Saturday, February 24, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Jak żyć bez odpadów? Pierwszy Festiwal Zero Waste w Krakowie

Jak żyć bez odpadów? Pierwszy Festiwal Zero Waste w Krakowie

Festiwal Zero Waste już 13 kwietnia w Krakowie

Znak dotyczący kompostowania

compost sign / by Office of Sustainability Tufts University / Flickr.com Follow

Stajemy się bardziej świadomi zagrożeń wynikających z ogromnej liczby śmieci produkowanych przez nas każdego roku. Coraz większą popularnością cieszy się zero waste mający na celu ograniczenie śmieci zanieczyszczających środowisko

By uświadamiać i wykorzystywać wszystko do całkowitego zużycia powstały różne projekty, jednym z nich będzie Festiwal Zero Waste, który odbędzie się 13 kwietnia w Krakowie!
Festiwal powstał jako odpowiedź na zmiany klimatyczne, z troski o przyszłość, ma pomóc w zmianie sposobu myślenia o dotychczasowych zjawiskach. Podkreślić należy, że zero waste to nie chwilowa moda, ale tryb życia, który należy naśladować.

Czego dowiedzą się uczestnicy festiwalu?

Jak żyć w duchu zero waste, czyli w jaki sposób zmniejszyć liczbę produkowanych przez nas odpadów. Z dyskusji o modzie zero waste uczestnicy dowiedzą się o sztuce właściwych wyborów, nie tylko o odpowiednim wykorzystaniu ubrań, ale także o cerowaniu, naprawianiu i łataniu tych zniszczonych.
Inna dyskusja dotyczyć będzie jedzenia i o tym w jaki sposób go nie marnować. Jednym z najprostszych rozwiązań jest kupowanie tylko niezbędnych produktów żywnościowych, ale organizatorzy mają do zaprezentowania wiele innych propozycji.
Z rozmów dotyczących gospodarki odpadami uczestnicy dowiedzą się o segregowaniu śmieci na 5 różnych frakcji. Natomiast przewidywane jako ostatnie dyskusje dotyczące biznesu i miasta są najciekawszymi propozycjami. Zapoznać się można z dobrymi praktykami w restauracji, sklepie i start-upie. Ostatnia rozmowa poświęcona będzie zarządzaniu gminą zgodnie z zero waste, brzmi interesująco i warto z pewnością się tam wybrać.
Podczas festiwalu prowadzone będą też targi bezodpadowych zamienników.

Co można nabyć podczas podczas festiwalu?

Na stoiskach wystawców będzie można znaleźć produkty takie jak woreczki na żywność od firmy Maruna, kosmetyki Joanny Chyl, kawę Coffee Proficiency, produkty Fair Trade, szczotki od Ekorozmaitości, butelki i kubki od Mojabutelka, a przed siedzibą Radia Kraków pojawi się foodtruck z kuchnią zero waste Twój Zdrowy Słój.

Co: Festiwal Zero Waste
Gdzie:  Radio Kraków, al. Słowackiego 22, Kraków
Kiedy: 13.04.2019, 10.00 – 20.00.

Więcej dowiesz się ze strony na Facebooku

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ