Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zapewnić sobie rozrywkę w święta?

Jak zapewnić sobie rozrywkę w święta?

Przerwa świąteczna może być też po prostu okazją do sięgnięcia po te pozycje, na które wcześniej nie mieliśmy czasu

Jak zapewnić sobie rozrywkę w święta? / fot. materiały prasowe

Dość często święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z bieganiną i dodatkowymi obowiązkami. Trzeba w końcu kupić prezenty, wysprzątać dom, przygotować potrawy na wigilijny stół i zatroszczyć się o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. W tym czasie nie zapominajmy jednak również o sobie. Nam też należy się odpoczynek, szczególnie w tak ważnym okresie, kiedy możemy choć na kilka dni się zatrzymać i spędzić parę wolnych chwil z bliskimi. Warto zatem pomyśleć o prostych, ale jednak efektownych rozrywkach, które po napełnieniu brzuchów pysznym jedzeniem pomogą nam w zrelaksowaniu się. Wbrew pozorom ciekawe święta można spędzić również we własnym domu – nie musimy nigdzie wyjeżdżać

 

 

Wirtualna rzeczywistość? Czemu nie

 

Miłośników gier online typu MMO (Massively Multiplayer Online Game) wciąż nie brakuje. Takie tytuły jak World of Warcraft, League of Legends, Counter Strike: GO, Fortnite: Battle Royale czy World of Tanks cieszą się niesłabnącą popularnością. Bywa jednak, że fani takiej rozrywki nie zawsze mają czas na to, by porządnie przysiąść do komputera i wsiąknąć w fikcyjny świat, który stanowi doskonały sposób na oderwanie się od codzienności. Zazwyczaj rozegranie misji czy wykonanie zadania w grze zajmuje trochę czasu, więc zdarza się, że porzucamy tę formę relaksu na rzecz innych aktywności.

 

 

Święta to doskonała okazja, by nadrobić zaległości w naszej ulubionej MMO. Po kolacji wigilijnej, kiedy już wszyscy będą najedzeni i nacieszą oczy prezentami, nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, żeby tam pokierować swoją postacią i zdobywać kolejne punkty. Ciekawa fabuła w połączeniu z interakcją z innymi użytkownikami – co często pozwala na nawiązanie internetowej przyjaźni – to dodatkowe atuty. Wystarczy jakaś przekąska pod ręką (o ile nie będziemy mieli dosyć po świątecznych potrawach) i można na jakiś czas zapomnieć o obowiązkach, odpoczywając przy przechodzeniu kolejnego questa.

 

 

Pamiętajmy jednak, że do gier online wymagany jest odpowiednio szybki internet. Dobrze, żeby prędkość wynosiła minimum 10 Mb/s, a najlepiej więcej. Dzięki temu gra będzie działała płynnie, a my unikniemy tzw. lagów, które mogą zadecydować o przebiegu rozgrywki.

 

 

Święta przed ekranem

 

Kino to jedna z najpopularniejszych form rozrywki, szczególnie jeśli chcemy być na bieżąco z najważniejszymi premierami. Niestety takie rozwiązanie nie zawsze jest dla nas wygodne. Rezerwacja miejsc na najbardziej oblegane seanse wymaga czasem szybkiej reakcji. Nic zatem dziwnego, że często rezygnujemy z wypadu do kina – trzeba dojechać do wybranego punktu, a następnie spędzić około 2 godziny w sali, która bywa zatłoczona.

 

 

Na szczęście, przy obecnym postępie technologicznym, dostępne na rynku telewizory oraz oferty operatorów pozwalają na urządzenie domowego kina. Możemy dowolnie wybierać spośród wielu różnych kanałów. Warto również zdecydować się na VOD, które pozwoli z kolei na uniknięcie reklam i umożliwi zatrzymanie odtwarzania w dowolnym momencie. Dzięki VOD możemy obejrzeć produkcje, które rzeczywiście nas interesują. Istnieje też możliwość ich nagrania. Ponadto zyskujemy łatwy dostęp do platform streamingowych, takich jak Netflix czy HBO GO, jednak w tym przypadku będzie nam potrzebny internet – i to o szybkości minimum 25 Mb/s. Tylko dzięki temu zachowamy wysoką jakość obrazu, a wybrany film czy serial nie zacznie się zacinać w najbardziej ekscytującym momencie.

 

 

Pakiet Internet Telewizja możemy otrzymać od firmy Vectra na bardzo korzystnych warunkach. Dzięki temu będziemy na bieżąco z filmowymi hitami albo nadrobimy przegapione odcinki ulubionych seriali. Zawsze znajdzie się też coś dla najmłodszych widzów, przez co święta przed telewizorem mogą zaangażować całą rodzinę.

 

 

Relaks z książką

 

Jeśli coraz rzadziej potrafimy się wczuć w świąteczną atmosferę i Boże Narodzenie nie wywołuje u nas już takiego nastroju jak kiedyś, to być może obcowanie z literaturą pozwoli odbudować ten efekt. Co roku na polskim rynku wydawniczym pojawiają się książki podejmujące zimową tematykę, które mogą doskonale przywołać ducha świąt. Oczywiście nie musimy sięgać wyłącznie po nowości, ponieważ takie klasyki jak chociażby „Opowieść wigilijna” Dickensa również doskonale się sprawdzą.

 

 

Przerwa świąteczna może być też po prostu okazją do sięgnięcia po te pozycje, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Wybór danego tytułu właściwie nie ma żadnego znaczenia – kierujmy się tym, co akurat nas pociąga, w końcu chodzi wyłącznie o odpoczynek i dobrą rozrywkę.

 

 

Rodzina przede wszystkim

 

W święta oczywiście powinniśmy pozwolić sobie na odpoczynek od wszelkich zmartwień. To czas, kiedy możemy wypocząć i poświęcić się wyłącznie przyjemnym zajęciom. Nie można jednak przy tym zapominać o najbliższych. Wolne dni mogą przecież być okazją do spędzania czasu z całą rodziną. Możemy zatem po wigilijnej kolacji urządzić sobie domowy koncert kolęd albo wybrać się na zimowy spacer. Wspólne posiłki i otwieranie prezentów to nie wszystko – takie rzeczy jak ubieranie choinki, lepienie bałwana czy przygotowywanie potraw mogą tylko jeszcze bardziej nas zbliżyć. Pamiętajmy, że nie tylko nasz własny komfort jest istotny – dbajmy też o to, by i pozostali dobrze się czuli, siedząc przy świątecznym stole. Niezależnie od tego, jak będziemy spędzać czas – czy to na łyżwach, czy leniwie, z ulubionym filmem – najważniejsze jest, by utrzymywać dobrą atmosferę. Boże Narodzenie powinno kojarzyć się ze spokojem i rodzinnym ciepłem.

 

Źródło: Partner MK

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Aos TV App 30 listopada, 2019

    Hola It’s an awesome piece of writing in favor of all the web people

  • InShot Pro Apk Mod 31 marca, 2020

    InShot Pro is a great application. It brings very high level of entertainment.

  • modded apk 17 maja, 2020

    Graj w gry i aplikacje mod apk aby zapewnić najlepszą rozrywkę na wakacje.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ