Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zorganizować tanią wycieczkę za granicę?

Jak zorganizować tanią wycieczkę za granicę?

To dokąd teraz lecimy?

Tania wycieczka

fot. Pexels-Pixabay

Zorganizowanie taniej wycieczki na własną rękę dla wielu osób wydaje się dużym wyzwaniem. W praktyce jednak wcale nie musi być takie trudne. Należy jednak zadbać o kilka najważniejszych kwestii, dzięki którym wakacje będą naprawdę budżetowe. O czym warto pamiętać?

 

Wybór odpowiedniego środka transportu

Przede wszystkim warto zadbać o wybór taniego środka transportu. Możliwości jest oczywiście kilka. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiej oferty linii lotniczych. Bilety można często dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach, zwłaszcza jeśli kupuje się je z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem lub po prostu trafi się na promocję. Chcąc podróżować tanio, najlepiej sprawdzać strony tanich przewoźników, takich jak np. Ryanair. Obsługują oni naprawdę wiele tras. Aby sprawdzić dostępne możliwości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową „Ryanair rozkład lotów” (lub nazwę innej linii lotniczej).

 

Budżetowym rozwiązaniem często jest też podróż autobusem lub pociągiem. W tym przypadku również można trafić na okazję. Aby wyjechać na tanią wycieczkę, warto więc na bieżąco przyglądać się różnym opcjom.

Tani nocleg

Poza środkiem transportu trzeba też zaplanować nocleg. Zamiast hotelu warto postawić na wynajęcie pokoju lub apartamentu poprzez jedną z platform oferujących wynajem krótkoterminowy. Jeszcze tańszą opcją może okazać się hostel. Najbardziej opłacalne finansowo rozwiązanie to z kolei nocleg pod namiotem. Należy jednak pamiętać, że jest ono komfortowe przede wszystkim podczas letnich miesięcy.

Kwestia wyżywienia

Chcąc zorganizować tanią wycieczkę za granicę, trzeba pomyśleć, jak rozwiązać kwestię wyżywienia. Codzienne stołowanie się w restauracjach może mocno obciążyć budżet. Lepiej więc przynajmniej część posiłków przygotowywać samodzielnie. Dotyczy to przede wszystkim śniadań i kolacji. Jeżeli jest taka możliwość, warto też samemu gotować obiady. Najlepiej wówczas zaopatrywać się w produkty spożywcze w supermarketach lub na lokalnych bazarach. Część prowiantu można również zabrać z Polski.

Rozsądne wydatki w miejscu docelowym

Aby spędzić tanie wakacje, należy uważnie przyglądać się temu, na co wydaje się pieniądze. Warto np. ograniczyć nadmierne kupowanie pamiątek. Nie zawsze trzeba nabywać kolejne rzeczy – często najlepszą pamiątką są po prostu zdjęcia zrobione podczas wycieczki. Ponadto dobrym pomysłem jest unikanie zakupów w typowo turystycznych miejscach, ponieważ zazwyczaj tamtejsi sprzedawcy zawyżają ceny.

 

Przed wyjazdem warto także sprawdzić ceny różnego typu atrakcji. Przede wszystkim należy wybierać te bezpłatne – oferuje je wiele miejsc na świecie. Jeżeli jednak np. za bilet do muzeum trzeba zapłacić, często bardziej opłacalne jest wcześniejsze kupienie go przez Internet.

 

Jeśli chce się zaoszczędzić podczas wycieczki za granicę, nie należy zapominać o tym, by płacąc kartą płatniczą, korzystać z konta walutowego. Jeżeli się go nie ma, warto je założyć przed wyjazdem. Dzięki temu można uniknąć przewalutowania i dodatkowych opłat.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ