Sunday, May 19, 2024
Home / Miasto Podróży  / Jak zaplanować wyjazd do Katowic?

Jak zaplanować wyjazd do Katowic?

Nie trzeba jechać daleko, aby było ciekawie

Katowice

fot. Adam Grabek / Unsplash

Planujesz spędzić rodzinny weekend w Katowicach? A może chcesz pozwiedzać w gronie najbliższych przyjaciół? Stolica województwa śląskiego oferuje liczne atrakcje dla zwiedzających w każdym wieku. Już dziś dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić podczas podróży!

 

Katowice są największym miastem Górnego Śląska, stanowiąc tym samym główny ośrodek kulturowy regionu. Liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz noclegi w Katowicach zachęcają do spędzenia pełnego wrażeń weekendu w prężnie rozwijającym się ośrodku miejskim. Jakie atrakcje wybrać? Czego nie może zabraknąć w Twoim planie wycieczki? Odpowiedzi poznasz w dzisiejszym artykule!

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Katowicach

Rozwój miasta rozpoczął się już w XIX wieku w następstwie utworzenia kolei berlińskiej prowadzącej do Mysłowic. W mieście znajdziesz liczne placówki artystyczno-kulturalne, niepowtarzalną architekturę oraz liczne obiekty rekreacyjne, z których będą mogli korzystać wszyscy członkowie rodziny niezależnie od wieku. Jednym z najważniejszych miejsc jest Muzeum Śląskie założone w 1929 roku, w którym poznasz malarstwo czołowych polskich malarzy w tym Jacka Malczewskiego oraz Józefa Mehoffera.

 

Każdy miłośnik architektury powinien pamiętać także o odwiedzeniu Nikiszowca, czyli dawnego osiedla górniczego. Spacer pomiędzy tradycyjnymi familokami z cegły, słynącymi z pomalowanych na czerwono okien, zachwycą każdego miłośnika historii. Warto przypomnieć o tym, iż osiedle zostało wpisane na Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Jak spędzić weekend w Katowicach z dziećmi?

Jeśli planujesz spędzić rodzinny weekend z dziećmi, koniecznie odwiedź Park Śląski, który jest jednym z największych parków w Europie. Na jego terenie znajdziesz m.in. planetarium, wesołe miasteczko, ogród zoologiczny oraz Park Etnograficzny. W okolicy dostępna jest przy tym bogato rozwinięta oferta gastronomiczna, dzięki czemu możesz bez przeszkód spędzić tam wiele godzin.
W Katowicach znajdziesz również najstarszy w Polsce lunapark, czyli Legendię. Największą atrakcją przybytku stanowią bohaterowie znani z legend i opowiadań. Jest to doskonała okazja do spędzenia aktywnego czasu z młodszymi członkami rodziny. Dzieci ucieszą się także z odwiedzenia Bajki Pana Kleksa. Sala zabaw inspirowana kultową książką Jana Brzechwy pozwala na aktywne rozwijanie zdolności poznawczych, łącząc zabawę z kulturą i edukacją.

Jak wybrać nocleg w Katowicach?

Wybierając nocleg w Katowicach, stawiaj na obiekty położone w centrum. Bliskość dworca oraz starego rynku pozwoli na korzystanie z bogatej oferty gastronomicznej miasta bez konieczności dalekich wypraw. Jeśli planujesz korzystać z nocnych uroków regionu, stawiaj na hostele położone blisko imprezowej ulicy Mariackiej.
Szukając hotelu, porównaj jednocześnie ceny i atrakcje dostępne na miejscu. Wiele miejsc oferuje dodatkowe udogodnienia, takie jak strefę dla dzieci, miejsce do gier, śniadanie lub SPA. Wybór zależeć będzie przede wszystkim od charakteru Twojego wyjazdu oraz własnych preferencji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ