Monday, April 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak wykorzystać regały sosnowe we własnym wnętrzu? Garść inspiracji od specjalistów

Jak wykorzystać regały sosnowe we własnym wnętrzu? Garść inspiracji od specjalistów

Choćby taki kawałek lasu w domu. Lubicie to?

regały sosnowe

fot. Lesly Juarez / Unsplash

W ciągu ubiegłych kilku lat w tematach związanych z wystrojem wnętrz stawiano w dużej mierze na alternatywne, syntetyczne i innowacyjne elementy. W ostatnim czasie się to diametralnie zmieniło. Najmodniejsze obecnie style wnętrzarskie w dużej mierze czerpią inspirację z natury. W związku z tym, wszelkie rodzaje mebli drewnianych przeżywają swoiste odrodzenie. Są to m.in. regały sosnowe, które dzięki naturalnemu wyglądowi, ale i wytrzymałości materiału stały się bardzo popularne

 

Dlaczego regały sosnowe są pożądanym meblem?

Popularność drewnianych mebli nie wzięła się znikąd. Mają one wiele zalet, które doceniane są nie tylko w dzisiejszych czasach ‒ kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu drewno było jedynym surowcem, z którego wykonywano meble. Co więc sprawia, że także współcześnie elementy takie jak regały sosnowe są cenione i pożądane?

 

Na początku warto wspomnieć o wysokiej wytrzymałości i trwałości, którą posiadają regały sosnowe. Choć drewniane meble nie należą do najtańszych, to jest to wartościowy nabytek, przy którym cena odpowiada jakości otrzymanego produktu. Decydując się na zakup takiego mebla mamy niemal 100% pewność, że jest to inwestycja na lata  ‒nie straci on na wartości ani wyglądzie, czego nie można powiedzieć, np. o tanich meblach z sieciówek. Drewno sosnowe ma także cechę szczególnie ważną dla alergików ‒ przedmioty z niego wykonane nie przyciągają kurzu. Nie da się ukryć, że takie elementy wyposażenia, jak regały sosnowe, są niezwykle uniwersalne. Można je wykorzystać do realizacji wielu różnych pomysłów (o czym więcej w kolejnym akapicie), ale są przede wszystkim meblem, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca i mądrze wykorzystać przestrzeń. Jest to również przedmiot wszechstronny ze względu na fakt, iż pasuje on nie tylko do salonu ‒ świetnie sprawdzi się również w przedpokoju czy sypialni.

regały sosnowe

fot. Vadim Kaipov / Unsplash

W jaki sposób warto wykorzystać takie regały?

Obecnie nie ma jednego „właściwego” wzoru dotyczącego tego, jak powinien wyglądać regał. Na rynku dostępne są zarówno te, które składają się z otwartych półek, z półkami zamkniętymi, drewnianymi czy przeszklonymi szafkami, jak i regały sosnowe będące hybrydą obu tych rozwiązań. To, na jaki mebel się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od pomysłu jego wykorzystania i naszych potrzeb. Przykładowo regały sosnowe, które mają spełniać klasyczną funkcję miejsca do przechowywania książek mogą być w całości otwarte ‒ dzięki temu w zasięgu wzroku mamy wszystkie dostępne tytuły.

 

Tego typu mebel współcześnie często pełni funkcję pewnego rodzaju wystawy elementów dekoracyjnych, które spajają całe pomieszczenie. Umieszcza się na nich zarówno ramki ze zdjęciami, mini wazony, jak i np. modne elementy dekoracyjne, które pełnią jedynie funkcję wizualną. Regały sosnowe świetnie nadają się także do przechowywania. Idealnym dla nich miejscem będzie przykładowo spiżarnia ‒ rozmieszczenie na widoku produktów spożywczych, na tematycznie posegregowanych półkach, może znacznie ułatwić nam nie tylko wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale i jedzenia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Grzegorz 23 lipca, 2023

    fajnie napisane. Ponadczasowe!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ