Thursday, June 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jaką tapetę wybrać do sypialni?

Jaką tapetę wybrać do sypialni?

Cała ściana?

Tapety

Tapety do pokoju/fot. materiały prasowe

Od kilku lat na rynku wnętrzarskim można zaobserwować powrót tapet do łask. Przestały kojarzyć się z nudą, szarością i mieszkaniami starszych osób. Na szczęście spektrum wzorów zwiększyło się znacznie i dzisiaj króluje już nie tylko „liść paproci”. Współczesne tapety zachwycają designem, bogactwem kolorów i faktur. Jakie rozwiązanie wybrać do sypialni? Od jakiegoś czasu Polacy lubią bawić się tapetami. Rzadziej spotkamy w mieszkaniach w całości wytapetowane pomieszczenia, częściej jest to jedna ściana lub jej fragment. To nowoczesne rozwiązanie, które nie pozostaje bez wpływu na optyczny wymiar wnętrza

 

 

 

Jaką tapetę wybrać do sypialni? Cała ściana? A może fragment?

Od kilku lat na rynku wnętrzarskim można zaobserwować powrót tapet do łask. Przestały kojarzyć się z nudą, szarością i mieszkaniami starszych osób. Na szczęście spektrum wzorów zwiększyło się znacznie i dzisiaj króluje już nie tylko „liść paproci”. Współczesne tapety zachwycają designem, bogactwem kolorów i faktur. Jakie rozwiązanie wybrać do sypialni?

Od jakiegoś czasu Polacy lubią bawić się tapetami. Rzadziej spotkamy w mieszkaniach w całości wytapetowane pomieszczenia, częściej jest to jedna ściana lub jej fragment. To nowoczesne rozwiązanie, które nie pozostaje bez wpływu na optyczny wymiar wnętrza.

Tapeta na jednej ścianie w sypialni

 

Biało -szara tapeta

Tapeta biało – szara geometryczna/ fot. materiały prasowe

 

https://4wall.pl/tapety-3d/2740-bialo-szara-tapeta-geometryczna-104121.html

 

W dzisiejszych czasach tapeta pełni funkcję dekoracyjną. Zwraca na siebie uwagę najczęściej dlatego, że zajmuje tylko fragment pomieszczenia. Często jest jak postawienie kropki nad „i” w szykownej aranżacji. Każde wnętrze zasługuje na równowagę. Dlatego pamiętajmy, że zadaniem tapety jest raczej subtelne dopieszczenie aranżacji. Zwłaszcza jeśli mówimy o tapecie wzorzystej.

Styl i ogólne dopasowanie mebli oraz elementów dekoracyjnych jest bardzo ważne. Tylko zachowując wszystkie elementy w równowadze będziemy w stanie wprowadzić do wnętrza pożądany klimat. Tapeta ma za zadanie dopełniać wnętrze, współgrać z kolorem farby, a czasem tworzyć wyrazisty kontrast. Obecnie bardzo modne jest tapetowanie ściany do której przylega łóżko i pomalowanie trzech pozostałych ścian białą farbą. Ten zabieg bardzo wzmacnia charakter wnętrza. Ponad to, jeśli znudzi nam się wystrój, zmiana aranżacji będzie niezwykle prosta. Wybrana tapeta może być wzorzysta lub imitować jakiś materiał, np. drewno. Wszystko zależy od nas i od stylu, w którym chcielibyśmy urządzić sypialnię. Zobacz aranżację tapet do sypialni:

 

Tapety kolorowe

Tapety w złote linie/fot. materiały prasowe

 

https://4wall.pl/tapety-imitujace-beton-marmur/2742-tapeta-beton-w-zlote-linie-104869.html

 

Tapety w liście

Tapeta tropikalna/ fot. materiały prasowe

 

https://4wall.pl/tapety-tropikalne/2707-tropikalna-tapeta-w-liscie-106569.html

 

Ciepły, nowoczesny klimat

Chcąc uzyskać ciepły, a także nowoczesny klimat, możemy połączyć drewno i cegłę z tapetą o wyrazistym, punktowym wzorze. Dzięki temu wnętrze zostanie podkreślone wzorem i jednocześnie nie będziemy mieli wrażenia nadmiaru. To rozwiązanie sprawdzi się pod warunkiem, że aranżowane pomieszczenie jest jasne. Punktowy wzór osiągniemy dzięki zastosowaniu na jednej ścianie fototapety. Warto podkreślić,że dzisiaj fototapety wyglądają zupełnie inaczej, niż jeszcze parę lat temu. Mamy do wyboru znacznie więcej wzorów, niż krajobraz górski i krajobraz morski. Odpowiednio dobrana fototapet może stać się dziełem sztuki wyeksponowanym na ścianie. Ciekawie prezentuje się również połączenie kolorów z klasyką czystej bieli.

 

Tapeta złoty wzór

Tapeta złota/fot. materiały prasowe

https://4wall.pl/tapety-mietowe/2684-turkusowo-zlota-tapeta-art-deco-103116.html

 

Bardziej hygge

Skandynawski styl już jakiś czas temu trafił w gusta polskiego odbiorcy, dlatego tapety imitujące drewno oraz cegłę są bardzo popularne. Dzięki temu znajdziemy w sklepach szeroki wybór tapet w różnych kolorach, imitujących te materiały. Przy zastosowaniu odpowiednich dodatków, np. w postaci szarych, grubych koców oraz pluszowych poduszek i eleganckich, szarych zasłon, będziemy w stanie stworzyć bardzo przytulne wnętrze w stylu skandynawskim.

 

Tapety winyl

Tapety imitacja winyl/fot. materiały prasowe

 

https://4wall.pl/tapety-imitujace-beton-marmur/3693-tapeta-beton-imitacja-winyl-32-615.html

 

W aranżacji ogranicza nas tylko nasza wyobraźni i kilka zasad, których dla własnego dobra lepiej się trzymać. Niemniej jednak warto próbować nowoczesnych rozwiązań i sprawdzać swoje własne preferencje dotyczące wystroju wnętrza. To bardzo ważne abyśmy we własnym domu mogli czuć się komfortowo. Szczególnie w sypialni, która jest miejscem przeznaczonym na odpoczynek i regenerację.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z dekoracjami wnętrz 4wall.pl

 
 
 
źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ