Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Jaki kurs masażu wybrać, aby podnieść swoje kwalifikacje?

Jaki kurs masażu wybrać, aby podnieść swoje kwalifikacje?

Kursy masażu już od jakiegoś czasu należą do najchętniej wybieranych zajęć mających na celu podniesienie kwalifikacji. Jaki rodzaj masaży wybrać?

fot. materiał prasowy

Kursy masażu już od jakiegoś czasu należą do najchętniej wybieranych zajęć mających na celu podniesienie kwalifikacji. Nic w tym dziwnego: umiejętności zdobyte na kursie można wykorzystać zarówno w pracy, np. terapeuty, jak i prywatnie, oferując masaż członkom rodziny i przyjaciołom. Jaki rodzaj masaży wybrać?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Masaż pałeczkami bambusowymi: nutka egzotyki

Masaż może być wykonywany przy pomocy dłoni, gorących kamieni, ale także: pałeczek bambusowych. Ta popularna w krajach azjatyckich metoda, bazująca na wykorzystaniu zwoju cienkich lub jednej nieco grubszej pałeczki z bambusa, zyskuje coraz większe zainteresowanie polskich masażystów, a klienci coraz częściej pytają o nią w profesjonalnych gabinetach. Warto wybrać się na kurs, podczas którego zostaną przedstawione techniki masażu pałeczkami bambusowymi, jego historia, pochodzenie i kulturowe uwarunkowania, a także możliwości zastosowania. Kursy tego rodzaju można znaleźć na stronie www.szkoly.gowork.pl, gdzie swoją ofertę przedstawiają renomowane szkoły masażu.

Masaż jako element odnowy biologicznej

W szybko starzejącym się społeczeństwie seanse odnowy biologicznej są coraz bardziej popularne. Jednocześnie trudno wyobrazić sobie zabiegi z tego zakresu bez odpowiednio dobranego masażu, który pomoże zrelaksować się, przywrócić prawidłowe ukrwienie skóry oraz wprowadzi w dobry nastrój. Podczas kursów masażu odnowy biologicznej będziesz mógł zapoznać się ze specyfiką tej dziedziny a także nauczyć się wykonywać biomasaże relaksacyjne, o które często pytają klienci ośrodków SPA, salonów odchudzających oraz klubów sportowych. W programie zajęć znajdują się zarówno praktyczne warsztaty, podczas których instruktor prezentuje podstawowe techniki masażu, a także wykłady z zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym absolwenci mogą skutecznie doradzać swoim przyszłym podopiecznym, czyli klientom salonów odnowy biologicznej.

Masaż bańką chińską

Masaż z zastosowaniem bańki chińskiej ma wielowiekową tradycję i jest znany w szczególności w krajach azjatyckich. Jego zdrowotne oraz relaksacyjne właściwości sprawiają, że coraz więcej osób jest zainteresowanych jego wykonaniem także w polskich gabinetach masażu. Warto zdobyć dodatkowe umiejętności i zapisać się na kurs masażu bańką chińską, podczas którego przedstawione zostaną właściwości baniek i ich historia, sposoby zastosowania, a także przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu.

Kursy masażu to dobra propozycja dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z fizjoterapią oraz dla osób, które traktują masaż jako swoją pasję.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ