Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zadbać o swoją twarz wiosną i latem?

Jak zadbać o swoją twarz wiosną i latem?

zwłaszcza lato to wyzwanie

Pielęgnacja twarzy

fot. Wilson Vitorino / Pexels

W zależności od pory roku skóra na twarzy ma różne wymagania. Zimą i latem negatywny wpływ na nią mają ujemne temperatury oraz wiatr. Ponadto, ogrzewanie w pomieszczeniach również działają na niekorzyść cery. A jak sprawa wygląda wiosną i latem? Jakie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że Twoja twarz będzie olśniewająca i zadbana? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule

Dlaczego właściwa pielęgnacja twarzy wiosną i latem jest tak ważna?

Mimo że są to prawdopodobnie najprzyjemniejsze pory roku, to wiosenna i letnia pogoda może przynieść wiele nieprzyjemnych niespodzianek skórze Twojej twarzy, jeżeli nie zadbasz o właściwą pielęgnację. W tym okresie słońce jest coraz wyżej i świeci z dużą siłą. Brak odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych może przysporzyć Ci wiele problemów. Odwodniona cera z zaburzoną barierą hydrolipidową to tylko niektóre z kłopotów, jakie możesz napotkać, zapominając o dbaniu o skórę. Więcej na temat pielęgnacji twarzy krok po kroku znajdziesz tutaj: https://starsfromthestars.pl/blog/pielegnacja-twarzy-krok-po-kroku/

O tym zawsze pamiętaj – podstawy pielęgnacji skóry twarzy wiosną i latem

Jeżeli marzysz o świetlistej cerze, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, każdego dnia powinnaś pamiętać o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych. Dzięki nim niestraszne Ci będą upały ani intensywne nasłonecznienie.

Dokładne oczyszczanie cery

Wyższe temperatury mogą wzmagać pocenie twarzy oraz nadprodukcję sebum. Te naturalne wydzieliny stanowią doskonałą okazję do gromadzenia się kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogą zapychać cerę. Z tego względu niezwykle istotne jest dokładne umycie twarzy. Warto zwrócić uwagę, że nawet najdokładniejszy demakijaż nie wystarczy. Skóra twarzy potrzebuje głębszego oczyszczenia za pomocą pianki lub żelu. Pamiętaj również o regularnym peelingowaniu twarzy. Jeżeli preferujesz produkty kwasowe, a twoja cera jest skłonna do podrażnień, stosuje je podczas wieczornej pielęgnacji.

Nawilżenie to podstawa

Drastyczne zmiany wilgotności powietrza oraz wysokie nasłonecznienie mogą sprawiać, że Twoja skóra będzie odwodniona. Wiosną i latem cera wymaga szczególnego nawilżenia. Oprócz standardowych kremów możesz stosować sera, np. te z kwasem hialuronowym. W przypadku produktów nawilżających i ochronnych, takich jak kremy i sera należy pamiętać o odpowiedniej kolejności ich stosowania. Po dokładnym oczyszczeniu i stonizowaniu cery użyj serum. Po odczekaniu kilku minut w powierzchnię skóry twarzy wklep delikatnie krem nawilżający. Ostatnim krokiem codziennej pielęgnacji jest krem z SPF 50.

Krem z filtrem niezależnie od pogody

Nie ważne, czy danego dnia świeci słońce, czy niebo jest zachmurzone, krem z filtrem powinien każdego dnia zagościć na Twojej skórze twarzy. Jako że jest ona wyjątkowo delikatna, sięgnij po produkt z SPF 50, który ochroni cię przed negatywnym wpływem słońca na cerę. Takie produkty mogą skutecznie powstrzymywać procesy starzenia się skóry, do których przyczyniają się promieniowanie UVA i UVB.

Ąrtykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ