Sunday, May 26, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

Opowiada nasza #KobietaKrakowa, Elżbieta Jachymczak

Co daje udział w projekcie? / fot. Fotolia

W projekcie Kobiety Krakowa, organizowanym przez Miasto Kobiet i Fundację Miasto Kobiet, aktywne kobiety mogą pokazać światu, w czym są dobre. Uczestniczki projektu otrzymują biznesowe fotografie wykonane przez ekspertkę od ukazywania kobiecego potencjału, makijaż i fryzurę stworzone przez profesjonalne wizażystki, publikację wywiadu w portalu Miasto Kobiet, w którym prezentują światu swój biznes oraz miło spędzony czas, podczas którego odkrywają w sobie to, o czym często nie miały pojęcia

 

Projekt Kobiety Krakowa poznałam rok temu dzięki mojej znajomej Anecie Rydz. Bez większego zastanawiania się postanowiłam wziąć w nim udział. Ale dlaczego tak szybko podjęłam decyzję? Co dał mi ten projekt? W jaki sposób wykorzystałam go do budowania marki osobistej? Zanim odpowiem na te pytania muszę przytoczyć kilka faktów.

 

Jestem dobra, ale świat o tym nie wie

Z wykształcenia jestem ekonomistką oraz pedagogiem. Od ponad 14 lat związana byłam i jestem z kilkoma największymi bankami na polskim rynku. Prowadzę z powodzeniem swoją działalność publicystyczną i szkoleniową. Chęć dzielenia się wiedzą z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują zaowocowała pomysłem publicystyki ekonomicznej. W styczniu 2018 roku na spotkaniu z moją przyjaciółką Renatą Kozerą, która prowadzi własną działalność, podzieliłam się jak zawsze z przyjemnością swoją wiedzą finansową. Niedługo potem kolejna moja koleżanka zadzwoniła z prośbą o pomoc w założeniu swojej działalności. Te sytuacje uświadomiły mi, że nie tylko wśród moich znajomych są mali i średni przedsiębiorcy, którzy potrzebują dodatkowej wiedzy związanej z prowadzeniem biznesu. Nie zastanawiając się długo, bo u mnie od pomysły do realizacji krótka droga, postanowiłam znaleźć redakcję, portal ekonomiczny, które zechce ze mną współpracować. Wysłałam w ciemno kilkadziesiąt maili do wyszukanych losowo w Internecie portali ekonomicznych. Na ponad trzydzieści wysłanych maili odpisało około dziesięć redakcji, z czego tylko dwie wyraziły zainteresowanie moją propozycją.

 

Przeczytaj koniecznie:
Przygotowując się do udziału w projekcie #KobietyKrakowa, pamiętaj o tych 9 rzeczach

 

Początek budowania marki osobistej

Zaistniała sytuacja uświadomiła mi, że może i jestem specjalistą-ekspertem w swojej dziedzinie, może i dzielę się wiedzą na zleconych szkoleniach, ale świat mnie nie zna, moje nazwisko nikomu nic nie mówi poza najbliższym otoczeniem. Dlatego tak szybko podjęłam decyzję o uczestniczeniu w Projekcie Kobiety Krakowa. Wiedziałam, że udział w nim będzie dla mnie szansą na pokazanie się szerszemu gronu, kim jestem i czym się zajmuję. Kobieca intuicja, która rzadko mnie zawodzi, podpowiedziała mi, że zgłoszenie się do Projektu będzie idealnym rozpoczęciem procesu budowania własnej marki osobistej. I dokładnie tak się stało. Bycie Kobietą Krakowa otworzyło mi drogę do nowej wspaniałej przyszłości zawodowej i prywatnej. To ja, jako pierwsza zasiadłam do makijażu rok temu i to mnie jako pierwszą Basia Bogacka uwieczniła na fotografii biznesowej. Zdjęcia zrobione przez wspaniałą fotografkę wykorzystałam do pokazania światu mojego biznesowego oblicza. Posłużyły one do stworzenia własnej strony internetowej www.elzbietajachymczak.pl oraz materiałów reklamowych. Do dziś z nich korzystam przy prowadzeniu prelekcji na konferencjach, kongresach i innych eventach. Czas spędzony podczas sesji wspominam bardzo miło. Były to dwie cudowne godziny na makijażu, potem kolejne godziny spędzone przed obiektywem aparatu, a potem cudowny czas z kobietami, które tak samo jak ja wykorzystały swoją szansę. Wywiad, który przygotowywałam w marcu zeszłego roku został opublikowany w portalu Miasto Kobiet wraz z profesjonalnymi fotografiami.

 

Co dał mi ten projekt?

Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się pierwsze propozycje współpracy. W ten sposób rozpoczął się proces budowania własnej marki osobistej. Pokazałam światu, kim jestem i w czym jestem dobra. Publicystyka ekonomiczna, którą wtedy zaczynałam się zajmować gwałtownie przyspieszyła. Kolejne portale ekonomiczne zwracały się do mnie z propozycją przygotowywania dla nich artykułów. I tak wygląda to do dzisiaj. Jednak na publikacji i udziale w projekcie nie poprzestałam. Mówią o mnie: „Ela doskonale wykorzystała Projekt Kobiety Krakowa i nie daje o sobie zapomnieć”. Faktycznie tak jest, ponieważ wiedziałam, że zatrzymanie się w miejscu spowoduje tak naprawdę cofnięcie się do przeszłości. Cały ubiegły rok z założenia miał być przeznaczony na zbudowanie takiej pozycji na rynku, aby w bieżącym roku móc spokojnie przejść do kolejnego etapu w swoim biznesie. Na fali bycia już rozpoznawalną postanowiłam, co kilka miesięcy podsycać swoją markę osobistą. Wyglądało to w ten sposób:

 

2018
Marzec – przygotowywanie wywiadu ze mną
Kwiecień – sesja zdjęciowa
Maj – publikacja wywiadu w portalu Miasto Kobiet i fragmentu w czasopiśmie „Miasto Kobiet”
Czerwiec – kolejne portale branżowe zgłaszają się z chęcią współpracy
Lipiec – nowy pomysł na stworzenie Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości
Wrzesień – przygotowania do Festiwalu Rok Kobiet
Październik – Mowa Mocy w czasie Festiwalu Rok Kobiet
Grudzień – nagranie webinarium dla przedsiębiorców

 

 

2019
Styczeń – propozycja prowadzenia treningu „Budowanie marki osobistej” i realizacja w lutym
Luty – emisja webinarium dla przedsiębiorców
Marzec – Mowa Mocy na 26. Klubie Miasta Kobiet, prelekcja na Biznes Meeting
i wiele innych aktywności w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
Będąc cały czas w moim życiu prywatnym na najwyższych obrotach, realizowałam proces budowania i wzmacniania marki osobistej.

 

W jaki sposób wykorzystałam Projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

Moje działania inspirują innych do bycia odważnym, zdeterminowanym i do tego, aby nigdy się nie poddawać. Kobiety, które spotykam na swojej drodze często pytają mnie, jak ja to robię, że jestem taka uśmiechnięta, szczęśliwa i wszędzie mnie pełno. Być może trochę wynika to z mojego temperamentu, że potrafię robić kilka rzeczy na raz i ciągle działam, nigdy się nie zatrzymując. Ale tak myślę, że my kobiety po prostu tak mamy, że jesteśmy wielozadaniowe. Praca szkoleniowca i publicystki daje mi olbrzymią satysfakcję. Nie zapominam nigdy o tym, że jestem również specjalistką w dziale analiz kredytowych, pracującą na pełny etat, gdzie z wielkim zaangażowaniem wykonuję swoją pracę.

 

Po całym roku działań związanych z budowaniem własnej marki osobistej pojawił się pomysł napisania książki dla przedsiębiorczych kobiet, który okazał się kolejnym krokiem w procesie wzmacnia i podsycania marki. Wydawnictwo wyraziło zainteresowanie, a ja jestem w trakcie przygotowywania kolejnych rozdziałów.

 

Każda z nas i każdy z nas jest kimś naprawdę wyjątkowym. Budowanie marki osobistej to proces, który można zacząć w każdym momencie swojego życia. Nigdy nie zaczynamy go od zera, ponieważ mamy już swoje doświadczenia życiowe i zawodowe. Moment, w którym się odważymy to robić, będzie pierwszym krokiem do nowego życia. Udział w Projekcie Kobiety Krakowa był dla mnie tym pierwszym krokiem i stał się trampoliną do skoku we wspaniałą przyszłość zawodową i prywatną.

 

Pamiętaj, że idąc naprzód jeden krok to za mało. Działaj, rób kolejne kroki i nigdy się nie zatrzymuj. Sukces jest na wyciągnięcie ręki, tylko czasem trzeba mu trochę pomóc.

 

Kobiety Krakowa

Elżbieta Jachymczak okiem Barbary Bogackiej

Elżbieta Jachymczak

 

WEŹ UDZIAŁ W V. EDYCJI PROJEKTU #KOBIETYKRAKOWA

kobiety krakowa

Dołącz do projektu #KobietyKrakowa! Kliknij w baner

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Linda Sweeney 26 lipca, 2019

    Jestem Linda Sweeney z USA. Udało mi się uzyskać pożyczkę od tej firmy należącej do firmy pożyczkowej pana Daniela Silvy, po tym, jak przeczytałem kilka istotnych informacji o ich programach kredytowych online, a następnie postanowiłem się z nimi skontaktować i otrzymałem 25 000 $ bez marnowania czasu. Czy odmówiono Ci pożyczki z Twojego banku lub innej organizacji, wtedy doradzę Ci skontaktowanie się z Panem Danielem na adres e-mail: (danielsilva59491@gmail.com), jeśli potrzebujesz pożyczek takich jak: pożyczki osobiste, biznes pożyczki lub nasz numer telefonu: +1 (978) 756-5942.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ