Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jak wyretuszować zdjęcia?

Jak wyretuszować zdjęcia?

Praktycznie każda kobieta miała do czynienia z prostą obróbką zdjęcia. Czasami zdjęcia nie wychodzą tak jakbyśmy chcieli i zamiast kasować czasem wystarczy poświęcić chwilę aby poprawić wykonane fotografie. Wiadomo jednak, że efekt nie będzie w

Jak wyretuszować zdjęcia?

Jak wyretuszować zdjęcia? / fot. materiał prasowy

Praktycznie każda kobieta miała do czynienia z prostą obróbką zdjęcia. Czasami zdjęcia nie wychodzą tak jakbyśmy chcieli i zamiast kasować czasem wystarczy poświęcić chwilę aby poprawić wykonane fotografie. Wiadomo jednak, że efekt nie będzie w pełni zadowalający bez odpowiedniego oprogramowania. Propozycją dla tych, którzy szukają nieskomplikowanego i co ważne darmowego programu jest PhotoFiltre.

Jak wyretuszować zdjęcia?

Jak wyretuszować zdjęcia? / fot. materiał prasowy

Program umożliwia wykonywanie nie tylko prostych ale również bardziej zaawansowanych korekt obrazu i zastosować szeroką gamę filtrów graficznych. Dużą zaletą jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym EPS, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro).

W pasku podręcznym pasku narzędzi znajduje się mnóstwo rozmaitych filtrów ponad 100 pozwalających początkującym użytkownikom na zapoznanie się ze światem grafiki. Przykładowo są to: dodanie automatycznie kontrastu, rozjaśnienie, kontrast, saturację, skale szarości, styl starej fotografii, redukcję szumów, rozmycie i wyostrzenie.

Z kolei po prawej stronie okna w programie PhotoFiltre znajduje się podstawowa paleta łudząco podobna do aplikacji Paint wraz z paletą kolorów i narzędziami takimi jak: różdżka, pędzel, rozmycie, wskaźnik, próbnik, linia, wiadro, spray, stempel i rączkę ułatwiającą poruszanie po tworzonym projekcie. Poniżej znajduje się tzw. wektorowe kształty (2typy). Pierwszy typ korzysta z automatycznych kształtów (prostokąt, elipsa, trójkąt, romb, zaokrąglony prostokąt). Drugi typ to lasso i wielokąt – umożliwiają samemu określić formę rysując kształt ręcznie lub za pomocą szeregu linii. Każdy wybór może być zapisane w oddzielnym pliku, do wykorzystania później.

Interesującą funkcją jest również Moduł PhotoMasque, dzięki któremu możemy tworzyć zaawansowane efekty konturu i przejrzystości na zdjęciach za pomocą gotowych masek.Parametry zdjęcia można ustawić za pomocą skali szarości, przy czym biały jest transparentny, a czarny oznacza pełne krycie. PhotoMasque jest kilka podstawowych maski i jest inspiracją do tworzenia własnych masek. W PhotoFiltre znajduje się pasek narzędzi , w którego skład wchodzą narzędzia do rysowania, takich jak pipety, przemieszczenie kursora, wiadro wypełnienia kolorem, aerozolu, szczotki, kropli wody (blur), stempla do klonowania, rozmazywanie (palec) i magiczną różdżkę.

Korzystając z możliwości jakie daje nam program, obróbka zdjęć czy wyretuszowanie fotografii stanie się czynnością prostą i efektywną. Praca z programem z pewnością sprawi przyjemność początkującym fotografom bądź grafikom i z pewnością ułatwi późniejsze odnalezienie się w bardziej rozbudowanych aplikacjach.

Źródło: pliki.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ