i to na powierzchni 72 m²! Ten tytan pracy zaskakuje ponadto swoimi kompaktowymi wymiarami oraz cichą pracą (niski tryb pracy – 32 dB). Skuteczność modelu zapewnia innowacyjna technologia HEPASilent, która do usuwania zanieczyszczeń wykorzystuje miks filtracji elektrostatycznej i mechanicznej. Blueair PRO L to sprzęt, który z pewnością poprawi jakość powietrza w Twoim otoczeniu. Jest to również elektrooszczędny i prosty w obsłudze model oczyszczacza powietrza. Niestety nie znajdziemy tu opcji zdalnego sterowania. Minusem jest także wysoka cena urządzenia, choć w tym przypadku płaci się tu za cechę, jaką jest wysoka wydajność i skuteczność sprzętu.

3. Oczyszczacz powietrza Boneco P710

Dobór oczyszczacza do dużych przestrzeni nie jest łatwy. Oczyszczacz powietrza Boneco P710 to kolejny z oczyszczaczy powietrza przeznaczonych do powierzchni 70m². Dwufiltrowy system oczyszczania oraz wbudowane czujniki pyłów PM 2.5 gwarantują doskonale oczyszczone powietrze w naszym otoczeniu! Boneco P710 posiada kilka dwa tryby pracy (tryb automatyczny i manualny), skuteczny system filtrów oraz intuicyjny panel sterowania. Funkcje oczyszczacza uzupełnia blokada rodzicielska, która umożliwia umieszczenie sprzętu także w pokoju dziecka. Producent ograniczył także zużycie energii, aby stałe korzystanie z urządzenia nie przyczyniło się zbytnio do obciążenia domowego budżetu.

4. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W

To kolejny oczyszczacz powietrza Sharp, który znalazł się w naszym zestawieniu! Ten model nie ma sobie równych w oczyszczaniu powietrza! Dzięki zestawowi 5 czułych czujników na bieżąco podaje informacje dotyczące aktualnej jakości powietrza, dostosowując swoją pracę do bieżących potrzeb. Z kolei potrójny system filtrów (filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA) sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia i szkodliwe gazy znikają z naszego otoczenia! Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W idealnie sprawdzi się u mieszkańców większych miast, którzy narażeni są na takie zanieczyszczenia jak smog i pyły zawieszone. Dzięki zastosowaniu filtra o nowoczesnych parametrach, urządzenie to wychwytuje cząstki PM10, PM 2.5, a nawet PM1. Oprócz tego, model ten wyposażony jest w jonizator powietrza Plasmacluster oraz funkcje nawilżania.

5. Oczyszczacz powietrza Blueair HealthProtect 7440i

Oczyszczacz powietrza Blueair HealthProtect 7440i to jeden z przedstawicieli linii HealthProtect™, czyli najbardziej zaawansowanej serii oczyszczaczy tego szwedzkiego producenta. Model ten wykorzystuje takie technologie jak HEPASilent Ultra™, GermShield™, SpiralAir™ oraz inteligentne filtry. Urządzenie kompleksowo dba o jakość powietrza i jednocześnie należy do najcichszych oczyszczaczy na rynku.
Ten zgrabny model sprawdzi się w większych pomieszczeniach (do 38 m²). W ciągu godziny 5 razy “wymienia” powietrze w swoim otoczeniu dbając o jego maksymalną czystość. Ponadto, w panelu sterowania znajdziemy ustawienia ułatwiające obsługę i dbanie o konserwację oczyszczacza, w tym kontrolki informujące o stanie zużycia filtra. Dodatkowo, jak na nowoczesny oczyszczacz przystało, Blueair HealthProtect 7440i może być sterowany zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej.

6. Oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10

Oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10 to doskonała propozycja dla alergików. To także jeden z nowocześniejszych modeli, dostosowany do potrzeb dynamicznego rynku. Do zalet sprzęty zaliczyć można niskie zużycie energii, intuicyjną obsługę oraz możliwość sterowania z pomocy aplikacji w telefonie. A jak działa oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10? Za sukcesem modelu stoi zaawansowany trzystopniowy system filtracji oraz dopracowane ustawienia automatyczne, które ułatwiają bezwysiłkowe kontrolowanie ustawień pracy oczyszczacza.

Oczyszczacz powietrza

fot. Freepik

7. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L

Oczyszczacze powietrza Sharp nie bez powodu słyną jako jedne z najlepszych na rynku. Kolejny model w naszym rankingu, Sharp UA-HD60E-L, zdaje się tylko to potwierdzać! Ten model powietrza przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 48 m² (przepływ powietrza do 396 m³/h). Oferowana wydajność nawilżania to 660 ml/h, z kolei pojemność zbiornika na wodę wynosi 3,0 l.
Podobnie jak droższe, renomowane modele SHARP, oczyszczacz UA-HD60E-L wyposażony został w funkcję jonizacji Plasmacluster, nawilżacz ewaporacyjny oraz masę czujników – w tym czujniki kontrolujące poziom wilgotności powietrza. Aspektem, który zdecydowanie wyróżnia ten model na rynku, jest zaawansowany, aż 4-stopniowy proces filtracji!

8. Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2

To elegancki model oczyszczacza, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Pozwala oczyścić powietrze z zanieczyszczeń na nieco większych przestrzeniach (do 66 m²). Jego stylowy wygląd sprawi, że wkomponowanie go w naszą przestrzeń będzie niezwykle proste! Urządzenie posiada skuteczny, 2-stopniowy system filtracji oraz czuły wskaźnik jakości powietrza, który pozwala nieustannie kontrolować poziom jakości powietrza w otaczającej nas przestrzeni. W modelu zastosowano nowoczesny, zmywalny filtr tekstylny, który wyłapuje szkodliwe cząstki na pierwszym etapie filtracji. Zaletą jest możliwość jego prania w temperaturze 30 stopni, a tym samym – szansa na przedłużenie jego żywotności. Modelem sterować można z pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Niestety, nie znajdziemy tu funkcji nawilżania powietrza.

9. Oczyszczacz powietrza Wells AL106

To nowoczesny oczyszczacz, który… wcale nie wygląda jak oczyszczacz! Można by pomyśleć, że sprzęt jest jakimś oldschoolowym, dużym radiem. Jest to oczyszczacz, który może zarówno stać na podłodze, jak i być powieszonym na ścianie! Ale designerskie aspekty nie są jedynymi zaletami tego modelu! Po pierwsze, model dostępny jest w całkiem przyzwoitej cenie – a dla wielu to z pewnością ważna informacja. Ponadto, ten świetny oczyszczacz oferuje cichą pracę oraz skuteczny, inteligentny system filtrowania powietrza wykorzystujący tzw. zwężkę Venturiego. Co to znaczy? Jest to sposób na znaczne przyspieszenie przepływu powietrza przez zestaw filtrów, co zapewnia, że czyste powietrze pojawi się w Twoim domu w jeszcze krótszym czasie. Do tego dochodzą zaawansowane czujniki, które regulują pracę urządzenia i sprawiają, że filtry powietrza są w stanie wyłapać wszystkie szkodliwe cząstki.

10. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL

Dobry oczyszczacz powietrza “za grosze”? Model Toshiba CAF-X50XPL udowadnia, że możliwe jest znalezienie dobrego oczyszczacza kosztującego niecałe 400 zł! Urządzenie to dedykowane jest do pomieszczeń o powierzchni 36 m2², a więc sprawdzi się w salonach, sypialniach, kawalerkach, a nawet – w przestrzeni biurowej. Pracuje niezwykle cicho, dzięki czemu nie zakłóci niczyjego spokoju!
Oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL posiada bardzo dobre parametry techniczne, w tym przepływ powietrza na poziomie 300 m3 na godzinę oraz bardzo dobry filtr 4 w 1 (filtr główny, filtr węglowy, filtr HEPA i filtr PET). Znajdziemy tu również funkcję jonizacji powietrza, dzięki której atmosfera w naszym otoczeniu stanie się jeszcze lepsza!

Gdzie najlepiej kupić oczyszczacz?

Na rynku działa wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, oferujących oczyszczacze powietrza. Jak pokazują badania, większość konsumentów skłania się ku zdalnym zakupom. I nie ma co ukrywać – oferta oczyszczaczy w sklepach internetowych jest o wiele większa niż w sklepach stacjonarnych.

Skoro już wybieramy zakupy w sieci i nic nas nie ogranicza, to warto poszukać specjalistycznych sklepów, które specjalizują się w sprzętach danej kategorii. Wyróżniają się one tym, że swojej oferty nie opierają na rozpoznawalnych i znanych markach, ale oferują sprawdzone sprzęty profesjonalnych producentów. Przykładem takiego sklepu może być na przykład Sklep Dom Bez Wirusów, który specjalizuje się właśnie w oczyszczaczach powietrza.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Asia 9 lipca, 2024

    Używam szwajcarskiego oczyszczacza stadler form roger 2 ze zmywalnym filtrem wstępnym, który łatwo utrzymać w czystości. Wygodnie nim steruję z poziomu aplikacji i bez problemu ogarnia 60 metrowe mieszkanie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ