Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zadbać o świeży wygląd skóry twarzy? Koniecznie pamiętaj o tych kilku krokach!

Jak zadbać o świeży wygląd skóry twarzy? Koniecznie pamiętaj o tych kilku krokach!

Im dyskretniejszy makjaż, tym lepiej

Makijaż po czterdziestce

fot. Prostock-studio / Adobe Stock

Po czterdziestce nasza skóra nie prezentuje się już tak dobrze, jak w wieku 20 lat. I nie ma się co temu dziwić, w końcu z każdym rokiem zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, a to sprawia, że ciało jest zdecydowanie mniej elastyczne i nieco wiotkie. Najgorzej te zmiany znoszą okolice dekoltu i twarz, to właśnie po nich widać, jak się starzejemy. Aby zatrzymać widoczne oznaki starzenia się skóry, a właściwie zahamować to, co zmienia się wraz z wiekiem, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby kosmetyczno-pielęgnacyjne. Dowiedz się o nich więcej

 

Czy wiesz, że po czterdziestce Twoja skóra staje się zdecydowanie mniej jędrna, często odwodniona, ale co ważne także traci na witalności? Jeśli nie chcesz dać się zmarszczkom, a do tego zależy Ci na tym, by świeży wygląd skóry utrzymać, jak najdłużej to koniecznie trzymaj się tych kilku zasad pielęgnacyjnych. Dzięki sprawdzonym metodom pielęgnacji sprawisz, że wygląd zmieni się nie do poznania, a wszelkie zmiany skórne nie zrobią już na Tobie większego wrażenia.

Pielęgnacja po 40. te zasady musisz znać, by wyglądać perfekcyjnie!

Jeśli skończyłaś 40 lat, to pewnie masz świadomość tego, jaki wpływ na zdrowy wygląd ma Twoja codzienna pielęgnacja skóry. Na początek zacznij od systematyczności, czyli wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych każdego dnia ‒ rano i wieczorem. Nawet bowiem najlepszy z kremów na nic się nie zda, jeśli nie będzie stosowany systematycznie.

 

Swój dzień rozpocznij od porządnie wykonanego demakijażu skóry. Tutaj warto sięgnąć chociażby po płyn micelarny lub wodę termalną, która odświeży skórę, znacząco wpływając na jej końcowy wygląd.

 

Następnie opuszkami palców wklep w skórę odpowiednie serum, dedykowane rodzajowi Twojej skóry, a jeśli to konieczne to sięgnij także po dobry krem pod oczy na zmarszczki 40 plus , którego działanie spowoduje widoczną poprawę w wyglądzie Twojej skóry.

 

Koniecznym elementem takiej codziennej pielęgnacji będzie również zastosowanie kremu do twarzy. Kobiety po ukończeniu 40. roku życia powinny rzetelnie podchodzić do wyboru kremów o działaniu liftingującym. Im szybciej zadbamy o swoją skórę i jej elastyczność, tym większe szanse, że na długo zachowamy świeży wygląd.

Po czterdziestce makijaż też jest ważny ‒ świetne triki na makijaż codzienny

Makijaż po czterdziestce powinien mieć raczej charakter lekkiego kamuflowania niedoskonałości, aniżeli ciężkiego makijażu, który nie wygląda estetycznie. Dlatego podczas jego wykonywania sięgaj np. po lekkie kremy BB świetnie zakrywające zaczerwienienia, jak również drobne niedoskonałości. Dodatkowo sięgnij także po puder i bronzer bądź rozświetlacz, który nada starszej skórze wspaniałego, promiennego wykończenia.

 

To już pewne, że w tak wykonanym makijażu skóry będziesz czuła się wyjątkowo świeżo, a jeśli dodasz do tego kobiecy makijaż oka z tuszem wydłużającym rzęsy, jak również pomalujesz usta to efekt wow zapewniony.

Nie masz pomysłu na to, jak zadbać o siebie po 40? Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu konkretnych działań. Wyglądaj świetnie każdego dnia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ