Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak zapakować prezent – 5 szybkich sposobów

Jak zapakować prezent – 5 szybkich sposobów

Jak zapakować prezent i nie stracić ani chwili? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów.

pomysly na prezent

Czy pakowanie prezentu musi zajmować dużo czasu? / fot. Annie Spratt / Unsplash

Poszukiwanie idealnego prezentu na święta to prawdziwe wyzwanie. Niestety, jego znalezienie to jeszcze nie powód do tryumfu – zakup trzeba starannie opakować, poświęcając na to dużo swojego czasu… No właśnie, czy koniecznie dużo? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, jak starannie zapakować prezent i nie stracić ani chwili!

 

1. Jak zapakować standardowy prezent… niestandardowo?

Najprostszym i najszybszym sposobem na opakowanie prezentu jest zawinięcie go w papier kolorowy. Dotyczy to prezentów o regularnych kształtach – w przypadku wazonów czy rzeczy nietypowych możemy tylko stracić nerwy. Kto jednak powiedział, że papier kolorowy to jedyny słuszny wybór? Podarunek możemy zawinąć też w to, co od dłuższego czasu zalega nam na strychu i wcale nie wyjść przy tym na staromodnych. Stare książki, papier nutowy, komiksy, mapy, gazety, a nawet cerata czy obrus – wszystko to, co vintage przeżywa właśnie swój renesans. Do opakowanego prezentu dodaj kokardkę z pasującej dratwy lub rafii, a obdarowywana osoba na pewno doceni twoją koncepcję.

 

2. Jak zapakować prezent ekologicznie?

Jeśli nie znalazłaś na strychu nic ciekawego w co możesz owinąć prezent, szybko zamów dużą ilość worków jutowych lub toreb z szarego papieru. Dlaczego właśnie takich? Choć z pozoru mogą wydawać się nudne, to właśnie może stać się ich atutem. Są uniwersalne – nadadzą się na każdą okazję, w zależności od tego, jak je ozdobisz. Możesz przykleić do nich świeżą gałązkę, dodać kokardkę, a jeśli masz dzieci – poprosić je o zrobienie na nich rysunku, dodając do prezentu ciepły akcent. W dodatku są ekologiczne i bardzo tanie – hurtowy zakup kilkudziesięciu toreb czy worków to wydatek rzędu kilku złotych, a każde z nich możesz spersonalizować. Najwyższa pora pozbyć się z szafki kolorowych toreb, przekazywanych sobie z roku na rok przez różnych członków rodziny. Postaw na oryginalność!

szara torba

Szara torba to opakowanie odpowiednie na prezent na każdą okazję / fpt. Alexandra Gorn / Unsplash

3. Jak zapakować nieregularny prezent?

Twój prezent jest na tyle nieregularny lub duży, że żadne torby i papiery nie wchodzą w grę? Stary, dobry celofan nigdy nie wychodzi z mody. Możesz dostać go w supermarkecie lub kwiaciarni, w różnych rozmiarach. Prezent wystarczy położyć na arkuszu, zawinąć do góry i związać. Warto jednak pamiętać, że już sam wygląd prezentu dużo mówi o tym, jakim szacunkiem darzymy drugą osobę. Do tak prostego opakowania warto dodać coś, co urozmaici foliowy kosz – może to być mała bombka, gałązka, mały bukiecik lub wypełnienie prezentu piankami tak, by przysłoniły zawartość i przedłużyły niepewność. Dobrym pomysłem będą też nalepki na folię, które częściowo zakryją wnętrze i dodadzą koloru.

4. Jak zapakować pieniądze na prezent?

Według badań, gotówkę na prezent doceniają w szczególności mężczyźni. Konserwatywne koperty nie są już jednak tak mile widziane jak kiedyś, szczególnie w okresie świątecznym. Zapakowanie pieniędzy w inny sposób jest jednak równie proste, jak wrzucenie ich w kopertę. Pieniężny prezent dla osoby młodszej można zwinąć w rulony i schować w dużym słoiku, wypełnionym świątecznymi słodyczami. Jeśli planujesz podarować je osobie starszej, możesz kupić ręcznie malowaną bombkę, delikatnie zdjąć zawieszkę i schować banknoty do środka. Gotówkę możesz też ukryć w pudełku po czekoladkach czy w bukiecie. Pamiętaj też, aby zasugerować obdarowywanej osobie, że w prezencie znajdują się pieniądze.

bombka na prezent

Pieniądze na prezent można opakować w dowolny sposób – w przypadku prezentu świątecznego może to być nawet bombka choinkowa / fot. Annie Spratt / Unsplash

5. Jak zapakować niewielki prezent?

Do zapakowania niedużego prezentu sprawdzi się kartonowe, zamykane pudełko. Charakteru doda mu wyłożenie go w środku… No właśnie, na co się zdecydować? Najczęściej stosowanym w podarunkach wypełnieniem jest bibuła gładka i wełna drzewna. Obdarowywana osoba na pewno doceni jednak, jeśli środek będzie spersonalizowany lub pasujący do prezentu. Pamiętasz, jakie są jej ulubione cukierki? Kup większe pudełko i połóż prezent na posłaniu z krówek, kukułek lub rafaello. Jest na diecie, ale wiesz, jaki jest jej ulubiony kolor? W większości sklepów papierniczych, stacjonarnych i online można dostać kolorowe pianki lub pióra stworzone właśnie do wypełniania nimi prezentów.

 

roslinne dodatki

Roślinne dodatki to proste i eleganckie ożywienie prezentu / fot. asma Alrashed / Unsplash

 

Sytuacje, w których prezenty pakowane są na ostatnią chwilę zdarzają się bardzo często. Przygotowując tegoroczne upominki, rozważ kupienie większej ilości dodatków na zapas. Przyda Ci się celofan, bibuła, szary papier lub torby, dratwa i kolorowy akcent w wybranej przez Ciebie formie – tasiemek, flamastrów czy pianek. Te elementy możesz wykorzystać w prezentach na każdą okazję, nie tylko na święta, a przy okazji oszczędzić sobie dużo stresu.

 

miasto prezentów

Kliknij w baner i dowiedz się więcej o szczegółach oferty

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Agnieszka Durbel 10 grudnia, 2020

    Dla miłośników stylu vintage polecam na prezen duże plakaty w ramie

  • Adewchmurze 8 lutego, 2021

    Podobają mi się te sposoby!

  • Ania 12 października, 2021

    interesująsy artykuł:)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ