Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jak zadbać o skórę twarzy?

Jak zadbać o skórę twarzy?

Dowiedz się, jak walczyć z czynnikami środowiskowymi, mającymi negatywny wpływ na skórę.

Bądź przygotowana na każdą aurę! / fot. materiały prasowe

Każda kolejna doba niezależnie od tego, czy spędzamy ją intensywnie pracując, przemieszczając się po mieście, czy nawet odpoczywając we własnym mieszkaniu lub na łonie natury, szczególnie w okresie jesienno-zimowym stanowi wyzwanie dla skóry twarzy. A przecież każda kobieta pragnie, aby jej cera wyglądała zdrowo, naturalnie i po prostu promieniała, dodając uroku. Jakie są główne zagrożenia dla dobrej kondycji skóry twarzy? Jak prawidłowo o nią zadbać, aby zniwelować skutki działania niekorzystnych czynników?

Bądź przygotowana na każdą aurę! / fot. materiały prasowe

Bądź przygotowana na każdą aurę! / fot. materiały prasowe

Główne zagrożenia dla cery

Skóra właściwa aż w około 70% składa się z wody, dzięki której zachowuje swoją witalność. Brak odpowiedniego nawilżenia cery prowadzi do jej szybkiego i nieprzyjemnego w skutkach wysuszenia, co wbrew pozorom nie dotyczy wyłącznie osób ze skłonnością do wysuszania się skóry. Ekspozycja na działanie wiatru, a z drugiej strony częste przebywanie w klimatyzowanych lub intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach, błyskawicznie pozbawia skórę nawilżenia. Promieniowanie UV w dużych ilościach prowadzi do pojawienia się na skórze przebarwień. Z kolei ekspozycja na czynniki chemiczne, w tym znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu prowadzą do nieprzyjemnych podrażnień.

Pielęgnacja i ochrona przez całą dobę

Duża liczba zagrożeń wymaga zastosowania kompleksowych rozwiązań. Cera twarzy powinna być jednocześnie chroniona i nawilżana. Dieta bogata w witaminy C i E doskonale przyczynia się do pielęgnacji i zachowania witalności skóry. Ważną rolę odgrywa również dokładne oczyszczanie skóry, a raz na tydzień również jej złuszczanie przy pomocy peelingu, należy jednak pamiętać, że gdy robimy to zbyt intensywnie narażamy skórę na podrażnienia i niepotrzebne wysuszanie.

Równie ważny jest odpowiedni dobór kremu do twarzy. W batalii o zdrową skórę liczy się każda godzina, dlatego warto wybrać kosmetyk, który odpowie na potrzeby skóry przez całą dobę – np. krem do twarzy Oriflame Swedish Spa o podwójnym działaniu. Powinno się go stosować zarówno rano, by w dzień chronił naszą cerę przed zmianami temperatur i czynnikami chemicznymi, a nocą, gdy skóra „odpoczywa” zapewniał jej pielęgnację, między innymi dzięki zawartości witaminy E, malachitu i masła Shea. Prawidłowa ochrona i pielęgnacja, właściwe oczyszczanie cery i dieta, a także unikanie ekspozycji na szkodliwe czynniki powinny przynieść widoczne efekty już po kilku tygodniach.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Ewa 10 marca, 2017

    zdrowa i promienna skóra twarzy to nie tylko zabiegi na twarz i odpowiednie kosmetyki, bo kiedy mamy złą dietę, nic nam nie pomoże, bo wszystko będzie widoczne właśnie na skórze. Jestem z Gdańska i zgłosiłam się na konsultacje do pani dietetyk Kuźbickiej z dietekspert.pl Znalazła dla mnie sporo cennych rad i ułożyła specjalny jadłospis, dzięki któremu nie tylko stan mojej skóry się poprawił i odżywił, ale ogólnie sama czuję się lżej, zdrowiej i mam więcej energii. Nie ma to jak zbilansowana profesjonalna dieta. Wcale nie musi być skomplikowana,tylko czasem sami nie potrafimy układać zdrowej dziennej diety, dlatego fachowa pomoc w moim przypadku to strzał w dziesiątkę.

  • Klara 25 kwietnia, 2017

    dla mnie głównym filarem w dbaniu o kondycję skóry twarzy jest solidne oczyszczanie. tej czynności poświęcam aktualnie zdecydowanie najwięcej czasu i choć nie zawsze tak było-widzę, że moja skóra zaczęła mi się już odwdzięczać 🙂 dużo łatwiej radzę sobie z oczyszczaniem twarzy ze szczoteczką brauna z serii face. mam znacznie mniej problemów z niedoskonałościami skóry i zauważyłam, że nawet kremy lepiej mi się wchłaniają

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ