Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaki manicure na zniszczone paznokcie?

Jaki manicure na zniszczone paznokcie?

Fachowcy mają swoje sposoby

Lakier hybrydowy

fot. This Is Zun / Pexels

Powodów, dla których nasze naturalne paznokcie wyglądają niezbyt zjawiskowo, może być klika. Jednym z nich jest z pewnością zła dieta, uboga w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu płytki paznokciowej. Oprócz niej warto wspomnieć o niekorzystnym nawyku obgryzania paznokci czy skutkach nieumiejętnego zdjęcia stylizacji hybrydowej. Wszystko to może sprawić, że naturalna płytka paznokciowa stanie się krucha, łamliwa, skłonna do pękania i wyglądająca zwyczajnie nieelegancko. Jak uratować zniszczone paznokcie? Czy da się to zrobić podczas klasycznego zabiegu manicure?

Sprytne kosmetyczne sposoby na zniszczone paznokcie

Bez względu na to, czy na Twojej płytce widoczne są tylko niewielkie niekorzystne zmiany czy też Twoje cierpienie powodują strasznie zniszczone paznokcie, mamy dla Ciebie dobre informacje. W każdej z tych sytuacji (o ile tylko nie dochodzi do odwarstwiania się paznokcia czy ran) możesz sprawić, że Twoje dłonie dość szybko będą wyglądały świetnie. Wystarczy, że kosmetyczka wykona Ci profesjonalny manicure hybrydowy odżywiający paznokcie i ukrywający nieestetyczną płytkę.

 

Kluczowym elementem powyższego działania powinna być profesjonalna baza pod lakier hybrydowy wzbogacona o substancje odżywcze. Jakie konkretnie składniki są tu wskazane? Chociażby witaminy B5 oraz E, a także wapń – wszystkie one pomagają w lepszej regeneracji rogowych warstw paznokci. Dobrze jest też, jeśli baza hybrydowa na zniszczone paznokcie będzie w sobie skrywała mikrocząsteczki z włókna szklanego (na przykład poliamidowe włókna Fiber Glass) które nie tylko uszczelnią i wzmocnią paznokcie ale też sprawią, że płytka paznokciowa będzie wyrównana. Po aplikacji takiej bazy można kontynuować wykonywanie manicure hybrydowego z wykorzystaniem tradycyjnych lakierów hybrydowych. Gdy więc pytasz o to, czy można nakładać hybrydę na zniszczone paznokcie, odpowiadamy: tak, można, ale pamiętając o zabezpieczeniu płytki bazą hybrydową z odżywką.

 

Jeśli jednak możesz chwilę poczekać z hybrydą, jeszcze lepszą metodą na to, jak zadbać o zniszczone paznokcie będzie manicure japoński. Skupia się on nie na kolorowym, ozdobnym wykończeniu paznokci. Zamiast tego stawia się w nim na intensywną, mocną regenerację płytki. Zapewnia to specjalna pasta z minerałami, witaminami i keratyną która stanowi podstawę zabiegu. Wciera się ją w każdą płytkę paznokciową do czasu, aż stanie się ona błyszcząca. Następnym krokiem do tego, jak zregenerować zniszczone paznokcie, w manicure japońskim będzie aplikacja pudru o właściwościach wzmacniających i utrwalających po której w skórki otaczające paznokcie wmasujemy dodatkowo odżywczą oliwkę.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ