Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Dla dzieci to, co najlepsze

szczoteczka soniczna

fot. materiał Partnera

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest krytycznie ważna dla posiadania zdrowych i pięknych zębów. Wie to każda dorosła osoba, lecz niestety dość dużym problemem jest przekazywanie tej wiedzy dzieciom. Z tego też powodu tak istotne jest to, aby uczyć je, jak powinno się myć zęby. Co więcej, powinno się maluchom zapewniać możliwie jak najlepsze akcesoria do mycia, aby pielęgnacja zębów była skuteczna. Trudno obecnie o lepszą szczoteczkę niż model soniczny. Czy szczoteczka soniczna dla dzieci to dobry wybór, a także jak się ją powinno wybierać?

 

Czym jest szczoteczka soniczna?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak powinno się wybierać szczoteczki soniczne dla dzieci (https://smiley.com.pl/smiley-kids), a także czy jest to w ogóle odpowiedni dla nich wybór. W pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, czym takie szczotki w ogóle są i jak działają. Każdy doskonale wie, jak należy używać zwykłej ręcznej szczoteczki, czy też jak działa jej odmiana elektryczna. W obu przypadkach dochodzi do poruszania włosia szczoteczki, aby oderwać od zębów resztki jedzenia czy też innego rodzaju zanieczyszczenia. Szczotki tego rodzaju mają jednak pewne ograniczenia, jeśli chodzi o szybkość działania. Powoduje to, że bywają one niedokładne.

 

Znacznie lepiej natomiast pod tym względem prezentują się modele soniczne. W tym wypadku nie ma się do czynienia z silnikiem elektrycznym, jak w przypadku szczotki elektrycznej, lecz z generatorem fal dźwiękowych. Odpowiednio dobrana częstotliwość powoduje poruszanie się z ogromną szybkością włosia, co rewelacyjnie myje i oczyszcza zęby z zabrudzeń. Jak szybko porusza się włosie takiej szczotki? Standardowe modele osiągają około 40 tysięcy ruchów na minutę, lecz najlepsze pod tym względem urządzenia mogą osiągnąć nawet 60 tysięcy ruchów. Jest to więc naprawdę ogromna szybkość, której nie da się uzyskać w przypadku tradycyjnych modeli szczoteczek.

Czy szczoteczki soniczne to dobry wybór dla dzieci?

Skoro już wiadomo, czym jest i jak działa soniczna szczoteczka do zębów, warto się teraz dowiedzieć, czy taka wersja będzie odpowiednia dla malucha. A może jednak dzieci nie powinny stosować takich szczoteczek?

Na samym początku dowiedzieć się trzeba, że szczoteczki te nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecięcych zębów. Warto o tym wspomnieć, ponieważ wielu rodziców obawia się, że tak szybkie ruchy włosia mogą stanowić jakieś niebezpieczeństwo. Co więcej, z racji tego, że taka szczoteczka osiąga tak ogromne prędkości włosia, charakteryzuje się ona świetną skutecznością działania. Dzięki temu dziecko może posiadać naprawdę piękne i zdrowe zęby, co przyczyni się do znacznej poprawy jego późniejszego życia. Sposób działania takich szczoteczek jest dla dzieci tak niezwykły, że bardzo chętnie z nich korzystają. Jak więc można się domyślić, dzięki temu chętniej myją zęby, co staje się dla nich nawykiem i codziennością. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci często unikają mycia zębów i niechętnie wykonują tę czynność.

Na co zwracać uwagę wybierając szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Jak więc widać wybranie szczoteczki sonicznej dla dziecka to pod wieloma względami naprawdę dobra decyzja. Żeby jednak dziecko mogło z takiej wersji korzystać w pełni bezpiecznie, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas jej kupowania. Jakie są więc krytycznie ważne cechy takiej szczotki pod kątem używania jej przez małe dziecko?

Na samym początku wspomnieć oczywiście trzeba o tym, aby miała ona odpowiednią dla malucha główkę czyszczącą. Po pierwsze musi ona mieć nieco mniejszy rozmiar, aby dziecku wygodnie było myć nią zęby, lecz powinna się ona także charakteryzować włosiem o stosunkowo dużej miękkości. Twarde i sztywne włosie, które jest często spotykane w główkach dla dorosłych, mogłoby być zbyt nieprzyjemne dla malucha, przez co dziecko nie chciałoby korzystać z takiej szczotki.

 

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby częstotliwość poruszania się włosia w przypadku szczotki dla małego dziecka był nieco mniejsza niż w przypadku modeli dla dorosłych. Zaleca się, aby malec użytkował szczoteczkę o prędkości maksymalnie do 30 tysięcy ruchów na minutę.
Bardzo ważną funkcją każdej szczotki dla dziecka jest czasomierz. Odlicza on czas działania, przez co pozwala kontrolować czy dziecko myło zęby wystarczająco długo. Jest to bardzo ważna funkcja w przypadku dzieci, które niechętnie myją zęby.

 

Podczas wybierania szczoteczki sonicznej dla dzieci warto również przyjrzeć się temu, jak będzie ona zasilana. Na rynku spotkać się można ze stosunkowo tanimi modelami na baterie, a także tymi droższymi, które w swojej obudowie zawarty mają akumulator. Często rodzice z uwagi na cenę wybierają modele na baterie, lecz jest to oszczędność tylko pozorna, ponieważ trzeba je dość często wymieniać, co pociąga za sobą koszta. Dodatkowo szczoteczka na akumulator jest zwyczajnie wygodniejsza.

 

Na sam koniec podczas wybierania takiej szczoteczki dla dziecka trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio atrakcyjnie się ona prezentowała. Jeśli będzie kolorowa, a być może będzie na niej nadruk bohatera z ulubionej bajki, dziecko z całą pewnością znacznie chętniej będzie z niej korzystało.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ