Sunday, May 26, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie?

Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie?

Seks to przyjemność i bliskość ukochanej osoby. Nie możemy jednak zapominać o tym, że wiąże się z pewnymi konsekwencjami – możliwością zajścia w ciążę czy zarażenia się chorobą weneryczną. Podchodząc odpowiedzialnie do seksu dajemy wyraz

Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie?

Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie? / fot. materiał prasowy

Seks to przyjemność i bliskość ukochanej osoby. Nie możemy jednak zapominać o tym, że wiąże się z pewnymi konsekwencjami – możliwością zajścia w ciążę czy zarażenia się chorobą weneryczną. Podchodząc odpowiedzialnie do seksu dajemy wyraz swojej dojrzałości, a także troski o zdrowie swoje i partnera.

Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie?

Jaką metodę antykoncepcyjną wybrać dla siebie? / fot. materiał prasowy

Metody mechaniczne

Jak sama nazwa wskazuje, metody mechaniczne polegają na stworzeniu mechanicznej bariery, która zapobiegnie poczęciu dziecka, a także przenoszeniu chorób wenerycznych. Najbardziej znaną i najczęściej wybieraną metodą tego typu jest prezerwatywa. Jest łatwo dostępna, niedroga i przy odpowiednim zastosowaniu bardzo skuteczna. Choć wiele osób skarży się, że prezerwatywa zmniejsza intensywność doznań podczas stosunku, to wystarczy sięgnąć po nowoczesne produkty np. Unimil SKYN, które nie tylko zapewniają pełne bezpieczeństwo, lecz również doznania niezwykle zbliżone do naturalnych. Połączenie skuteczności ze wzmocnioną przyjemnością to wybór wart przemyślenia.

Metody hormonalne

Dużą popularnością cieszą się również metody hormonalne, wśród których prym wiedzie oczywiście słynna pigułka antykoncepcyjna. Ten sposób zapobiegania nieplanowanej ciąży ma wiele zwolenniczek, które cenią sobie skuteczność, wygodę oraz możliwość uprawiania seksu bez prezerwatywy. Oczywiście, każdy kij ma dwa końce – zdarza się, że zapomnimy o wzięciu tabletki, bądź wypijemy napój osłabiający jej działanie, a przestaje nas wówczas ona chronić. Wiadomo też nie od dziś, że każda ingerencja hormonalna w nasz organizm może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi. U jednych z nas będzie to tycie, u innych spadek libido, a w jeszcze innym przypadku nie odczujemy żadnych zmian. Do metod hormonalnych należy też założenie hormonalnej wkładki wewnątrzmacicznej, zastrzyki antykoncepcyjne czy specjalne plastry.

Metody naturalne i stosunek przerywany

Metody naturalne zakładają brak ingerencji w naturalny cykl kobiety oraz uprawianie seksu w dni, kiedy zajście w ciążę jest mało prawdopodobne lub wykluczone (dni niepłodne). Aby wiedzieć, w jakiej fazie cyklu jesteśmy aktualnie, musimy prowadzić dokładną obserwację śluzu szyjkowego oraz pomiary temperatury. Plusem jest naturalność metody, minusem jej niska skuteczność, wynikająca między innymi z braku doświadczenia w prowadzeniu analizy własnego cyklu oraz występowania wielu czynników mogących zakłócać jego przebieg. Najmniej wskazanym sposobem zapobiegania ciąży jest stosunek przerywany – metoda niezwykle zawodna i nieskuteczna.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ