Sunday, June 16, 2024
Home / POLECAMY  / Jak znaleźć miłość? Poradnik dla niezakochanych

Jak znaleźć miłość? Poradnik dla niezakochanych

Przepis na miłość – 12 szybkich porad

Para zakochanych, która doskonale wie, jak znaleźć miłość.

„Nie szukaj miłości na siłę, ona sama Cię znajdzie.”/ fot. Canva

Miłość jest pożądanym uczuciem, które można doświadczyć, przeżywając cudowne chwile i nieznane dotąd emocje. Jesteś gotowa na zakochanie? Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc Ci znaleźć  wyjątkową relację i cudowną więź. Odkryj kluczowe – miłosne porady, otwórz się na nowe i poznaj tego jedynego. Jak znaleźć miłość?

 

Czy jesteś gotowa na prawdziwą miłość?

Nie od dziś wiadomo, że nastawienie odgrywa kluczową rolę w dążeniu do sukcesu. Dzisiaj to miłość jest naszym rozwinięciem słowa sukces. Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak i gdzie jest Twój przyszły mąż, odpowiedz sobie na pytanie: „czy chcesz się zakochać?”. Wiele osób po prostu nie jest gotowa na miłość. Nieważne z jakich powodów. Może nie mamy na nią czasu, może jest nam dobrze bez chłopaka, czy męża, może w głębi duszy czujemy, że założenie własnej rodziny to niekoniecznie nasza potrzeba.

To ważne, aby zdać sobie sprawę, na jakim etapie swojego życia jesteśmy. Jeżeli chcemy się zakochać, musimy poczuć, że to nasz czas na miłość. Po to, aby w końcu otworzyć się na innych, zaangażować i dać możliwość komukolwiek poznać się bliżej. Jeżeli tego nie zrobimy, to będziemy całkowicie świadomie lub mniej świadomie odrzucać drugie osoby.

 

Przeczytaj też: 

Wakacyjna miłość. Jak uniknąć „drapieżników” i poznać wartościową osobę?

 

 

Nastawienie, a szansa poznania kogoś

Jak znaleźć prawdziwą miłość? Zmień nastawienie na pozytywne. Z dwóch powodów. Po pierwsze pozytywne nastawienie, kieruje w naszą stronę to, czego pragniemy.

„Myśląc pozytywnie, przyciągasz pozytywne zdarzenia”.

To autentyczne zdanie, które potwierdza tysiące ludzi! Pewnie zdajesz sobie sprawę, jak wygląda życie negatywnie nastawionych osób. Lawina nieszczęść gwarantowana. Będę zakochana, będę szczęśliwa, założę rodzinę i wybudujemy wspólny dom. Kontra: będę nieszczęśliwa, nie znajdę miłości, na zawsze będę sama. Jak myślisz, kto pierwszy się zakocha?

Drugi powód łatwiej sobie wyobrazić. Ludzie mkną do pozytywnych osób. Poszukują drugiej połowy po to, aby dzielić z nią nie tylko smutek, ale również radość. Kiedy Twoje dni i tygodnie mijają w wiecznym smutku, użalaniu się nad sobą, to  ciężko odszukać partnera. Głowa do góry, uśmiechnij się i krzyknij: „jestem gotowa na cudowną przygodę!”. Pozytywne nastawienie to przyjazny i otwarty stosunek do: świata, ludzi, życia. Bez wątpienia takie myślenie pomaga nam osiągać cele i daje poczucie szczęścia.

 

Kobieta i mężczyzna trzymają się za ręce.

Myśl pozytywnie i bądź gotowa na uczucia. / fot. Canva

 

Czy bycie samemu oznacza brak miłości?

Niekoniecznie bycie samemu oznacza samotność.

„Moja przyjaciółka ma męża i trójkę małych dzieci. Mimo to przy kawce opowiada o tym, jak bardzo czuje się samotna. Mąż niby jest, a go nie ma. Cały czas pracuje, a wieczorem? Wychodzi na piwko z kumplami. Dzieci – dają jej poczucie miłości, ale nie są gwarancją „życia NIE W SAMOTNOŚCI”. Mam też koleżankę, która nie ma męża, nie ma chłopaka, a kocha. Uwielbia biegać, ma liczne pasje i grono wiernych znajomych. Ciągle gdzieś podróżuje i zawsze podkreśla, że czuje się szczęśliwa, spełniona i KOCHA ŻYCIE. Nie potrzebuje nikogo i niczego więcej. Mimo że z definicji jest sama, to absolutnie nie jest samotna”

— tłumaczy Anna – kobieta wolna z wyboru.

 

Kiedy nie mamy koło siebie bliskiej osoby, możemy czuć się samotni. Z partnerem łączą nas emocje, ale również kontakt fizyczny. Brak bliskości powoduje potrzebę miłości. Przytulenie, pocałunek, wspólne cele i marzenia… po co szukasz miłości?

 

Jak nie szukając, odnaleźć uczucie?

Zacznijmy od cytatów:

„Nie szukaj miłości na siłę, ona sama Cię znajdzie”.

„Miłość przyjdzie po Ciebie, gdy nauczysz się żyć bez niej”.

„Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina, sama wejdzie do Twojego domu, w Twe życie, do Twojego serca”.

„Najlepszych chwil w życiu nie zaplanujesz”.

 

Może w cytatach tkwi odpowiedź na pytanie: „jak się zakochać?”.  Skoro tyle mądrych osób pisze o miłości, która przychodzi dopiero wtedy, gdy odpuszczamy i o tym, że miłość pojawia się nieoczekiwanie, to może warto przestać jej szukać?

 

Druga strona szukania miłości, czyli nic na siłę

Mamy wrażenie, że w poszukiwaniach miłości słownik powinien uwzględniać słowo „ZA MOCNO”. To tak, jak z pragnieniem bycia matką. Staramy się o dziecko i coś nie wychodzi. Gdy odpuszczamy… staje się cud.

Gra w zakochanie również ma swoje reguły. Nie pierwszy raz poznajemy osoby, które całą swoją życiową siłę poświęcają na odszukanie miłości. A gdy już są tak zmęczone, że brakuje im chęci na kolejne: randki, romantyczne telefony, konta na portalach randkowych – marzenia zamieniają się w rzeczywistość. Nagle, niespodziewanie pojawia się ON, ten jedyny i wymarzony. Bądź gotowa i absolutnie nie odpuszczaj okazji. Randkuj, baw się życiem, poczuj namiętność i szalony flirt, ale nie oczekuj od każdego spotkania miłości na całe życie.

 

Przyszły mąż, czyli jak znaleźć miłość?

Oto nasz krótki poradnik dla niezakochanych, w którym dowiesz się, jak znaleźć męża.

 1. Otwórz się na nowe relacje. Pozwól poznać siebie innym.
 2. Sprecyzuj sobie samej, czego oczekujesz od miłości.
 3. Nie porównuj innych z Twoimi byłymi partnerami.
 4. Myśl pozytywnie i bądź gotowa na uczucia.
 5. Popracuj nad swoją samooceną – zadbaj o siebie.
 6. Uwierz w siebie i z biegiem czasu nie obniżaj poprzeczki swoim wymaganiom względem chłopaka/męża.
 7. Wyjdź z domu. Daj sobie szansę na nowe znajomości.
 8. Bierz udział w: domówkach, imprezach, zajęciach sportowych, warsztatach, spotkaniach towarzyskich, speed datingach, wydarzeniach kulturowych.
 9. Bądź aktywna w świecie online. Każde miejsce jest dobre na miłość, poznaj apki randkowe.
 10. Daj szansę przyjaźni, której o krok do większego uczucia.
 11. Obmyśl własną strategię: szukaj albo czekaj. Najważniejsze, aby bawić się życiem, nawet w oczekiwaniu na miłość.
 12. Podejmuj najlepsze decyzje dla siebie samej.

 

Zobacz również:

Miłość, seks i pieniądze czyli jak (prawie) dałam się oszustowi z Tindera

 

Czy można znaleźć miłość swojego życia w każdym wieku?

Marzenia o zaangażowaniu dotyczą każdego etapu życia. Nie zapominajmy, że wiek to tylko liczba.

„Miłość na wiek się nie ogląda”.

 

Zakochana dojrzała para.

„Miłość na wiek się nie ogląda”. / fot. Canva

 

Miłość to uczucie, a w miłosnej przygodzie liczy się człowiek, a nie data urodzenia. Tak to już jest, że nie uciekniemy przed miłością. Pojawia się i nagle zapominamy, co to drętwienie w kościach. Poznajemy, co to najpiękniejsze marzenia. Wydaje się nam, że możemy więcej i rzeczywiście możemy, bo właśnie miłość chroni przed starością.

Od wieku zależą nasze oczekiwania względem miłości. Zyskując pełnoletność, marzymy o chłopaku, który pozwoli nam poznać świat. Marzymy o szalonych, miłosnych uniesieniach. Kiedy zobaczymy 3 w przodzie, pragniemy mężczyzny, z którym założymy rodzinę, wybudujemy wspólny dom. 40-stka, 50-siątka to poszukiwania człowieka, z którym poczujemy silną więź fizyczną i emocjonalną. Tutaj nie liczy się tylko seks, a wspólne: plany, cele, pasje. Później miłość kojarzy nam się z magicznymi chwilami tylko we dwoje, wspólnym dorobkiem, poczuciem bezpieczeństwa.

Nasze wyobrażenia miłości w każdym wieku będą inne. Piękne jest również to, że będą różnorodne. Każda z nas, w każdym wieku oczekuje czegoś innego. Najważniejsze, co musisz wiedzieć, to: zaakceptuj wiek i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na prawdziwą miłość i szczęście!

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ