Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jaka wysokość biurka będzie optymalna do pracy?

Jaka wysokość biurka będzie optymalna do pracy?

Kręgosłup ci podziękuje

Biurko

Znaczenie dopasowania wysokości biurka do wzrostu użytkownika trudno przecenić / fot. Freepik

Często zdarza się, że zapominamy o utrzymaniu prawidłowej postawy podczas długotrwałej pracy siedzącej. Odpowiednio wyprofilowany kręgosłup oraz właściwie ułożone ręce i dłonie to podstawa, jeśli chcemy dbać o nasze zdrowie. Z tego powodu tak bardzo ważne jest, abyśmy zainwestowali w jakościowe meble do naszego biura lub domowego gabinetu. Jak odpowiednio wybrać wysokość biurka? Jaka wysokość biurka będzie optymalna podczas codziennej pracy? Sprawdź i dowiedz się więcej!

 

Jaka powinna być wysokość biurka przy codziennej pracy?

Wysokość biurka dla osoby dorosłej jest w głównej mierze uzależniona od wzrostu. Dzięki temu możemy zapewnić sobie właściwą pozycję ciała podczas długotrwałej pracy siedzącej. Uznaje się, że modelowy wzrost użytkownika to najczęściej 170 cm. Dla osoby o takim wzroście optymalne biurko powinno mieć od 70 do 75 cm wysokości. Nieco niższym użytkownikom pozostaje szukać biurek o wysokości zbliżonej do 70 cm. Z kolei dla osób ze wzrostem powyżej 170 cm zaleca się biurka o wysokości 80 lub nawet 85 cm. Oczywiste jest, że ułożenie naszego ciała w pozycji siedzącej możemy z łatwością wyregulować za pomocą wielofunkcyjnego krzesła. Jednak wszystko może skomplikować się, jeśli nasze siedzisko to klasyczne krzesło lub takie, które wyposażono w niewielki zakres regulacji. Pamiętajmy, że krzesło to dodatek do biurka, a nie odwrotnie. Szeroką ofertę biurek i krzeseł obrotowych znajdziesz w sklepie meblowym https://mebi.pl/

Biurka regulowane do domowego gabinetu!

Świetnym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych lub szukających wielofunkcyjnych mebli jest biurko regulowane. Dzięki temu z łatwością możemy dostosować wysokość blatu do naszych preferencji. Jest to również idealna opcja, jeśli z biurka korzysta na co dzień więcej niż jedna osoba. Zastanówmy się także nad zakupem mebla, dzięki któremu będziemy mogli pracować na stojąco. Coraz więcej mówi się o szkodliwym wpływie trybu siedzącego na nasze zdrowie. Kiedy w biurze stworzymy możliwość pracy także w pozycji stojącej, zapewnimy sobie dwa dostępne sposoby jej wykonywania.

Wygląd biurka a jego funkcjonalność

Poza walorami praktycznymi ważne jest, aby biurko wyglądało również estetycznie. Obecnie producenci oferują różnego rodzaju funkcjonalne rozwiązania jak na przykład dodatkowe półki, szuflady i schowki. Zastanówmy się także nad odpowiednim kolorem mebla, a także jego wymiarami. Biurko to najważniejszy mebel w biurze oraz gabinecie, dlatego musi ono być idealnie dobrane zarówno do nas, jak i do pomieszczenia. Pamiętajmy również o materiale, z jakiego został wykonany mebel po to, aby posłużył on w dobrym stanie przez wiele lat. Najlepsze będzie oczywiście biurko drewniane, zabezpieczone warstwą lakieru. Jeśli jednak wolelibyśmy kupić nieco tańszą wersję, postawmy na biurka z płyty meblowej, które równie dobrze spełnią funkcję użytkową oraz dekoracyjną.

 

Wybór optymalnej wysokości biurka to kwestia priorytetowa, jeśli spędzamy w pracy dużo czasu na siedząco. Już teraz zainwestujmy w idealnie dopasowaną wysokość blatu do naszego ciała i zatroszczmy się o zdrowie kręgosłupa!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ