Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak zabezpieczyć telefon przed rozbiciem?

Jak zabezpieczyć telefon przed rozbiciem?

Pomyślałaś już o gustownym, ale przede wszystkim pancernym ubranku na swojego smartfona?

zabezpieczyć telefon miasto kobiet

fot. materiały prasowe Klienta

Odpakowywanie z szeleszczącej folii bąbelkowej nowego, dopiero zakupionego telefonu, to bardzo przyjemne doświadczenie. Większość osób robi to, uśredniając, kilka razy w życiu. Natomiast wymiana szybki telefonu zdarza się już znacznie częściej. Powodem tej rozbieżności jest brak rzetelnej wiedzy, jak zabezpieczyć telefon przed stłuczeniem

 

Potwierdzają to statystyki – około 20% z nas przez dwa ostatnie lata zniszczyło co najmniej jeden smartfon. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wyposażenie komórki w odpowiednie akcesoria ochronne nie jest kosztowne, a w dłuższej perspektywie czasu wręcz pozwala zaoszczędzić. Jeśli już kiedyś telefon upadł Ci na podłogę, lub, co gorsza, na chodnik lub beton, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak kosztowny może być wypadek.

Gadżety pozwalające zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami:

Etui

Tego gadżetu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Dostępny jest w kilku rodzajach:

 

• case – najpopularniejszy wybór użytkowników. Chroni nie tylko wyświetlacz, ale jednocześnie też całą obudowę aparatu. Jednocześnie stanowić może efektowną dekorację telefonu. Na rynku nie brakuje motywów, kształtów i kolorów. Silikonowe, skórzane, materiałowe, stonowane, neonowe i w zwierzęcy print. Jest w czym wybierać, nie tylko pod kątem ich użyteczności, ale także estetyki,
• rovery – futerały,
• pokrowce,
• bumpery – podobne do silikonowych case-ów, tyle że bez „plecków”. Choć nakłada się je jedynie na ramkę urządzenia, to nadal są solidnym wzmocnieniem jego konstrukcji w momencie upadku.

 

Jak wybrać odpowiednie etui? Zwróć uwagę na to, by jego boki zachodziły na ekran. Dzięki temu, przy upuszczeniu telefonu ekranem odwróconym ku ziemi, nachodzący na niego fragment ramki zamortyzuje upadek. Jeżeli aktywnie spędzasz czas, bardziej niż na wyglądzie, skup się na jak najlepszej ochronie – potraktuj etui jak swoistą zbroję, wybierając tę najbardziej pancerną.

Folia ochronna

To kolejny przykład tego, jak zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem. Przeznaczona jest do oklejenia przodu telefonu, czyli przede wszystkim szybki, ale na rynku istnieją również takie, które zabezpieczają tył. Większość dostępnych folii jest wykonana z poliwęglanu. Jednak, pomimo iż materiał wykonania większości z nich jest taki sam, mogą różnić się one wytrzymałością. Dlaczego? Otóż w tej kwestii wiele zależy od ich grubości. Cieńsze (i zazwyczaj tym samym – tańsze) folie będą się szybko odklejać. Dodatkowo, pogarszają komfort korzystania z ekranu, zmniejszając kąt widzenia i narażają powłokę na szybsze rysowanie się. Natomiast te godne uwagi można poznać po tym, że:

 

• nie zbierają pęcherzyków powietrza pod powierzchnią,
• idealnie przylegają do ekranu,
• znacznie lepiej niż ich tańsze odpowiedniki chronią obudowę i szybkę przed zarysowaniami.

 

Dodatkową zaletą folii jest wyposażenie jej w specjalne powłoki, które zwiększają jej trwałość, np. technologia Self Heal jest w stanie zregenerować powierzchnię folii w przypadku niewielkich uszkodzeń czy zadrapań.

Szkło hartowane

Ostatni gadżet z listy pt. „Jak zabezpieczyć telefon przed rozbiciem” to szkło hartowane na telefon. Jego główne zalety to:

 

• możliwość indywidualnego dopasowania go do rozmiaru wyświetlacza
• nieprzekłamywanie kolorów
• nieograniczanie wrażliwości wyświetlacza na dotyk
• duża wytrzymałość na zarysowania, uderzenia i upadki

 

Niektóre z nich posiadają nawet powłokę oleofobową, która zapobiega przywieraniu tłuszczu i kurzu, dzięki czemu łatwiej utrzymać czystość szkła. Minusem szkła hartowanego jest jego wyższa cena, w porównaniu do opisanej wyżej folii.

Skoro wiesz już, że istnieją różne sposoby na to, jak zabezpieczyć telefon przed rozbiciem, pozostaje Ci zastanowić się nad tym, który z nich będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Wybór zabezpieczenia zależy od stopnia eksploatacji smartfona.

Pamiętaj, że kiedy już będziesz chciał go sprzedać, jego wartość będzie wyższa niż w przypadku urządzenia, które nie było zabezpieczone żadną osłoną.

 

Sprawdź także: Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ