Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zminimalizować finansowe skutki poważnej choroby?

Jak zminimalizować finansowe skutki poważnej choroby?

Złą informację powinno wyprzedzić dobrze skonstruowane rozwiązanie ubezpieczeniowe

aviva ubezpieczenie choroba

Jak zminimalizować finansowe skutki poważnej choroby? / fot. rawpixel / Unsplash

Jak zminimalizować finansowe skutki poważnej choroby? / fot. rawpixel / Unsplash

Ten trudny, ale bardzo życiowy temat bardzo często pojawia się w rozmowach z klientami. Praktycznie wszyscy obawiają skutków poważnych zachorowań takich jak rak, zawał, udar, przeszczep narządów czy stwardnienie rozsiane

 

Prawie każdy zna lub spotkał osobę, którą dotknęła jedna z chorób cywilizacyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że może to dotyczyć każdego, a dowiedzieć się o tym można w najmniej oczekiwanym momencie, jak np. badania okresowe. Taką złą informację powinno wyprzedzić dobrze skonstruowane rozwiązanie ubezpieczeniowe, które zapobiegnie skutkom finansowym choroby. Wszyscy wiemy, że leczenie takiej choroby może być długie i kosztowne, a w sytuacji choroby nikt nie chce być obciążeniem finansowym dla bliskich lub stracić płynności finansowej.
Niektórzy moi klienci mają tak przygotowane rozwiązania, aby skorzystać z prywatnej opieki medycznej i indywidualnego, niestandardowego leczenia w kraju lub za granicą. Przy doborze rozwiązania należy wziąć pod uwagę, jak szybko od momentu diagnozy zostanie dokonana wypłata ( istnieją już rozwiązania dające możliwość otrzymania środków w ciągu 30 dni od diagnozy), a także czy istnieje możliwość uzyskania kolejnych wypłat w konsekwencji postępowań medycznych związanych z chorobą. Ważne jest również to, aby kwota otrzymana po rozpoznaniu choroby nie pomniejszała sumy ubezpieczenia na życie.

Joanna Dywan

Joanna Dywan / fot. materiały prasowe

 

 

 

Joanna Dywan
tel.: 535 033 542
dywan.joanna@aviva.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ