Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje?

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje?

Bez ubezpieczenia o wyjeździe nawet nie myślmy

Ubwzpieczenie domu przed wyjazdem

fot. Pexels

Jak zapewnić sobie spokój przed urlopem? Ubezpieczenie domu jest w stanie zagwarantować bardzo szeroką ochronę przed skutkami kradzieży, pożaru czy zalania. Taka polisa to kwestia, o której nie można zapomnieć przed wakacjami

 

Przed udaniem się na wakacje trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Wyjeżdżając z domu trzeba zakręcić gaz, wodę czy odłączyć urządzenia elektryczne z prądu. Trzeba także pamiętać o zamknięciu okien i drzwi wejściowych. Jednak nawet te wszystkie kroki nie są w stanie w pełni zabezpieczyć Twojej nieruchomości przed różnymi zdarzeniami losowymi. A jaka jest w tym rola ubezpieczenia domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie domu przed wyjazdem na wakacje. Dlaczego warto o nie zadbać?

Gdy jesteś poza domem, Twoja nieruchomość nigdy nie jest w 100% bezpieczna. Zdarzenia losowe, takie jak pożar czy zalanie mogą się zdarzyć niezależnie od tego, czy jesteś aktualnie w domu, czy przebywasz akurat na wakacjach. Ryzyko kradzieży wzrasta jednak znacząco, gdy nie przebywasz w swojej nieruchomości.

 

Jak się zabezpieczyć przed skutkami tego typu sytuacji? Oprócz wspomnianych już wcześniej kroków warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie domu i mieszkania. Wykupując taką polisę, możesz zapewnić ochronę zarówno samych “murów”, jak i wyposażenia (takiego jak np. posiadany sprzęt RTV i AGD).

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Żeby ubezpieczenie domu czy mieszkania odpowiadało Twoim oczekiwaniom, musisz dokładnie przemyśleć, jaki zakres ochrony będzie najlepszy w Twoim wypadku. W końcu polisa mieszkaniowa może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od tego, od skutków jakich zdarzeń ma Cię ona chronić. Inna też będzie oczywiście składka ubezpieczeniowa.
Podstawowa ochrona domu chroni na wypadek zdarzeń losowych, takich jak pożar czy zalanie. Dzięki temu w przypadku, gdy podczas Twojej nieobecności dojdzie do awarii instalacji elektrycznej – możesz liczyć na wypłatę odszkodowania.
Możesz jednak zdecydować się na rozszerzenie ochrony. Wybierając ubezpieczenie mienia od kradzieży, możesz liczyć na to, że gdy ktoś okradnie Twój dom np. podczas wakacyjnego wyjazdu, to Tobie będzie przysługiwać odpowiednie odszkodowanie.

Ubezpieczenie domu w LINK4 – zobacz, dlaczego warto!

Jak widzisz – ubezpieczenie domu to rzecz, o której nie można zapominać przed wyjazdem na wakacje. Zauważ, że zakres ochrony w LINK4 może być naprawdę szeroki, zapewniając Ci spokój zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i na co dzień. Szczegóły ubezpieczenia najlepiej analizować oczywiście na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.
Bardzo ciekawa oferta ubezpieczenia domu w LINK4 jest rozszerzona o Home Assistance. Takie rozwiązania sprawia, że w przypadku sytuacji awaryjnej możesz liczyć na fachową pomoc ze strony ubezpieczyciela. Może to być zarówno np. zapewnienie opieki nad dziećmi, usunięcie awarii w instalacji, jak i pomoc w zorganizowaniu lokalu zastępczego.

 Kilka słów na koniec

Wyjeżdżając z domu zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Własne kroki w celu zabezpieczenia budynku przed zalaniem, ogniem czy kradzieżą minimalizują ryzyko, że podczas Twojej nieobecności dojdzie do tego typu zdarzenia. Prawda jest jednak taka, że warto zadbać także o odpowiednie ubezpieczenie domu. Dzięki temu – gdy już dojdzie do tego typu sytuacji – będzie Ci przysługiwać odszkodowanie, dzięki któremu wyjście z takiej sytuacji będzie łatwiejsze.

 

Pamiętaj o tym, że w LINK4 możesz liczyć na wiele produktów obejmujących także np. polisy turystyczne czy komunikacyjne. Zapoznaj się z ofertą i zadbaj o ochronę, na której Ci zależy.

Ubezpieczenie nieruchomości w LINK4. Szczegółowe informacje o produkcie, limitach i wyłączeniach sprawdź w OWU DOM dostępnym na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ