Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak zmienić swoje życie w 7 dni?

Jak zmienić swoje życie w 7 dni?

Zmień swoje złe nawyki żywieniowe, zainwestuj trochę czasu w aktywność fizyczną, a zobaczysz jak to wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Zmień swoje życie w ciągu 7 dni na Farmie Krzyczki

Zmień swoje życie w ciągu 7 dni na Farmie Krzyczki / fot. materiał prasowy

Brak czasu na aktywność fizyczną oraz złe nawyki żywieniowe wpływają negatywnie na naszą wagę, zdrowie, a także samopoczucie. Codzienny stres i pośpiech sprawiają, że nie mamy nawet chwili, by wsłuchać się w nasz organizm. A czasem zaledwie kilka dni odpoczynku jest w stanie zregenerować zarówno nasze ciało, jak i duszę.

Siedzący tryb życia, znużenie pracą i codziennymi obowiązkami coraz częściej wywołuje choroby cywilizacyjne. Z nadwagą boryka się obecnie wiele osób niezależnie od wieku. Przemęczenie i brak energii to pierwsze symptomy, które powinny spowodować, że uważniej przyjrzymy się swojemu zdrowiu i spróbujemy zmienić swój styl życia.

Zmień swoje nawyki żywieniowe i zacznij ćwiczyć

Zmień swoje nawyki żywieniowe i zacznij ćwiczyć / fot. materiał prasowy

Szczególnie osobom dojrzałym z trudem przychodzi zmiana swoich dotychczasowych nawyków. A przecież to, w jaki sposób żyjemy teraz, ma niezaprzeczalny wpływ na nasz stan w późniejszych latach. Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie zmniejszają ryzyko chorób i niedołężności. W odpowiedzi na potrzebę aktywizacji społecznej osób dojrzałych warszawska Fundacja Inicjatyw Aktywnych Go Silver stworzyła projekt społeczny „GO! Zmień swoje życie”, w ramach którego organizowano konsultacje dietetyczne, szkolenia motywujące z psychologiem, a także zajęcia sportowe.

Aby skutecznie i trwale zmienić swój styl życia, należy podejść do tematu kompleksowo. Ale nie chodzi tu o drakońską dietę i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne. Odchudzanie wcale nie musi kojarzyć się z ogromnym poświęceniem, wieloma wyrzeczeniami i wielką męczarnią. Przede wszystkim należy zmienić sposób myślenia. Fundacja Go Silver w ramach projektu „GO! Zmień swoje życie” w lipcu br. organizuje wczasy odchudzając-aktywizujące w Farmie Krzyczki pod Warszawą. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób, które nie tylko chcą schudnąć, zmienić sposób odżywiania, poprawić swój wizerunek i samopoczucie, lecz także dla tych, które chcą pracować nad swoją motywacją i rozwojem osobistym.

Pobyt zorganizowany będzie w Farmie Krzyczki, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, poczuć bliskość z naturą, ale nie trzeba pokonywać setek kilometrów. Farma Krzyczki położona jest zaledwie 50 km od Warszawy i 4 km od Nasielska. Wśród mazowieckich pól i lasów odbędą się szkolenia dietetyczne, warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe.

Zmień swoje życie w ciągu 7 dni na Farmie Krzyczki

Zmień swoje życie w ciągu 7 dni na Farmie Krzyczki / fot. materiał prasowy

W trakcie pobytu „Go! Zmień swoje życie” zorganizowane będą szkolenia „Skuteczna motywacja w odchudzaniu”, prowadzone przez profesjonalnego coacha, eksperta w dziedzinie determinacji i motywacji. Odbędą się też wykłady nt. zdrowego odżywiania, indywidualne konsultacje dietetyczne oraz warsztaty kulinarne, prowadzone przez dietetyka i szefa kuchni. Uczestnicy codziennie otrzymają 5 zdrowych i zbilansowanych posiłków o wartości kalorycznej 1200 kcal. Codziennie będą również organizowane różnorodne zajęcia sportowe: nordic walking, fitness z elementami treningu cardio (spalającym tkankę tłuszczową), Płaski Brzuch, ABT (brzuch, pośladki, biodra), pilates z piłkami fit ball oraz taśmami do stretchingu, samoobrona. Przed przystąpieniem do zajęć ruchowych, w pierwszym dniu pobytu, każdy uczestnik skorzysta z indywidualnej konsultacji medycznej, sprawdzi swoją wagę, ciśnienie i tętno. Te same zabiegi zostaną powtórzone ostatniego dnia pobytu.

Zajęcia sportowe poprowadzi Agnieszka Wdowińska – trenerka fitnessu, kulturystyki oraz trener personalny, ale przede wszystkim osoba, która swoją historią poświadcza, że każdy może zmienić swoje życie. Agnieszka, zanim rozpoczęła przygodę ze sportem, przez długi czas borykała się z otyłością, czuła się nieatrakcyjna, brakowało jej wiary w siebie, ale też motywacji. Po wielu latach problemów z wagą, aby zaakceptować siebie, zmieniła swój styl życia: zaczęła zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Dzięki aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu Agnieszka zrzuciła ponad 30 kilogramów. Obecnie z wielką pasją i zaangażowaniem prowadzi zajęcia fitness. Chce pomagać innym i motywować, rozumie osoby zmagające się z nadwagą, bo sama jej doświadczyła. Dziś może być wzorem dla wielu kobiet.

Pierwszy turnus rusza już 5 lipca 2014 roku i potrwa 7 dni.

Więcej informacji na temat wczasów można znaleźć pod linkiem: www.gosilver.org.pl/wczasy-odchudzajaco-aktywizujace

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ